Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 19

Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 19 | Autor: oana cretu

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,4 kg/81 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11 kg/84 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,1/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Oana si Seb
(10.01.2005)


POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Mona, spune-mi te rog, i-ai dat ceva calciu lui Mihai? In multe cazuri ajuta eruptia dentara.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori!, precum Rebb, Matei, ...

Sa ne traiasca puiutii nostrii!, sa fie sanatosi, voinici, frumosi, destepti, ascultatori, iubitori.
Sa traiasca , de asemenea si parintii lor, caci si noi suntem copiii mamelor noastre.

pt toti si toate

Bianca este parca din ce in ce mai bine, am scapat de antibiotice. Astazi, in sfarsit s-a culcat la 22.00 si sper sa doarma toata noaptea.

De doua zile ne solicita cat mai mult sa mearga si cara mereu cu ea cate ceva: scaunel, olita, galetusa cu diverse. Si spre uimirea mea, de ieri, a inceput sa mearga singura in adevaratul sens al cuvantului. Se ridica singura in picioare si pleaca. Doamne cat am asteptat acest moment! Iti multumesc din suflet!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Kris felicitari pentru Bia ,sa vezi ce o sa alerge de acum in colo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by BDana

Mona, spune-mi te rog, i-ai dat ceva calciu lui Mihai? In multe cazuri ajuta eruptia dentara.
Pana acum nu i-am dat calciu, dar voi merge la dr sapt viitoare ca vreau sa-i fac analizele si sa incercam si cu supliment de calciu daca e cazul.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

In primul rand multa sanatate puiutilor bolnaviori.
Magga (parca tu intrebai de dimensiuni) nu stiu daca este general valabil dar eu dupa ce am intarcat-o pe Rebeca am ramas cam cu jumatate din ce erea innaintea sarcinii asa ca acum s-ar putea sa ajung undeva pe langa zero
Kris felicitari Biancai pentru progresele in ale mersului.

Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Liviana - Crido Kids este si in Unirea la etajul 3 aripa Splai si in colt la Obor cu Calea Mosilor, langa Flanco. Au si sandale de baietei tot la 190.000 Scrie made in Spania pe sandale, sunt moi si cu bareta la spate.
Magazinul Yokko este pe Calea Victoriei, la inceput de strada, pe stanga cum vii din piata Victoriei. Sau mai e un magazin pe Calea Mosilor, aproape de capatul dinspre Republicii (Carol I parca ii zice acum). Langa Yokko din Victoriei este MaDame. Au lucruri frumoase si la masuri de 44-48 (ca eu chiar sunt revoltata! prin magazine numai masuri de 38-42 ca sa ma oftic eu)

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Sa aveti o zi innsorita! desi afara e neplacut.

bolnaviorilor si insanatosire grabnica!

MihaT si GabiI, va multumesc!

GabiI, parca si mie mi s-au redus sanii. Cand incepi operatiunea " intarcarea".

Patri, cum se simte Rebb?

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ubi, merci mult pt info. Ai cumva si poza cu sandalele de la Crido Kids? Sunt din piele? Cat priveste hainele pt noi si eu ma crizez cand vreau sa-mi cumpar ceva, imi place modelul, dar n-au marimea mea.
Ca tot vorbiti de sutiene, eu am renuntat la Jolidon caci sunt de proasta calitate. Azi mi-am luat unu sutien f dragut de la Triumph si abia astept sa vad cum ma simt in el. Am vazut si costume de baie dragute, daca aveti nevoie, merita sa aruncati o privire.
In rest, azi dupa-amiaza avem intalnire cu nenea chirurgul si am o emotiee....va rog, a mai trecut cineva prin faza cu trasul de pielicica cocoselului? Cum este experienta pt copil? La ce sa ma astept?
Kris, pupici pt Bia. Felicitari pt progresul cu mersul.
Gabi.i, cum adica cu jumatate din ce era inainte de sarcina? Te referi la sani sau kg totale?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Gradina Botanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana Cretu, La multi ani!!!!!!!!!
Sa fii fericita toata viata alaturi de cei dragi!


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mona, si eu ma gandesc sa nu fie de la Ca.

Rayan mi-a scos o litera din tastatura si exact din laptopul care nu e al nostru. Nu stiu cum o putem rezolva...


Zilele astea spune des " ate" de la " aide". Orice vrea spune " ate", iar ieri cand vorbeam cu o prietena de-a mea la telefon, m-am dus pana la bucatarie sa duc ceva si in timpul asta el a vorbit cu ea la telefon, spre amuzamentul ei.

Baiatul ei e cu 1 an mai mare decat Rayan si stie deja fluent engleza si araba, asa ca incep si eu mai serios cu engleza, ca pana acum i-am vb destul de putin in engleza.
Ma bucur ca am gasit un copil mai de varsta lui. S-au jucat, cel mare l-a luat pe Rayan de mana, s-a purtat f frumos cu el.
Planuim sa ne vedem cel putin de 3 ori pe saptamana, in primul rand pentru copilasi dar si pentru mamici care daca stau mult in casa innebunesc.
Pana una alta tipa vrea reteta de Brownies. Sa vedem daca o corup si pe ea.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput