Pacientele optimiste ale Dr. Tutunaru (4)

Pacientele optimiste ale Dr. Tutunaru (4) | Autor: bubulina1

Link direct la acest mesaj

Va invit sa continuati aici discutiile incepute la capitolul anterior

Iata o lista a Tutunareselor, viitoare :
Amely
ancuta_stan
aurelia77
aventura
bubulina1
cherry22
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Foxxy
Hitomi
kikilina
kitty_nic
lauravoinicu
Leditia
madaluta
MadaS
Madutz
marair
marinar
SilvanaPopovici


lunii aprilie:
marair

Speranta moare ultima!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
si eu sper ca in curand sa fie o lista a tutunarese!
amely, multumesc, esti plina de afectiune si vorbele tale ne fac sa speram mai mult! sa stii ca tin pumnii pentru luni!
poate eu si laura spargem gheata luna asta!!
va doresc o zi frumoasa fetelor! si astept numai vesti bune!


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Salutare!Uite-ma si pe mine pe aici....este a 31-a zi...si mi-e din ce in ce mai teama...In plus, sunt nevoita sa ma cocot pe tocuri.Am fost si ieri tot asa, la inaltime,fapt care m-a deranjat.ma doare burtica si nu stiu ce sa fac.Mi se pare absurd sa se intample ceva nasol, D-ne fere,din cauza unor tocuri.Spuneti, credeti ca e posibil?Mentionez ca eu de obicei port pantofi comozi si chiar simt un disconfort cand mai adaug 5-7 cm.Am un test de sarcina si ma bate gandul sa-l fac maine...nu mai am rabdare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Marair, in ce Z esti?

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Silvana, am pus mai sus ca in a 31-a, dar ovulatia mea a avut loc in a 19-a zi, asa ca maia am de asteptatpana la sfarsitul week-endului.Si in plus, de la pantofii astia incomozi, ma doare burtica, parca ar venii nenorocitii aia de rusi....offff...oi vedea ce e de facut.Pana una alta, va placura fetelor eclipsa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna dragelor,
Bubu, extrem de dragut si inspirat titlu. Doamne-ajuta sa ai gura aurita. Ca deja eu am inceput sa sper la unele fete la burtici. BAfta mare, fetelor.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Da, acum am vazut, scuze. Ma amuzase faptul ca nu mai ai rabdare. Dar nu mai ai mult!! mai este de azi pana vineri si esti ocupata cu treaba iar in we o sa iesi probabil, pt ca e timp frumos si gataa, se facu duminica.

Eu ce sa mai zic, ca mai am de asteptat pana pe 10 aprilie..nici nu vreau sa ma gandesc ca incep sa imi rod si eu unghiile de nerabdare.

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor mi-ati lipsit , am crezut ca inebunesc fara net......
Se pare ca lista viitoarelor gravide se mareste. Danotino si Marair se pare ca ne vor da primele vesti.......si vreau sa fie bune.
Eu am fost luni seara la dr. T , se pare ca am ovulat cu ovarul stang , pe el nu mai era nici un folicul , dar pe dreptul mi-a ramas un chist de 29 mm....care cred eu ca era foliculul pe care ma bazam la inceputul monitorizarii. Acum nu-mi ramane decat sa astept pana pe 5 aprilie . Aveti idee daca o fi sa nu fiu insarcinata , cam cand ar trebui sa-mi vina ciclul daca eu am ovulat pe 24 martie? Stiu ca pare o intrebare tampita , dar eu daca nu am CM deloc nu stiu cum sa calculez.
Silvana eu iau utrogestanul vaginal. Tu il iei pe gura? Mi-e asa mi s-a spus sa-l pun vaginal 2 dimineata si 2 seara.
Amely lasa ca timpul trece repede si acum intri si tu iar in focuri..., vorba dr. poate de aceea nu ramaneai.
Marair , inseminarea m-a costat 160 euro si atat. Burta sa stii ca ma doare si pe mine dar nu rau , cred ca ni se trage de la creier... , ca la altceva nu vreau sa ma gandesc. Oricum pe mine ma doare din ziua cand am facut inseminarea . Promit ca daca o fi sa fiu insarcinata va trag pe toate dupa mine , daca nu astept sa ne traga alte fete de aici.
Pupici la toate fetele si multa bafta!
Bubulina te rog sa ma treci si pe mine pe lista.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

laura ma bucur ca ai intrat!
iti tinem pumnii!
pai, daca ai ovulat pe 24 in mod normal ar trebui sa numeri 14 zile, dar daca iei atat de mult utrogestan, s-ar putea sa te dereglezi un pic...dar de ca sa mai numeri? dupa 14 zile o sa faci un test si gata. sau dupa 18...sa lasi 4 zile de intarziere. nu? hai lasa numaratul! faci testul dupa zilele astea si o sa iasa II!
hai sa fim optimiste!!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hitomi spune:

Fetelor ,va tin pumnii sa fie cu ochisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Buna fetelor.Sper sa ma primiti si pe mine in randurile voastre.Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica si de doua zile ,datorita voua pacienta dr.Tutunaru.Eu am fost la el luni si m-a pus sa refac spermograma sotului la IDS si m-a chemat in ziua a zecea a ciclului pentru monitorizare.Voi la cate zile mergeti.Eu aveam facuta o HSG si mi-a spus ca arata OK.Eu mai am o sarcina intrerupta la cerere tot cu sotul meu acum 6 ani si de trei ani astept un bb,poate .Dr.nu mi-a dat sa fac ici o alta analiza voua?
Sper ca aceasta comunicare cu voi sa faca asteptarea mai usoara.
Dumnezeu sa va ajute sa va indepliniti toate dorintele

Mergi la inceput