Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Topul restaurantelor din Bucuresti (2) | Autor: ralucah

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=21227&whichpage=1" target="_blank">Prima parte

quote:
Initial creeata de desprecopii

Interesant si util pentru comunitatea Desprecopii.com este un top al restaurantelor bucurestene.
Cele mai bune si cele mai proaste.
Cu argumentari, cazuri, referiri la preturi, meniouri si delicatetea chelnerilor.






Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.




Hmmm..lasa-ma sa ghicesc ce firma.....ba nu-i greu sa ghicesc deloc...cumva aia la care lucrezi si tu? Just Kidding
Pai atunci nu mai scrie "cu toata responsabilitatea", ca nu e cazul...scrie si tu...adevarul ca e mai corect sa stii....decat sa umbli asa cu fofarlica pe la geamuri


quote:
Originally posted by Andreea_k

Eu va recomand cu toata increderea ( si responsabilitatea ) toate saloanele hotelului Parc.Au ei o firma cu care lucreaza pe partea de d ecorare a salii si e totul suberb.Preturile , nu sunt f mici dar nici enorm de mari.Din cate imi amintesc eu , in jur de 55 euro , parca , oricum e pt persoane pretentioase.
Cine vrea , imi poate trimite un mesaj si ii dau nr de tel al celei care se ocupa de nunti .


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreleiy spune:


Eu sunt noua pe aici si observ ca se discuta lucruri foarte interesante; voi fi si eu miresica in 2006, si am gasit de curand un restaurant care, la prima vedere, pare foarte ok.
Este vorba de Casa M, aflat in zona Satului Francez. Sunt pe cale sa semnez cu ei contractul, dar sunt curioasa daca stie cineva ceva despre aceasta locatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

hallo, va citesc de ceva vreme dar nu am vazut nici un comentariu despre rest Capitol. Stie cineva ceva de el?Astept cu nerabdare un raspuns....merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Bun gasit! Va citesc de ceva vreme, dar mai rar am cum si de ce sa-mi dau cu parerea.
Acum, insa, am nevoie de recomandarile voastre, caci eu si cu "iubitzelu" meu am hotarat sa facem nunta toamna viitoare. Asa ca avem nevoie de un restaurant: 150 de locuri, stil in genul "Continental", "Casa Oamenilor de Stiinta", insa neaparat o singura sala, scaune care sa n-aiba nevoie de huse (am un pitic pe creier impotriva huselor si baloanelor), iesire la verdeata/lac cat mai mare si meniu cat mai mic (daca ma gandesc la invitati, cred ca nu vor putea acoperi mai mult de 40 de euro cu tot cu bauturi, tort, fructe, etc.).
Stie cineva ceva? Multam fain si scuze de "imixtiune"...

Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita...
please, help!!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by moko

ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita...
please, help!!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!






Nu te duce acolo, e nasol!!
Si Blanca 000 a avut o experienta naspa pe acolo si eu la fel.
Mancare si proasta si putina, si 2 nunti simultan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.

quote:
Originally posted by moko

ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita...
please, help!!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

quote:
Originally posted by ralucah

Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.




Krelia face nunta la Calipso (pe langa Agronomie) nu la Calise (prin Cotroceni)

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ralucah

Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.

Cuscra...cuscraaaa......esti indragostita .....Io fac la Calipso, breeee.....la viermishor....


Continuati cu TOPUL!!!!


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pe langa faptul ca sunt blonda...mai sunt si batrana..asa ca iertareeee....da incepe tot cu "Ca" nu??

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

quote:
Originally posted by loreleiy
Buna,
Eu am o colega care a facut nunta acolo in 2004 si care a fost atat de incantata de restaurant, incat de atunci il recomanda tuturor (ca dovada, anul acesta a mai facut o colega nunta acolo). Daca vrei..pot sa insist sa-mi spuna mai multe amanunte; depinde ce anume te intereseaza.



Eu sunt noua pe aici si observ ca se discuta lucruri foarte interesante; voi fi si eu miresica in 2006, si am gasit de curand un restaurant care, la prima vedere, pare foarte ok.
Este vorba de Casa M, aflat in zona Satului Francez. Sunt pe cale sa semnez cu ei contractul, dar sunt curioasa daca stie cineva ceva despre aceasta locatie.




Mergi la inceput