Cistita in sarcina

Cistita in sarcina | Autor: adelyna

Link direct la acest mesaj

Am facut cistita(in urma unei infectii cu E. coli pt care am facut tratament cu ampicilina)dar a recidivat.Acum este posibil sa fiu insarcinata(am fost la ovulatie saptamana trecuta) si nu stiu ce tratament naturist sa i-au , sa nu dauneze sarcinii.Imi este frica si de o eventuala sarcina extrauterina care am auzit ca au la baza si infectiile urinare.daca ati trecut prin asa ceva va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Initial creeata de adelyna

Am facut cistita(in urma unei infectii cu E. coli pt care am facut tratament cu ampicilina)dar a recidivat.Acum este posibil sa fiu insarcinata(am fost la ovulatie saptamana trecuta) si nu stiu ce tratament naturist sa i-au , sa nu dauneze sarcinii.Imi este frica si de o eventuala sarcina extrauterina care am auzit ca au la baza si infectiile urinare.daca ati trecut prin asa ceva va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc!



Eu nu am trecut prin nimic asemanator...insa din cate-mi dau seama, e vorba de ceva foarte serios...te rog ia legatura imediat cu un medic ginecolog...numai un sfat competent te va ajuta! Sanatate multa!

Oana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Asiza,luna trecuta am trecut prin ceva asemanator(atunci am facut urocultura si antibiograma)si mi-a spus doctora sa mai stau o saptamana doua pt ca este prea devreme sa-mi dea antibiotic daca sunt insarcinata.dar mi-a venit ciclu si apoi mi-a dat ampicilina pt ca era sensibil la ea.acum daca ma duc si ii spun ca iar este posibil sa fi ramas(imi doresc mult copilul).o sa spuna sa mai astept.Ma intereseaza partea naturista daca poate rezolva ceva.de 2 zile beau cate 4-5 litri de apa si ceai si i-au propolis(dar nu tinctura).ma simt mai bine.ma intereseaza si alte pareri(cine a trecut prin asta si ce au spus medicii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

va dau un link pt un subiect pe o tema f asemanatoare.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77606

adelyna eu sufar de ani muulti de infectii urinare (cistite) si de aceea am amanat si bb. in final anul asta mi-am luat inima in dinti si sunt gravi in 9 sapt. si e sarcina normala, in uter. ce vreau sa spun e sa nu te gandesti la ce e mai rau. ce pot sa iti spun e sa bei muultee lichide, cel putin 2l/zi, asta cu siguranta te va ajuta. pe mine m-a ajutat si o igiena stricta, aproape exagerata, inainte de fiec contact sexual, ma spalam si eu si sotzul meu... chiar daca facusem dus cu o ora in urma! cam asta e... eu iti urez mult succes, si daca iti doresti bb sper sa fie si sa fiti sanatosi amandoi!

Mergi la inceput