Cel mai iubit dintre pamanteni - Vladut !

Cel mai iubit dintre pamanteni - Vladut ! | Autor: bubu05

Link direct la acest mesaj

Sunt cea mai fericita mamica! Oricum toate mamicile cred asta si isi iubesc puii mai mult decat orice pe lumea asta. Am citit povestile mamicilor de pe forum, toate sunt speciale si unice.
Pai...sa va spun povestea noastra: am ramas insarcinata fara sa vreau, s-a intamplat pur si simplu, noi vroiam sa se intample mai spre toamna...dar s-a intamplat in primavara! si tocmai tinusem o cura de slabire, iar fara 5 kg aratam si eu...mai bine! In momentul in care am facut testul de sarcina am plans de fericire, dar si de spaima...ca sunt o fire mai panicoasa!
Sarcina a fost super usoara, nu am avut greturi, decat niste dureri de spate in ultima luna, oricum imi placea sa fiu alintata de toata lumea, nu aveam voie sa fac nimic prin casa, sotul se ocupa de cumparaturi si curatenie, iar eu ma relaxam in bucatarie(imi place tare mult sa gatesc!).
Dupa ce ne-am distrat in noaptea de revelion, ne-am odihnit in prima zi a anului...a venit si momentul ca puiul meu sa vrea sa ne cunoasca.
Dr. cu care am nascut mi-a spus la ultimul control ca voi naste pe 2 ianuarie, iar in ziua aceea am avut contractii de la prima ora, cam la 5 minute, dar de intensitate redusa. Pe la pranz il sun pe dr, ii zic ca nu am nimic, doar ca ma doare putin burta, iar el imi zice sa stau linistita. Pe la 4 dupa-amiaza se ingroasa gluma si il sun iar si plecam cu tot cu bagajel spre spital. Culmea e ca in drum spre spital nu mai aveam nimic, iar sotul radea de mine ca poate mergem degeaba. Degeaba nu ne-am dus, ca m-a si internat, aveam deja dilatatie 4. Am avut ceva contractii dureroase, oricum suportabile, apoi pe la 8 seara mi-a facut anestezia epidurala si imi venea sa o pup pe dr.anestezista. La 11 noaptea am nascut, super usor, nu imi imaginam ca voi avea o nastere asa de usoara, mai ales ca am tot citit despre experientele altor mamici...dar fiecare are o sarcina si o nastere unice.
Nu pot sa spun in cuvinte ce am simtit cand l-am atins pe Vladut, avea o piele asa de moale, si era botos si incruntat! Sotul meu a asistat la nastere, fiind duminica, nu prea era aglomerat in spital si dr. i-a permis sa stea cu mine in sala de travaliu si apoi in cea de nastere.
Nici nu imi vine sa cred ca a trecut aproape un an! Vladut este un copil vesel, rade tot timpul, nu a fost bolnav niciodata si ii multumesc lui D-zeu pt. tot!
Experienta nasterii puiului meu mi-a dat mai mare incredere in mine si acum as vrea sa-i mai fac un fratior sau o surioara(sau amandoua!)
Nici nu mi-as mai imagina viata fara el acum si doresc tuturor mamicilor sa se bucure de puii lor, sa creasca mari si frumosi!



Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_bubu05/album?.dir=/7d58

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Sa traiasca Vladut, sa va aduca multe bucurii si, nu in ultimul rand, sa fie sanatos!
Sa te ajute Dumnezeu sa mai aduci pe lume si un fratior si o surioara, asa cum iti doresti!


Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Felicitari!
Sa-ti traiasca Vladut cel iubit!


Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Felicitari pentru pitic!
Al meu inca nu a implinit 1 an(peste 4 zile ) si noi i-am facut deja o surioara.Sau un fratior.
Succes!

Stefania 7+

David

www.babiesonline.com/babies/b/bebenr2/" target="_blank">bebe din burtica

Mergi la inceput