postarea mesajelor despre dr Hamid

postarea mesajelor despre dr Hamid | Autor: kitibiti

Link direct la acest mesaj

buna
sunt mai noua pe forum si nu stiu cum pot sa vad mesajele cu aprecieri despre dr. gineco.ma intereseaza dr. hamid de la filantropia.
daca poate cineva sa-mi spuna ce parere are despre acest dr.
urmeaza sa nasc in decembrie si este dr. meu din mai.pana acum a fost totul ok,dar vreau sa stiu cum s-a comportat la nastere.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

kitibiti, eu am nascut cu el (si il voi naste si pe bb2 tot cu el) si te asigur ca nu ar trebui sa-ti faci nici cea mai mica problema. Este un om si un medic minunat.

Ar trebui sa schimbi numele subiectului ca sa stie lumea despre ce este vorba.
Poti sa citesti si subiectul acesta si sigur vei mai gasi pareri:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10411

Sarcina usoara in continuare!

Oana 17+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitibiti spune:

stiu ca dr. hamid este la filantropia.acolo ai nascut si tu?
daca da,cum ti s-a parut spitalul?asistentele?e curat?au grija cum trebuie de bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

Salutarekitibiti si bine ai venit pe forum! De asemenea, sa ai o sarcina usoara si, bineinteles, nastere usoara. Despre nastere, sunt sigura ca va fi usoara; si eu am nascut cu dr. Hamid, anul trecut, tot la Filantropia. Nu am decat cuvinte de lauda si multumire: dl dr este de nota 10, iar spitalul a fost OK. Eu am stat intr-o rezerva (de cand am nascut eu, am inteles ca a fost modernizat) si chiar nu am de ce sa ma plang: a fost super-curat, personalul amabil, etc. Daca vrei sa mai stii ceva, intreaba-ma. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Kiti, ca si Denise, am fost foarte multumita si de spital si de asistente (eu le dadeam o atentie doar la iesirea din tura, in semn de multumire si tot s-au purtat ireprosabil...si imi era o frica groaznica inainte fiindca auzisem numai povesti horror despre Filantropia)...am stat intr-o rezerva cu plata (210.000/zi, parca) si era foarte curat.

Oana 17+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitibiti spune:

merci mult denise si amaya pentru lamuriri.tocmai de-aia intrebam si eu...ca am auzit numai lucruri bune nu despre filantropia.
inca nu am vb cu dr. hamid despre nastere.peste 2 sapt merg la control si vroiam sa-l intreb.cum va fi.pe ce tip de nastere merge:cezariana sau normala...eu vreau normala doar daca situatia nu impune altceva.dar am auzit ca sunt doctori care merg numai pe cezariana.
si mai vreau sa-mi spuneti cum e cu atntiile catre asistente.nu prea stiu cum si cat merge.(nu am mai fost in spital pana acum niciodata)
ce ma sfatuiti?
la dr. cum,cand,cat ii dau?
a!
si as vrea cu injectie peridurala?e ok dr.hamid cu asta?la voi cum a fost?
la anestezist cat trebuie sa-i dau?
presupun ca preturile le mai aflu si in spital,dar daca nasc asa pe nepregatite?macar sa am o idee.
daca puteti sa-mi dati
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

eu am nascut cu cezariana, am vrut si eu, iar dl dr a tinut cont de optiunea mea. Asistentelor care au stat cu mine noaptea la reanimare, le-a dat sotul cate 250 (erau 2), dar au fost super si m-au tratat ca pe o regina. Apoi, tipei care imi facea toaleta i-am dat 50,000 (erau 2), asistentelor de la BB cate 100,000. Repet, cred ca oricum m-ar fi tratat bine, eu am dat in semn de multumire. Chiar nu m-a suparat nimeni cu nimic, toate mi s-au parut dragute, amabile. BB-ii mi s-au parut ff bine ingrijiti si am fost de multe ori sa vad ce imi face puiul, cum o spala (exceptand "reprizele" de alaptat). Anestezistului i-a dat sotul 1,000,000, inainte de operatie, atunci cand a venit sa ma intrebe ce fel de anestezie doresc. Eu zic ca nu ai de ce sa iti faci pb, sunt sigura ca intre timp lucrurile s-au schimbat in bine. Despre anestezia peridurala, vorbeste cu dl dr: este un om deosebit, care te asculta cu atentie, iti explica tot, iti raspunde la orice intrebare. Succes si daca mai ai ceva nelamuriri intreaba-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Si eu am nascut anul trecut cu Dr hamid, si daca va fi si bb2, tot cu el as alege sa nasc. Este un dr foarte bun si un om, in primul rind. s-a purtat foarte frumos, am putut sa il contactez de cite ori am avut nevoie si a venit la spital noaptea.

spitalul a fost chiar ok, asistentele departe de povestile de groaza pe care le auzeam, curatenie, si nici nu trebuia sa cotitezi sume impresionante cum am mai citit/auzit.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitibiti spune:

multumesc tuturor pentru detalii.m-ati mai linistit.
acum mai am o intrebare grea pt voi:
cum e cu medicii pediatri?imi poate recomnada cineva un doctor bun?daca vine si la domiciliu si mai bine dar nu este un motiv de departajare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

acest medic are si cabinet particular?
daca da, puteti sa-mi dati detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitibiti spune:

eu nu stiu sa aiba un cabinet particular.eu am mers la el la medicover grozovici.poti suna acolo si te poti programa la el.nr de tel de la programari este 310-15-99.este vis a vis de spitalul colentina,in aceeasi cladire cu policlinica ratb

Mergi la inceput