Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-13

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-13 | Autor: kitty_nic

Link direct la acest mesaj

Doamnelor, va invit sa ne continuam discutiile la un nou capitol (care va fi norocos, cu siguranta!)

Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28, 29 ani, astenospermie usoara, tompa dreapta infundata(?)
ana_id
ana_p
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1
Bonitta
astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi

Diddy 29 ani, monitorizare
Ellis
Felicia
30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, vindecata chirurgical, 1 IA
Foxxy
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
29 ani, normospermie, tompe permeabile
KoraPop
kristind
lachione
Laura69silk
lauravoinicu
Leditia
lili35
urmeaza laparoscopia
LoredanaG
Mamidevladut
Mada28
MadaS
Madutz
maria08
mihailescu teodora
Mihavasoi
Mirelae
mirella76
miruna79
mmc_nd
ninocica
Papushel
Raza de soare
Salomea
astenoteratospermie severa, urmeaza laparoscopie
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
zambet74
Zenobia
28 ani, monitorizare

Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
Irinabr
Amely
Alina25
Mcrissa

Discutiile din capitolul anterior pot fi vazute aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83173


Poze
Nimic nu este intamplator.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

gata, pot face programare! salomeea, multumesc mult pt nr dr Matei!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salomea spune:

Copiez aici mesajul meu, caci se pare ca m-am sincronizat de minune cu incheierea vechiului capitol:
Am si eu o intrebare de baraj pentru tutunarese. Stiu ca s-a discutat de x ori adresa noului cabinet, dar uite ca am rasfoit cele 20 pagini si nu am gasit decat Sandu Aldea 86. Parca mai postase cineva zilele trecute un mesaj in care explica cu ce strada se intersecteaza sandu aldea acolo unde e cabinetul...Daca n-am visat. Imi spuneti si mie va rog, ca asa poate am mai multe sanse sa nimeresc cel cabinet...
Si inca ceva, aveti idee cand incepe programul la cabinet si cand e domnul dr mai liber asa, poate ma primeste la o cafea...
pupici tuturor!
PS. Kitty, eu zic ca nr. 13 o sa aduca noroc la multe tutunarese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Salomea, aceeasi parere o am si eu. Iar lunile septembrie si octombrie sunt renumite pentru numarul crescut de bebelusi creati.
Asa incat sunt inarmata, sa trec cat mai multe tutunarici pe lista de gravi.
Si promit ca in cinstea acestora fac LISTA GRAVIDUTELOR LUNII.
toate fetele si astept sa completez dosarul fiecareia.


Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata fete dragi,

Si eu zic ca o sa se lase cu multe la capitolul asta, Kittysor are mana buna

Salomea eu cred ca discutia asta cu strada a avut loc la intalneala nu pe forum, Marinar stie sa explice cel mai bine cum e cu Sandu Aldea. O sa merg si eu vineri, sper sa ma descurc

Felicia multumim pt pozici, iti tinem pumnii maine stansi stransi

pup toate fetele si vorbim mai tarziu

"Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Daca tot veni vorba despre bbei lunii Septembrie - sa stiti ca la mine se intampla ceva ciudat: sunt z25 si nici un semn de prevestitoarea sangerare maro cu 4 zile inainte de CM. Iar CM-ul e de obicei de 26-28 zile (cu rare exceptii 29 zile)....

Ma gandeam sa fac un test poimaine, z27, daca nu vin rushii pana atunci ce parere aveti?

Semne de gravideala - nici o urma, sanii chiar moi, in afara de o foame, moamaaaaa as musca si din masa de la birou

Numara cineva cu mine impreuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Diddy sa dea DD sa fie cu ochisori.

Alexia eu mi-am dat seama cam pe unde vine cab lui T dar Amely stie cel mai bine sa explice pt ca a si fost acolo. eu ajung abea saptamana viitoare.

Fetelor sper ca acest nou capitol sa aduca si burtici noi.

pupici tuturor

Marina 22+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Alexia si multumesc de incredere.
Salomea, Amely povestea la intalnire despre cabinet ca pe Str. Sandu Aldea, mai in capatul spre Bd. Marasti decat spre Bd. Ion Mihalache si ca este intr-o vila frumoasa.


Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Diddy, tin pumnii si sunt pe pozitie de start. Astept sa anunti bucuria cea mare si deschid listuta lunii cu tine.

Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Salomea, cum vii de pe straduta cu Manastirea Casin, care leaga Kiseleff-ul de Bd. Marasti, faci dreapta pe Marasti, si incepi sa numeri pe partea stanga: prima Alexandru Constantinescu, a doua Cretu Petre, a treia Mircea Zorileanu (celebra pt. ca acolo e cabinetul vestitului dr. Marinescu) iar a patra este cea cautata: str. Sandu Aldea. Practic este inainte de Institutul Agronomic, care e tot pe stanga. Nr. 86 este f aproape de Bd. Marasti, asa ca nici nu ai de mers mult

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

poze Mirela (Barbye)

Fisa medicala - Mirela



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Buna, fetelor. Frumoase poze, imi pare asa de rau ca nu am ajuns si eu! Dar am serbat ceva important pentru mine si pentru sotul meu. Data viitoare nu mai ratam. Sunteti toate foarte dragute!

Sa va mai povestesc ce am mai facut la dl. dr. Eu am CM de 26 de zile, iar cand m-am dus in z16, foliculul tot nu se sparsese, avea 23 mm, asa ca m-a trimis "la piata" dupa Pregnyl pe care urma sa mi-l faca Ramona. Dar Ramona avea alte treburi, ca "nu, ca plec acasa" etc. La care doctorul a zis ca mi-o face el si m-a trimis la cumparaturi. M-am intors neasteptat de repede pentru Ramona, asa ca avea-n-avea chef a trebuit sa ma injecteze. Prin urmare aseara am prestat si acum astept cu interes, mai ales ca ziceti ca acest capitol si luna sept-oct sunt cu noroc.

Felicia, inca o data sanatate si bafta maine! Sa ne povestesti in detaliu.





Zenobia
-------------------
Tanasestii trasi in poza
---------------------------
Bucuriile mari stau in spatele satisfactiilor marunte

Mergi la inceput