tripleti

tripleti | Autor: andreia

Link direct la acest mesaj

Lucram pentru o companie americana si eram in Alaska cand sotul meu intr-o dimineata imi spune:''Baby,look at your burtica!!!Oh,my God, I think you are pregnant!''
Am ras.Esti nebun , cum sa fiu insarcinata cand iau anticonceptionale???
asta era adevarul.Luam ''Mercilon".E adevarat ca ma cam dadusem peste cap cateva zile, dar totusi le luam.
Mi-era rau de mare(eram pe vapor),dar de cateva zile era prea de tot.Vomitam intr-una si ma taram pe jos, asa de rau imi era!
El a venit cu ideea de a lua un test de sarcina.Asa am facut si Doamne rezultatul a fost pozitiv.Am tipat de bucurie pentru ca imi mai doream un copil foarte mult!El era socat.
Am hotarat sa mai raman sa mai muncesc cateva luni, considerand ca sarcina era foarte mica.
Mica, mica, dar burta mea era pe zi ce trecea mai m,are si mai mare.
Cum e posibil, ma intrebam in fiecare zi.trebuia sa am in jur de o luna, nu puteamm fi atat de mare!
Am hotarat sa plec acasa,asa ca in San Francisco am plecat spre Romania.
Am ajuns acasa dar nu m-am dus direct la ecograf.Am mers dupa inca oluna.Aratam de parca aveam 4 luni ,o sarcina normala.
,,Am si eu un bebel si vreau sa vad daca e bine!''M-am adresat doctorului.S-a uitat, s-a invartit si mi-a spus :''Eu cred ca sunt doi!''Am inlemnit.Nu ma asteptam la asa ceva!Vedeam clar doua mingiute acolo.Cand a miscat un pic chestia aia mai sus, am mai vazut una.Am intrebat-o:,,Dar aia ce e?''Incurcata, medicul s-a uitat la mine, s-a uitat la ecran,si a spus:"Eu nu am vazut niciodata asa ceva!Dupa logica mea ar trebui sa fie trei dar nu cred ca e posibil!"'
Am inceput sa rad si am plecat.Radeam in continuu pe strada.Mi-am chemat taxiul si am plecat acasa.Le-am spus si alor mei si m-au considerat nebuna de legat.
Si acum mi se face pielea de gaina cand ma gandesc!
Am plecat la Iasi la un control mai amanuntit.Vestea a venit fara loc de replica:Ai trei!
Am lesinat.Cand i-am spus lui Stuart,a scapat telefonul si m-a sunat abia a doua zi.
A fost un soc pentru tyoata lumea.
Eram enorma.Am inceput sa citesc despre asta sa ma informez , sama sperii...
Trebuia sa stau in pat 11 ore pe zi, nu aveam voie sa ma duc nici la baie.Nu am facut asta.Legata ce tot felul de centuri sa-mi sustin burta, faceam curat, mancare, spalam, ieseam cu Dennis la joaca si tot asa.Doctorul meu era uimit.Mereu imi spunea:"te rog nu-mi mai spune, ca-mi sta inima!Eu mor de frica si tu..."
Am facut cerclaj prin luna a cincea.Am fugit din spital imediat dupa asta.Urasc spitalele!
La 34 de saptamani nu mai puteam sa ma duc la baie,nu mai dormeam nici cu diazepam,nu mai suportam injectiile de Gravibinon si celestone.Am sunat doctorul luni si i-am spus.Marti eram programata pentru cezariana.
Si asa au venit pe lume, toti sanatosi, fara probleme uimind pe toata lumea!
jUDE-2500kG
dOYLE-2450KG
AMITY-APROAPE 2KG
Nici nu mai stiu exact.
Din cauza fetitei si a temei doctorilor ca totusi trebuie sa aiba ceva fiind tripl;eti, am stat in spital 3 saptamani.Nu au mai avut ce sa-mi faca.Mi-au dat drumul acasa .
asta e tot.
Acum insa e mai greu.Nu mai am timp sa dorm.cand il termin pe ultimul ii este foame celuilalt.
Asta e!
Va pup!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume. Ai fost tare curajoasa!



Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

[purple]Doamne, te admir pentru curajul tau! Esti extraordinara! Si eu am doi, de 4 si 1 an si 5 luni, si uneori simt ca mi se invirte capul, deci mi-e greu sa ma gindesc cum iti este tie. Cred ca trebuie sa fii frinta de oboseala. Ai nevoie de ajutor ca sa nu te epuizezi. Eu eram frinta cind ma trezeam de nu stiu cite ori noaaptea pt un singur copil, dar pentru trei...Dar e minunat, cind ii privesti nu? Esti o mamica implinita si fericita, iti doresc multa sanatate si tie si copiilor si sa-ti dea Dumnezeu putere sa ii cresti! Cu drag,[/purple]

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaela spune:

Ceea ce ai povestit este absolut minunat. Te inteleg cat de greu este cu 3 bebelusi, mie mi-a fost foarte greu cu unul dar tie cu 3 TOTUL SE TRIPLEAZA si cand spun totul nu ma refer numai la griji, probleme, oboseala ci si la satisfactia de a vedea trei sufletele crescand si bucurandu-se de viata. Fii fericita esti de 3 x mamica. Tot greul va trece si totul va fi minunat cand vei fi inconjurata de patru copii.
Va pupam dulce. Sa fiti fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

pentru cei patru muschetari!!!
Esti o mamica curajoasa si de 4 ori fericita!!!
Sa-ti traiasca minunile Andreia,sa va bucurati de ei si sa ne intilnim la plimbare prin Copou sau prin Botanica!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

FELICITARI!!!!!
Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!!!


numai bine va doresc!!!

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Draga mea

Sa-ti dea dumnezeu curaj si putere sa-i cresti pe nazdravani. Eu sunt in clubul mamicilor cu gemeni, asa ca inteleg un pic. Fetele mele au acum un an si trei luni si sunt niste zvapaiate.
Sa fii fericita si implinita!

Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Doamne, nu pot sa cred!

Feicitari din inima iti urez, si inca si mai multa putere sa le scoti pe toate la capat...Doamne....trei ghiozdane, trei penare, trei paturi, trei chefuri,,nu-mi revin

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpia spune:

Ai fost tare curajoasa!Te adimir!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Sa-ti traisca bebelusii si sa-ti aduca numai bucurii!. Cred ca ar trebui sa muti mesajul la nasterea pe glob si poate Adminul o va posta apoi la Destine pe prima pagina!
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniem spune:

Draga Andreia,
sa-ti traiasca copilasii: Jude Doylesi Amity!!!!!
Frumoasa povestea! Multa sanatate!

Mergi la inceput