Info dr. Posea - Spital Cantacuzino

Info dr. Posea - Spital Cantacuzino | Autor: Crinutz

Link direct la acest mesaj

Buna,
As avea nevoie de informatii despre dr. Posea de la spitalul Cantacuzino. Daca ati fost paciente de-ale lui va rog sa imi impartasiti si mie experienta voastra. De asemenea daca ati si nascut acolo m-ar interesa cum e la nastere, cum sunt medicii de la copii si mai ales asistentele. Poate si ceva preturi daca aveti cunostinta.
Informatiile imi trebuiesc pt o care are si niste probleme momentan in sarcina si vrem sa stim daca acest medic o poate ajuta.

Va multumesc!!!

Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Draga Crinutz, eu caut pe forum informatii despre el de doua luni si ceva si nu am gasit... Deci nu te astepta la raspunsuri despre Dr. Posea, ca nu ai sa primesti.
Din ce am reusit totusi sa smulg de pe internet, pot doar sa-ti spun ca nu am auzit nimic, dar absolut nimic de rau despre el, ci din contra, numai cuvinte de lauda.
Eu oricum am sa nasc cu el, mi-a fost recomandat de o prietena care a nascut prin cezariana la el si care a fost atat de multumita, incat Dr. Posea e acum nashul copilului (ea a avut mari probleme pana a reusit sa aiba copilul, iar el a ajutat-o in acest sens).
Deocamdata eu sunt foarte multumita de el, nu stiu inca in ce fel voi naste, dar mi se pare foarte bine pregatit, sigur pe meserie si foarte dedicat (nu e insurat, acorda tot timpul meseriei). Gasesti articole scrise de el in revista Super Bebe. Am fost si la Cantacuzino, dar si la cabinetul particular din Satul Francez, unde nu e chiar foarte, foarte scump (2.3 mil. ecografie 4D + control gineco normal).
La Cantacuzino inca nu stiu preturile pentru nastere, dar medicii de acolo sunt buni, cel putin din ce am citit eu pe forum, indiferent pe mana cui pici. Dr. Posea nu isi lasa insa pacientele pe mana alcuiva, vine si noaptea daca e nevoie. Medicii de la copii sunt si ei ok, insa ceea ce am inteles ca te termina la bani sunt asistentele, care se poarta foarte frumos, dar care sunt obisnuite cu bani multi.
Sper sa te ajute in vreun fel informatiile mele, ti-am spus ca nu prea gasesti despre el mare lucru.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Merci mult Medeea76 .Chiar sunt de folos informatiile tale. Ii voi spune prietenei mele.

Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Medeea76, in primul rand vreau sa-mi cer scuze ca nu ti-am rasp pe mail. Abia am citit acu' 2zile, am insa o adresa noua de mail si te rog sa ma intrebi tot ce vrei, oricand.

Fetelor, pe scurt sa va spun despre dr Posea, atat cat stiu si eu.
Mi-a fost recomandat de o prietena care a nascut cu el normal (ea vroia cezariana dar bebe s-a grabit) si a venit la 4 dimineata cu cafeaua intr-o sticluta, nebauta. Este f dedicat si profesionist.
Nu am citit nimic rau de el, dar zicea cineva intr-un mesaj ca si-a cam repezit pacientele?! Aiurea, este f amabil si dragut. Si mai am prietene care tot cu el vor naste si nu se plange niciuna de nimic.

Sandra

Adevarul este ca toti medicii la care am fost la inceput, pana sa-l aleg pe dr Posea mi-au lasat impresia ca nu se implica nici un dr prea tare in primele 3 luni de sarcina. Pot spune la fel despre dr Posea: era mai distant la inceput, vb f putin dar f amabil si politicos. Pe parcurs totul a decurs din ce in ce mai bine. Merg la el la 2-3 sapt, imi face ecografie (si poze cu bebe ) de fiecare data, ne explica tot mie si sotului meu (care nu lipseste de la nici o ecografie). Am fost si la spital dar si la cab particular, pana acum nu ma pot plange de preturi decat la analizele pe care trebuie sa le facem totusi pt linistea noastra si sanatatea bebeilor....

Defapt eu am ajuns sa cer recomandari despre el pt ca vroiam neaparat sa nasc la Cantacuzino. Mi-a placut mult maternitatea, f curata. Inainte de bebe dr meu era prof Hudita Decebal (eu mergeam la cabinetul Medlife) care este chiar directorul maternitatii Cantacuzino, insa tocmai din acest motiv m-am gandit ca vreau un medic care sa aiba timp de mine totusi, sa-l pot suna la orice ora, etc.
Cam asta deocamdata, Daca mi-aduc aminte si altceva va mai spun cu placere.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/microbu_microbu/album?.dir=4360re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Sandra, multumesc pentru raspuns, chiar ma intrebam de ce nu spui nimic...
Si mie mi se pare putin distant (ne-am vazut doar de doua ori), insa ce mi-a placut la el e ca nu e genul de medic care te panicheaza din orice prostie, ba chiar cand mi s-a dezlipit placenta m-a linistit atat de tare, incat mi-a trecut sangerarea instantaneu si totul a revenit la normal, adica a lucrat foarte frumos cu psihicul meu. Deocamdata nu m-a chemat decat o data pe luna, daca nu pare nici o problema.
Ai idee, e adeptul nasterii normale? Prietena mea a nascut cu cezariana, dar la ea era obligatoriu.
A, si mi-am amintit, in afara faptului ca a lasat-o cu bebe langa ea cat a stat in maternitate, la nastere a asistat si sotul ei, ba l-a lasat si sa inregistreze operatia pe video.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna,

Fetelor stiti cumva cam ce preturi se practica la Cantacuzino. Ma refer la preturile pt consultatiile lunare in sarcina. Voi cat dati ca sa fie multumit dr?

merci

Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Crinutz, iti dau mail cu raspunsul!

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Merci mult Medeea. Am vazut mailul tau si cam atat a dat si prietena mea. Nu stiam daca e bine asa.

Poate mai stam de vb despre cum decurge sarcina ta si nasterea la cantacuzino. Deocamdata info sunt utile doar pt prietena mea care e , sper ca vor fi si pt mine in curand. Doar curajul imi lipseste deocamdata si timpul liber pt . Vorbim si sa aveti toate o nastere usoara!



Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rujpeicoane spune:

crinutz, medeea, pana la urma cum a fost cu nastrerea la dr. Posea?

Eu o sa nasc in decembrie cu el si mi-ar fi de mare folos detalii si experienta voastra. Pana acum, ne-am vayut doar o data pe luna si mi s/a parut ok dar sunt totusi loc de suprize. As vrea sa stiu daca ati nascut cu epidurala sau prin cezariana.

merci frumos

Mergi la inceput