Sughita des ?

Sughita des ? | Autor: mari78

Link direct la acest mesaj

Buna burticute si mamici !

Sunt o graviduta ce-si asteapta puiutul intr-o luna aproximativ si as avea o intrebare .... De cate ori pe zi sughita la voi bebeii ? Ca la noi sunt zile cand puiuta sughita si de 3-4 ori pe zi ! Stiu ca nu e nici o problema ca sughita, asta inseamna ca isi exerseaza respiratia si ca isi irita diafragma cand inghite lichidul amniotic (sper ca am zis bine ), dar nu o fi prea des ? Sa-mi fac griji ?

Va multumesc si va pup ! Sarcini usoare in continuare !
Mari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Si la noi sughita destul de des,medicul a zis cai normal,si eu imi faceam griji,ca tine uneori cam mult sughitul
30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Am si eu o intrebare. Cum va dati seama ca sughita? Eu sint in luna a 6-a la sf dar nu stiu sa fi sughitat bebelina sau oricum n-am stiut cum sa-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Cand simti miscari ritmice jos in pelvis,inseamna ca sughite,din cauza ca a inghitit lichid amniotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

quote:
Originally posted by Zuzi

Am si eu o intrebare. Cum va dati seama ca sughita? Eu sint in luna a 6-a la sf dar nu stiu sa fi sughitat bebelina sau oricum n-am stiut cum sa-mi dau seama.




Inca nu sughita bebe acum, decat f. rar. Pe masura ce sarcina avanseaza, va incepe si ea sa exerseze . Miscarile sunt ritmice, nu ai cum sa le treci cu vederea. In luna a noua bebeii sughit cel mai mult. Sunt simpatici cand ii apuca noaptea si tu vrei sa dormi .

Sarcina usoara si bebe sanatos!

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

buna fetelor
eu am 29 de sapt si de 2 sapt incoace am inceput sa-l simt pe nezdravanul meu cum sughita....si cam in ficare zi are 2 reprize...plus ca daca nu sughita ma loveste de numa....deci sunt curioasa cum o sa fie la 9 luni!??!.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Mari78 nu iti face griji.Si la mine e aceeasi istorie,si eu tot o luna mai am pana la nastere!Nastere usoara iti doresc!Si daca vrei poti sa ni te alaturi la mamici de martie aprilie 2006.

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri !
zuzi, nici eu nu simteam cum sughita in luna a 6 a , abia de vreo luna se intampla, dar e foarte placut, mai ales acum cand stiu ca si la voi se intampla tot des . toate fetele

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katoiu_4u spune:

fetelor, aceeasi problema mi-o faceam si eu. bb meu iubit sughite si de trei ori pe zi si ma-ntrebam: oare cauza vine de la mine?! datorita voua acum m-am linistit. multumesc!
adriana

piulitza

Mergi la inceput