Epidurala la Polizu?

Epidurala la Polizu? | Autor: cristia

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Sunt 20+ si am urmatoarea intrebare: la Polizu se face epidurala la cerere sau nu? Are maternitatea anestezisti buni?
Sunt la a doua nastere, prima data am nascut la Filantropia, natural cu epidurala care m-a ajutat enorm.Auzisem niste zvonuri cum ca la Polizu nu se prea practica epidurala si apelez la voi pentru a le infirma/confirma.

Multumesc anticipat,

Cristiana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Draga mea,

Se practica...si inca la scara mare . Trebuie doar sa-ti cumperi trusa de anestezie epidurala. Eu anul trecut am luat-o de la farmacia Spitalului Municipal. Pe anestezista nu stiu cum o chema dar stiu ca a avut o mana de inger . N-am simtit nimic. Cel mai bine este sa discuti despre asta cu medicul sub observatia careia te afli.

Bafta multa, sarcina usoara in continuare si o nastere super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu pot spune ca am avut ghinion.
Am nascut cu dr. de garda pentru ca dr. mea ERA IN CONCEDIU si cu toate ca avem cumparata trusa de anestezie epidurala AU REFUZAT SA-MI FACA!!!
Poate tu o sa ai mai mult noroc decat mine

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Multumesc frumos Simona si Toanca!
Toanca ma sperii...Prespun ca nu a vrut medicul rezident...Dar de ce?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eMonica spune:

draga cristia
si eu am facut anestezie epidurala la polizu acum 2 ani, cu anestezista Matei.este o doctora anestezista fff buna.
mi-am cumparat singura trusa epidurala, de la farmacia Spitalului Municipal.
mult succes iti doresc! sa-ti ajute bunul Dumnezeu si sa ai bb sanatos.
monica.
in ianuarie voi naste tot acolo, la polizu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

cristia, eu am nascut la polizu acum 5 saptamani. mi-am cumparat singura trusa epidurala la sfatul medicului la care am fost pana in saptamana in care am nascut, dar pt ca se comporta execrabil am renuntat la el si am nascut cu d-na dr monica tataru, o dr f buna si intelegatoare (altcineva nu cred ca m-ar fi primit cu cateva zile inainte sa nasc). i-am aratat trusa epidurala cumparata deja si a zis ca nu era nevoie sa o cumpar ca aveau si ei in spital. desi aveam trusa la mine si asistentele o vazusera, la un moment dat imi zice o moasa "de ce vrei sa mai faci anestezia cand te dilati atat de bine???", moment in care am intrat in panica ca alea nu vor sa cheme anestezistul sa mi-o faca si am pus mana pe tel si i-am zis dr mele, si abia dupa aceea am primit anestezia mult asteptata. nu stiu cum o chema pe dr anestezista (probabil cea care era de garda), dar stiu ca era f tanara si cred ca nu avea asa mare experienta pt ca mie nu mi-a tinut anestezia pe partea stanga care nu era nici un pic amortita. explicatia ei a fost ca am coloana stramba si de aceea nu a tinut anestezia pe acea parte.

Mergi la inceput