Stelute ROSII!

Stelute ROSII! | Autor: adriana

Link direct la acest mesaj

Dragilor,
pe mine tare ma enerveaza acele stelute rosii care sunt atribuite dupa nr. de mesaje.
Si.. drept urmare am si o mica sugestie: de ce nu inlocuiti stelutele cu ratuste, care si asa sunt simbolul DC-ului. Ar fi mult mai haios.
Sau daca nu se poate, s-ar putea sa nu imi mai atribuiti nici o steluta?

senchiu [mac]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Subiectul asta a fost deschis la 'shto, nu-i asa?

Mai Adriana, nu te supara pe mine, dar cat de mari vezi tu stelele alea, frate, de au asa o influenta negativa asupra nervilor? Io de 3 ani functionez pe forum si sa lesin instant acu' pe loc daca am stiut vreodata cate stele am si ce culoare au ele. Noroc ca se deschise recent un subiect pe tema asta, altfel nu ma bungheam in veci ce-i cu stelele astea!

Faza e asa:
1. Ce-ti place tie nu-i place altuia, daca tu vrei rate altu' o sa vrea gargarite si altu' fluturasi, n-ajungem nicaieri.
2. Atata vreme cat o anumita functionalitate nu e personalizabila (ca nu e, asa a fost gandit forumu'), trebuie sa accepti lucrurile exact cum sunt. A, ca poti face sugestii, desigur, dar nu se poate ca unu' sa aiba stele si altu' sa nu aiba.
3. DC e un forum de continut, nu unul de forma. Eu apreciez faptul ca nu stau doi ani sa mi se incarce poze, avataruri, tickere, floricele de mucegai. Citesc DC pentru informatii, nu pentru icoanele animate.
4. Sa ma scuze mozii si adminii ca m-am bagat, da' e un subiect care ma intriga (inca mai sper ca e o gluma). Nu poci si nu poci sa pricep care e problema cu stelele astea, frate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Roisin, apreciez lungimea mesajului tau.
Si nu am scris la misto, efectiv ma deranjeaza stelutele.

Daca admin sau moderatorii ar considera ca se poate schimba ceva in asta, ar fi excelent
Daca nu, nu-i nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

how how how
am gresit cumva sectiunea? Pai nu suntem la Anunturi tehnice & Probleme & Sugestii?

si eu apreciez DC-ul din aceleasi considerente ... dar fata si-a spus doar parerea ... si chiar la sectiunea care trebuie, dar de aia nu tre sa-i dam in cap.
la amandoua


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Personal mi se pare o idee simpatica
Ramane doar de vazut daca adminii o iau in considerare.
Nu va mai enervati ca face rau la "pisic"

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Dom'le, io pricep sugestia/reclamatia, si imi plac ratele, zau, numa' nu inteleg cum Doamne iarta-ma te pot deranja atata niste stelute de 13 pixeli pe 12, asta mi-e neclar. Ma rog, stiu ca stau numa' intr-un neuron, asa ca nici nu fac eforturi.
Din partea mea n-au decat sa fie rate, gaste sau orice alte oratanii, atata vreme cat is asemanator de mici ('abar n-am cat de urata e o rata de 13x12 pixeli) si nu ma supara la ochi. Si daca nu face forumul si mai greu incarcabil decat in prezent. Ba as spune chiar ca prefer fara stele si fara rate, numai sa mearga o idee mai repejor.

PS Adriana, inteleg ca te deranjeaza numai stelutele rosii. Unele mov te-ar multumi? (glumaaaaa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ideea grafica de a identifica activitatea unui utilizator pe DC s-a stabilit la stelute de diferite culori. Nu retin sa se mai fi facut o observatie vis a vis de forma sau culoare pana acum. Partea cu ratustele e chiar simpatica insa inoperabila cel putin din motive de design(pixeli asa cum bine a apreciat cineva mai sus) si nu in ultima instanta de culoare din simplul motiv ca in general cu extrem de mici exceptii culoarea unei ratuste fiind doar galbena.
Pe de alta parte culoare mov a moderatorilor sare mai bine in ochi pentru cineva care citeste un raspuns al acestora, marea majoritate a acestor raspunsuri fiind de ordin administrativ.
Oricum multumim pentru sugestie.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Adriana are 4 stele rosii.
Propun sa fie "retrogradata" astfel incat sa ajunga la 1 stea sau chiar niciuna. Problema fiind rezolvata.


Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Joxy, yes!...
Retrogradati-ma, pliiiiz!


Mergi la inceput