DC ti se pare o atitudine corecta?

DC ti se pare o atitudine corecta? | Autor: Indra

Link direct la acest mesaj

De la bun inceput vreau sa subliniez ca problema pe care o aduc in discutie nu e un capat de tara ci o chestiune de principiu!


Am postat un mesaj "Voi fi nasa la o logodna", mesaj ce astazi vad ca a fost inchis de moderatorul Catalin. Acesta facind sugestia de a continua discutia pe tema respectiva pe alte 3 topicuri ce fac referire la obiceiurile si indatoririle nasilor la o NUNTA.

Acum vine intrebarea mea: Oare moderatorii inainte a lua decizia inchiderii unui subiect, nu ar trebui macar sa-l citeasca? Oare moderatorul in cauza nu ar fi trebuit sa inteleaga din mesajul meu, care era extrem de clar si nicidecum subtil, ca pe mine m-ar fi interesat OBICEIURILE DE LOGODNA? Si ca exista totusi o diferenta intre o nunta si o logodna, chiar daca atit de mult mediatizatii nasi sunt aceiasi?



Dana & Anisia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Tot de principiu... in calitate de simplu "deja insurat":

Stiu ca 90% din populatie nu se logodeshte in biserica. Asadar prima parte a slujbei de la nunta este de fapt, slujba de logodna. Asadar nu vad cu ce difera obiceiurile de nunta... fata de obiceiurile de logodna (in afara de mediatizare, bani, stres etc).

Aceeasi mancare de peste. Poti alege ce vrei din obiceuirile de la nunta functie de ce vrei sa faci tu.



Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

Esti dragut!



Dana & Anisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Inainte de orice, scuze pentru intarzierea raspunsului meu.

Dat fiind faptul ca ai postat public, trec peste un principiu propriu si raspund tot in public.


In aceeasi calitate de "simplu deja insurat", nu pot decat sa fiu de acord cu spusele lui Joxy, cu atat mai mult cu cat parerea lui e impartasite si de o parte din cei care au raspuns deja intrebarii tale.

Pe de alta parte, in calitate de moderator, tot ce am facut a fost sa te redirectionez catre subiectele cele mai apropiate de tematica abordata de tine si de aceea ti-am recomandat discutia nasilor din 2006. Am precizat mai apoi ca iti pot fi folositoare in perspectiva si celelalte doua subiecte recomandate.

Acum hai sa ne gandim si la varianta in care tu ai fi cautat in sectiunea SuperMirese; in mod sigur ai fi dat de cateva subiecte legate strict de logodna/traditii/obiceiuri, cum ar fi Logodna, spre exemplu... nu-i asa?
Si la celelalte subiecte mai sunt raspunsuri pe care le poti considera utile insa cautarea subiectelor nu este o obligatie a moderatorilor (daca tot e vorba de principii), ci doar o prevedere a regulamentului forumului DC.

Astfel stand lucrurile, daca inca mai esti de parere ca doar eu am avut o atitudine incorecta, rezolvarea e simpla - lacatelul poate fi dat jos in cateva secunde insa asta e o solutie de tipul "lasa-ma sa te las".
Cata vreme am facut apel la buna ta intelegere, raspunsul meu mi s-a parut a fi in limitele normalului.


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

.. cu alte cuvinte, ai fi primit o gramada de replici privitoare la ce fac nasii la NUNTA . Daca stai oleaca sa citesti ce se-ntreaba si ce se raspunde, o sa observi cum devine treaba.. mai ales ca sint deja 3 topicuri cu nasia... Succese cu nasitul!

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput