Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-14

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-14 | Autor: felicia_

Link direct la acest mesaj

Fete dragi, e primul capitol pe care il deschid pe acest forum, sper din tot sufletul sa fie unul norocos!
Va invit sa continuam aici discutiile din capitolul anterior !

Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
ana_id
ana_p
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy 29 ani, monitorizare
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic 29 ani, normospermie, tompe permeabile
KoraPop astenoazoospermie moderata,compensata prin ejaculat; urmeaza laparo in 23 noiembrie
kristind
lachione
Laura69silk
lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie
Leditia
lili35 urmeaza laparoscopia
LoredanaG
Mamidevladut
Mada28
MadaS
Madutz
maria08
mihailescu teodora
Mihavasoi
Mirelae
mirella76
miruna79
mmc_nd
ninocica
Papushel
Salomea astenoteratospermie severa, endometrioza
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
zambet74
Zenobia 28 ani, monitorizare

Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
Irinabr
Amely
Alina25
Mcrissa
si proaspete gravidute :
Raza de soare
Alexia 28
Discutiile din capitolul anterior pot fi vazute
aici



Poze1Poze2
Sa o ajutam pe Barbye

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Felicia
Iti multumim pentru grija si sa dea DD ca noul capitol sa fie incununat de multe anunturi de si numai de vesti bune pe toate planurile.


Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Deci, Kitty, suferim in acelasi timp luna asta, nu? In ce zi te duci prima data la monitorizare?

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Zenobia, sincer inca imi "ling ranile". Inca nu stiu. Am sa-l sun pe undeva pe sapt viitoare sa vedem ce zice, cand ma primeste si unde. Te tin la curent. si noroc mai mult luna asta!

Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Felicia, multumim pt noul capitol, sa fie cu noroc
Kittysor, Zenobia imi pare rau ca sunteti z1, stiu ca e tare grea ziua asta, dar lasa ca poate descopera Tutu luna asta solutia minune si ramanem toate Va pup
Kora LA MULTI ANI, SA FII SANATOASA SI IN CURAND MAMICA
Ioana, ufff, si eu care ma bucuram ca a inceput Tutu sa faca inseminari. Dar imi aduc aminte de replica lui ca la o IA nu ginocologul conteaza si biologul, iar dr Matei este o profesionista, deci stai linistita ca ai fost pe maini bune

pup fetele

"Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Kora, la multi ani si multa sanatate! Zeno, kitty, un pup k sa va simtiti un pic mai bine...poate luna viitoare ne dati o veste buna.


Fete, azi noapte am visat urat... facusem inseminare+laparo si pe fisa medicala scria “In general, sansele de reusita sunt de 99%. In acest caz (al meu, adica), efectul este invers”...si mai era ceva de genul “trompe partial permeabile (...) exista sanse (...) spermatozoizi partial mobili”.Imi era ff rau, gata sa vars (de altfel, m-am si trezit cu o greata cat casa si desigur, cu frica-n suflet).
Si erau cu mine T si Matei; pe M n-am vazut-o niciodata, da’ va intreb: e cumva plinuta, cu parul scurt si inchis la culoare? Ca in vis asa era.
O avea vreo semnificatie visul asta sau sunt mai “nebuna” decat cred?




Nunta noastra - 3 Iunie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

felicia mercic de cap nou..

raza pai eu cred ca asta semnifica visul tau 99% sanse de reusita.

Marina 24+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Ioana: Iti multumesc inca o data pentru detaliile oferite si te mai necajesc cu o intrebare : Mihalache e o ea sau un el?
Pun atatea intrebari pentru ca as vrea sa incerc si eu cateva inseminari( eu am facut laparo fara sa stiu ca sotul are probleme cu spermograma - cu multumirile de rigoare unui cabinet din Constanta).
Va pup!!! Sunteti minunate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Maria, Dr Mihalache este o ea, e tinerica. Dar Dr Matei face inseminari si la Sabyc - centru privat, e mai scumpa inseminarea.

"Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by marinar


raza pai eu cred ca asta semnifica visul tau 99% sanse de reusita.





pai tocmai, k in cazul meu, in vis, era esec! sa fie invers, adik reusita??? oare??? marina, ma faci sa visez...de data asta cu ochii deschisi...

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Kittishor, nici eu nu fac monitorizare luna asta; sotul meu e plecat tocmai in perioada asa-zisa fertila, asa ca n-are rost sa cheltui timp si bani. Astept cu interes luna viitoare, dar activez febril fara indicatiile lui T, sa vedem... poate-poate

Raza, keep up the good work . In ce zi eshti? Cat mai ai? V-ati mai programat la spermograma?

Pup toate fetele.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput