Paciente optimiste si gravidutze ale dr Tutunaru-8

Paciente optimiste si gravidutze ale dr Tutunaru-8 | Autor: marinar

Link direct la acest mesaj


Va invit sa continuati aici discutiile incepute la capitolul anterior

Iata o lista a Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28
Amely
aurelia77
alina.n
Ariana1
cherry22
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Felicia
Foxxy
Hitomi
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
lauravoinicu
Leditia
LoredanaG
MadaS
Madutz
mamidevladut
miruna79
mihailescu teodora
ninocica
SilvanaPopovici
Laura69silk



tutunarese :
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
bubulina1
Irinabr


Va doresc tuturor sa auzim cat mai repede de !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76024&whichpage=1" target="_blank">cap7







marina

pozici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetele mele dragi

Ioana imi pare rau pt rezultat. Sper sa se rezolve cat mai repede. L-ai sunat pe T sau iei tratamentul pe care-l sti deja ff bine?

offf, ma intristez si mai tare cand ma gandesc ca si eu as putea trece prin aceleasi incercari cu prolactina asta nenorocita.

Clau aseara iar m-am intristat si-i spuneam sotului ca vreau si eu un bebe...saracutzul nu stia cum sa ma imveseleasca, sa ma incurajeze ca o sa se rezolve problema asta a mea si apoi va veni si bebe. Iar eu ff hotarata i-am spus ca o sa avem doi.
- doi? asa se intamplade la tratamntul asta?
asa haios a fost...

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Marinush papusica frumoasa, nu te supara si nu supara sotul ca nu are nici o vina, nu? Lasa sa te alinte ca meriti. Asa a reactionat si sotul meu cand i-am spus ca o sa avem 2.
La noi in fata blocului se plimba cu bunica lor 2 fetite atat de frumoase incat nu-mi pot lua ochii de la ele cand le vad. SUnt gemene, au cam 2 ani si sunt superbe, mereu cu alt fel de palariute si de rochite. Asa ca sotului i-ar placea.
Si el a spus ca nu e nici o problema, ia el unul in brate, eu unul si muncim amandoi ca de, de-aia e egalitate.
Ce bine ca avem un nou capitol. Tu cum stai cu rushii? Au sosit? Urmeaza cred sa vina la tine.
Pupi x 1000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Clau, iti dai seama ca reactia a fost de moment. Noi avem prieteni care au gemeni, baiat si fata, si stim ca e greu dar si frumos.

Rushii tot nu au aparut, nu dau nici un semn, dau eu ii astept, si-i astept.....

si eu pup fata frumoasa frumoasa



marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Viitoare mamici, va salut cu drag!Unde e vechea gasca?Azi sunteti ocupate, motatelor?Eu sunt bine, sanatoasa si ma gandesc la voi.RECLAMA ILEGALA creste, e zbantuit, iar mami incepe sa se simta din ce in ce mai bine!Am multicica treaba pe aici la serviciu si ma retrag, dar sa stiti ca am stranutat si poate va contagiez cu satrea mea de graviditate.Dar-ar Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Marait ma bucur ca nu ne-ai uitat. Cat de curand o sa te urmam la odisee, trebuie sa faca T ceva cu noi...

Pup fata gravidoasa si pe bb dansatorul.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele dragutele,

Ma chinui de o gramada de timp sa intru pe DC, nu prea merge netul asta la serviciu

Ioana, nu mai fi tristuta, te rog io frumos, suna-l pe T si vezi ce iti spune....imi pare tare rau ca ti-a iesit asa analiza, dar uite azi era o fata la dr care zicea ca are prolactina marita si cu toate astea, luna trecuta se monitorizase si ovulase.

Fetelor azi dimineata am fost la dr si am cunoscut-o pe Amely care este super super draguta, si frumoasa si vorbateata si mi-a facut mare placere sa o cunosc si de abia astept sa ne intalnim toate
Eu cu vestile stau cam asa: azi Z14 aveam endometru de 9.0 si un folicul pe ovarul stang de 18, si unul pe ovarul drept de 9.1. Ovarul meu stang este in continuare super inflamat, m-a chemat si vineri iar la spital sa vedem cum stam.....se sparge....nu se sparge. Ufff sper sa nu mai fie asa aglomerat ca astazi ca am ajuns la serviciu la 10.00.

Va pup pe toate si intru mai tarziu de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Alexia e problema daca foliculul mai mare e pe ovarul inflamat???


asa-i ca a trecum mai repede timpul daca te-ai vazut cu Amely. Abea astept sa ne intalnim toate!!!!!!!!!!!

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ufff...am scapat de audit si am intrat repede sa fetele mele dragi!

