Limba pe acest forum e sau nu romāna?

Limba pe acest forum e sau nu romāna? | Autor: blue eyes

Link direct la acest mesaj

Parca asa scrie īn chestia aia de sus din dreapta numita regulament.
11. Limba mesajelor pe acest forum este Romana
Limba mesajelor pe acest forum este Romana. In mod exceptional se pot folosi citate intr-o limba straina, cu conditia sa fie acompaniate si de traducere. Nu agreem publicarea mesajelor sau glumelor in alta limba.
E o mare lipsa de respect fata de limba materna si de utilizatorii acestui forum ignorarea acestui "amanunt".
Moderatorii, ati intrat cumva in somnul de 100 de ani? Nu vedeti ca la Pilula de ris abia daca mai vedem ceva in limba noastra?
La subforumul cu probleme in doi, domnul vandal deschide un topic in limba engleza, nu zice nimeni nimic. Domnia sa ma agreseaza, ca avusei curajul sa reactionez, nu-i atrage nimeni atentia.
O fi limba engleza de circulatie internationala si o intelegem mai toti, dar suntem totusi romāni.
Pentru informatiile in limbi straine, de ce nu se deschide un subforum cu titlul Limbi straine? Acolo ar putea propune fiecare glume, artiole in limba in care a gasit ceva, daca nu poate sau nu are chef sau mai stiu eu ce, sa traduca.


I want to break free!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, aveti dreptate. O sa vedem observatiile ridicate de dvs. si modalitatile cele mai bune de rezolvare a lor.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

BA e romana,limba acestui site (pardon,pagina de interretea) asa ca schimba frumos nickul (pardon "porecla") in "ochi albastri" ca nu toti stie ce inseamna aia "blue eyes"

Bai,ca sa vezi ce toleranti suntem....Nota 10 frate... Sa vedeti cum arata un forum nemtesc, cu un mare procent de straini care scriu intr-o germana mai mult sau mai putin de balta si restul lumii il tolereaza nu ii da cu maciuca la cap (procentului). Sau cum ar fi sa mergeti pe strada si sa nu intelegeti limba (limbile) care se vorbesc in jurul vostru,in tara voastra...Aoleu,chiar ca trebuie o infuzie de toleranta ...

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by Lauraa

BA e romana,limba acestui site (pardon,pagina de interretea) asa ca schimba frumos nickul (pardon "porecla") in "ochi albastri" ca nu toti stie ce inseamna aia "blue eyes"

Mama de Lara Celine








Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

citatul ala..."I want to...", n-ar trebui sa aiba un "acompaniament" ceva, parca asa spune regulamentu'?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by Lauraa

BA e romana,limba acestui site (pardon,pagina de interretea) asa ca schimba frumos nickul (pardon "porecla") in "ochi albastri" ca nu toti stie ce inseamna aia "blue eyes"

Bai,ca sa vezi ce toleranti suntem....Nota 10 frate... Sa vedeti cum arata un forum nemtesc, cu un mare procent de straini care scriu intr-o germana mai mult sau mai putin de balta si restul lumii il tolereaza nu ii da cu maciuca la cap (procentului). Sau cum ar fi sa mergeti pe strada si sa nu intelegeti limba (limbile) care se vorbesc in jurul vostru,in tara voastra...Aoleu,chiar ca trebuie o infuzie de toleranta ...

Mama de Lara Celine






mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 9 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

1. Laura, nu sari ca muscata de sarpe! Pseudonimul meu are povestea sa care nu conteaza.
2. Regulamentul, pe care nu l-am facut eu, se refera la mesaje si glume.
3. Citatul nu mai e de actualitate.
4. Nu e nevoie de o infuzie de toleranta, ci de respect pentru limba romāna.
6. Moderatorii, va rog sa īnchideti, unii au chef de cearta.
Mädchen, ich wünsche euch ein schönes und ruhiges Wochenende. Braucht ihr die Übersetzung?
pt nongermanofoni:le-am urat un placut si linstit sfīrsit de saptamīna.


I want to break free!

Mergi la inceput