FIV 93

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Carmen, BRAVO!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Multumesc fetelor de incurajari in ce priveste zgaibele de pe fata! Daca ziceti ca e de bine, nu ma mai spal dimineata pe acolo sa para si mai multe, sa fiu fericita posesoare de panere cu toarte cu tot
Pussi, daca esti roscovana, te poti vopsi cu hena care este naturela ! Oricum suntem frumoase mai ales cu cateva cosuri pe nasuc. Avem un aer jmekeresc, nu ne mai trebuie si vacsuiala. Super endometru, iar foliulii au timp sa mai creasca, conteaza endo sa fie mare si grasut. Miercuri adica maine ai punctia ? Ai facut pregnylul ?
Galuscuta, Alexi, bafta mare si sa aveti grija de bebici, tineti-i sub plapuma la caldurica.
Kla78, tin pumnii stransi la test, sa ne spui repejor si noua rezultatul, sa nu ne fierbi !
Antosit, multumim si eu si Lachi in cor si amandoua intr-un glas!
Aniast, Andrada bafta la injectoare si sa creasca ousoarele!

Acum am citit si la refresh, CARMEN felicitari de la mine si Lachi, super veste !
Andicule, ce mai face bebe? misca, misca?

Acum pt povestea fara de sfarsit a unei fete care isi doreste un copilas (adica pt Dana.p):

Am cunoascut iubirea cea mare acum doi ani si de atunci visez cu ochii larg deschisi la clipa….pe care toate ne-o dorim. Am simtit de la inceput ca ceva este in neregula, asa ca am demarat analizele de atunci. Initial cele de sange, examene si spermograma ok, dupa alte luni de munca in van facut HSG permeabilitate 1, instilatii dupa alte doua luni, refacut spermograma si din ce in ce mai proasta. Deci serilitate secundara cu problema de oligoastenospermie. Eu ovulez ok,1 IA nereusit (pai cu ce ?) FIV nereusit, acum sunt in z7 dupa ET. Totul facut la Giulesti. Echipa Mr.Big+Cocei.

Dana, daca vrei trece si preturile de la CMU (Centrul Medical Unirea): FIV 1900 euro, ICSI 500 euro. Face : Cezara Bucur+Cocei.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sheri, sterilitate secundara?

Hai ca mai ai o saptamana pana la veste cea mare. Sa-ti fie saptamana usoara si fara "musafiri nepoftiti".

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Da, pt ca eu am ramas in trecut. Al meu husband nu. Asta inseamna secundara: unul da si altul ba. Adica unul la bal si altul la spital

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Carmen Felicitariiiii!!!
Dana multumim!!!
sunt aci cu pumnii stransii!!!
aaaaaaaa vorbii cu Pis mai pe seara suna sa afle cati?cati?
Moni deocamndata s'a mai amanat o luna..a aparut un chist..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Mulumesc mult pentru felicitari si sper ca in curind sa va vad pe toate cu burtica.
Incerc sa-mi revin! Cind am vorbit azi cu dr Cocei nu mai stiam ce sa mai zic tremuram si in continuare, ca un robot stricat, ziceam multumesc. Acum tremur mai putin.
Este primul meu FIV. Am facut protocolul lung. Din a 21-a zi a de CM din octombrie am inceput in fiecare dimineata cite o fiola de diphereline 0.1 mg (timp de 27 de zile), dupa ce a trecut ultima picatura de CM din luna noiembrie am inceput menogon (doua fole in fiecare seara) timp de 11 zile. Rezultatul 9 foliculi din care doar 7 s-au fecundat (a fost ICSI). Din cei 7, 5 s-au divizat, trei in 8 celule (ceva de genul categoria A) si ceilalti au putin aiurea (de genul categoria A- dar nu B). La ET s-au implantat 3 (doi buni si unul mai prostut) si s-a congelat restul. Oricum din tot tratamentul cele mai grele momente pentru mine au fost ultimele doua zile in care intasem in panica. De la ET dimineata, la prinz si seara am luat pe cale vaginala cite doua ovule de utregestan si o pastiluta de acid folic zilnic. Dupa ET mi-am luat concediu si am stat in casa cam tot timpul, am dormit si m-am uitat la TV si am mai facut cite ceva pentru serviciu (internetul asta face minuni), nu am facut efort fizic si toata lumea (mama, tata si sotul meu) imi dadeau de mincare, imi faceau sucuri, a fost super ok in privinta asta.
Cam atit imi aduc aminte sa va zic acum . daca aveti ceva intrebari nu ezitati.
Aaa ... cind am facut punctia si ET am fost cu inca o fata (cu care am tinut legatura) si sunt fericita sa va zic ca si ea este insarcinata si se pare ca are o valoare Beta HCG ca pentru doi bebei

Va pup
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

CARMEN e minunat ca ai reusit din prima!!!!La ce clinica ai facut FIV?CE PROBLEME AVEAI CA A TREBUIT SA RECURGI LA FIV?Sa dea DD sa ai sarcina usoara si pt prietena ta la fel si muuuuultaaaa fericire la fel ca si cea pe care o simti in aceste clipe!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Carmen, felicitari, sarcina usoara si bb sanatosi si vanjosi. La voi problema a fost la sot de ati facut ICSI?
Eu inca voi sta dupa dar o sa va tin pumnii la toate sa va aduca Mosul darul mult visat. Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ia uitati fetelor ce am gasit postat la un alt subiect, mie mi-au dat lacrimile:

Interviu cu Dumnezeu, de Octavian Paler
================================

- Ai vrea sa-mi iei un interviu, deci... zise Dumnezeu.
- Daca ai timp... i-am raspuns. Dumnezeu a zâmbit.
- Timpul meu este eternitatea... Ce întrebari ai vrea sa-mi pui?
- Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu mi-a raspuns:
- Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca.....iar apoi tânjesc iar sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea pentru a face bani... iar apoi îsi pierd banii pentru a-si recapata sanatatea. Faptul ca se gândesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
Dumnezeu mi-a luat mâna si am stat tacuti un timp.
Apoi am întrebat:
- Ca parinte, care ar fi câteva dintre lectiile de viata pe care ai dori sa le învete copiii tai?
- Sa învete ca dureaza doar câteva secunde sa deschida rani profunde în inima celor pe care îi iubesc... si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece; sa învete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; sa învete ca exista oameni care îi iubesc dar pur si simplu înca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa învete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa-l vada în mod diferit; sa învete ca nu este suficient sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebuie sa se ierte pe ei însisi.
- Multumesc pentru timpul acordat....am zis umil. Ar mai fi ceva ce ai dori ca oamenii sa stie?
Dumnezeu m-a privit zâmbind si a spus:
- Doar faptul ca sunt aici, întotdeauna...


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Doamne ....[red]Carmen [/red cat de fericiti trebuie sa fiti
Ma bucur mult pentru tine si-ti doresc o sarcina usoara si sanatos .
Cand mai ai timp sa ne scrii ....da-ne mai multe detalii despre FIV (unde ai facut si cu cine ) .


Ella ..

Mergi la inceput