Da asa e, m-am intalnit cu draguta de Alexia dimineata, noroc ca a venit ea la mine si m-am bucurat tare mult. Este dulce foc, ce mai, o finete de fata Scumpa, sper ca mai vii si vineri tot la spital, nu? Sper ca nu te-am innebunit de cap eram cam guraliva in dimineata asta (nush' ce am avut ca nu mi-a tacut gura toata ziua de fapt noroc ca am fost auditata si oricum, vroiam sau nu, trebuia sa vorbesc)

Ioana, nu, te rog, sa nu pici si tu in vreo pasa proasta, ca nush' ce-ti fac, zau! Doar stii bine ca au ramas multe femei cu prolactina marita, multe din ele chiar in timpul tratamentului, asa ca te rog eu mult, capsorul sus! Sa stii ca nici eu nu am mai facut analiza prolactinei, sunt convinsa ca si la mine e peste limita. Ultima oara era cam 1200 (maximul fiind 600 si ceva). Eu iau mastodynon, parca luai si tu, nu? Poate te sun in seara asta sa-ti ridic moralul

Vestile mele nu sunt tocmai grozave: azi, ziua 13, un endometru amarat de 7,7 mm (de la 7,1 mm in ziua 11) deci a crescut ff putin dupa parerea mea. Foliculul era bunicel 22,3 mm, dar nu spectaculos. Sper sa ovulez cel mai devreme maine seara, ca sa mai creasca endometrul asta obraznic. Ufff, si la cate naturiste bag... si vad ca tot degeaba

Clau dulce!

Marina, simpatic sotul tau, si al meu scoate perle din astea si parca ma mai destinde si pe mine cateodata

Marair burticutza, poate se ia si la noi! Ai grija de tine/de voi, OK?

Fetelor, voi ati observat ca atunci cand mergem la cabinet/spital, chiar daca nu ne cunoastem dinainte, dupa 5 minute deja vorbim de ovulatii, "prestari", CM si alte lucruri, cu o naturalete de parca ne-am sti de o viata? Si tare frumos e cand vorbim aceeasi limba si ne intelegem atat de bine problemele... ca daca noi nu intelegem, atunci cine?

Va pupic cu drag! Acum fug acasa, ca tare mi-s obosita...ne auzim maine!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

quote:
Originally posted by Amely

Fetelor, voi ati observat ca atunci cand mergem la cabinet/spital, chiar daca nu ne cunoastem dinainte, dupa 5 minute deja vorbim de ovulatii, "prestari", CM si alte lucruri, cu o naturalete de parca ne-am sti de o viata? Si tare frumos e cand vorbim aceeasi limba si ne intelegem atat de bine problemele... ca daca noi nu intelegem, atunci cine?





exact, asa s-a intamplat cand m-am intalnit cu Claudia si Ioana. Parca ne cunosteam de o viata. Frumoasa senzatie....
E bine sa stii ca ai cu cine vorbi, cu cine te consulta, cui sa ceri o parere.

va pup fetele mele dragi!!!

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Marina multumim ca are cineva grija si de noi de ne face capitole noi. Ma bucur ca te simti mai bine.
Amely felicitari ca ai scapat de audit. Eu sunt diperata in continuare (este primul meu audit si nu stiu exact cu ce se mananca). sa fie asta luna norocoasa.
Ioana nu pot sa cred ca te amarasti asa tare; ai mai trecut prin asta si a trecut. Nu poti spune ca prolactina mare era motivul pt care nu , ci ticaloasa aia de endomterioza.
Marina, claucia sa stiti ca si eu cochetez cu ideea de a avea gemeni. Dar se pare ca este destul de greu sa faci si unul, doi deja este ceva de domeniul fanteziei. Dar macar visez si eu, ce e grav?
Marair scumpa. fata si burtica. Unde n-ar da DD sa ne contaminam toate de la tine si sa nu mai ramana nici una pe aici, toate la odisee.
Nu stiu pentru voi cum este, dar pentru mine odiseea a devenit cel mai inalt tel de atins.
Alexia, uite de la mine o sa ai cu ce sa faci "s-o sparge, nu s-o sparge" ca sa-ti mai pierzi timpul asteptand urmatoarea monitorizare. Am numarat petalele si ar trebui sa-ti iasa "se sparge".
multi la toate fetele.
Despre mine nu am ce sa va povestesc de bine. Ieri am fost la banca si am luat credit sa ne aranjam si noi casa si cand am plecat de la banca sotul meu a avut un accident destul de nasol. Multumesc lui DD ca el nu a avut nimic, in schimb 1/2 este cam . Si desi asta se intampla pe la 17.40, aseara am plecat de la politie la 0.30.
Asa ca nu prea am motive de bucurie, da' asta de suparare. Casco nu, ca-i masina veche, asa ca gaura la bugetul familiei cat casa. Da' eu tot sunt multumita ca e el intreg.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput