Arsurile si durerile de mijloc ma omoara!

Arsurile si durerile de mijloc ma omoara! | Autor: huacin

Link direct la acest mesaj

Fetelor, sunt insarcinata (a doua sarcina) in 33 sapt. Am 2 mari probleme cu care nu m-am confruntat in rima sarcina: arsurile la stomac si durerea de mijloc. Stiu ca nu sunt singura, poate imi dati idei care sa-mi usureze disconfortul... Va rog mult...

Valentina 33+ (30ani), Alexandru(5ani) si taticu' Gaby (30ani)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Pt. stomacel: lapte(incearca sa bei 2l lapte zilnic, mai ales pe stomacul gol).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Huacin, pt. arsuri de la sucul gastric leacul meu a fost in sapt.13-14, laptele cate 2-3 cani pe zi si peste prospat fiert cu mamaliguta si cas dat prin razatoare.
Si la mine au inceput sa reapara,(eu am intrat in sapt. 25 acum) cate un pic asa si tot lapte beau si am sa ma intorc si la peste fiert. Multa sanatate in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


sanatate multa si un bb sanatos si frumos

pentru stomac poti sa iei dicarbocalm de la farmacie sau biscuiti simpli care absoarb sucul gastric si sa eviti prajelile,usturoiu,bauturile acidulate...
iar pentru spate chiar ca nu stiu totusi sa-i spui medicului de problemele tale.

Poze cu Lucas poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Saru'mana, fetelor! Voi incerca iar cu lapte. Eu am gastrita cronica, laptele ca atare in da niste crampe crunte; sunt si perioade in care il pot bea fara probleme, asa ca incerc chiar de acum. Va spun cum mi-a fost.

dana eu am dicarbocalm in casa, dar, spre rusinea mea, nu gasesc prospectul. Stiam ca nu se poate lua, de aceea nici nu m-am gandit sa lamuresc aspectul.
Va spun, oricum, ce am rezolvat... Parca mi-e mai bine si cu mijlocul azi...

Valentina 34+ (30ani), Alexandru(5ani) si taticu' Gaby (30ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Valentina eu am vazut la fete ca vorbeau saptamana asta de arsuri si la remedii figurau: rennie cu spearmint, lapte dar eu stiu ca nu face bine la ulcer sau gastrita cum ai tu si inghetata parca manca Cristina_Ioana inainte sa nasca.
incearca si tu si vezi ce iti face bine.

emilia 34+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;0;28/st/20060804/dt/7/k/90af/preg.png

Mergi la inceput