FIV 53

FIV 53 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj

Vreau sa deschid acest capitol si sa va uram un an nou fericit si plin de impliniri. Noi ne luam la revedere de la voi si de la acest subiect ptr ca locul nostru nu mai este aici. Daca va pot ajuta cu raspunsuri la intrebarile voastre dati PM.

Cat despre alegerea clinicii sau e medicului fiecare va zice ca acolo unde a reusit este cel mai bine indiferent ca e Giulesti, Medsana sau Sabyc. Pot sa va spun cu mana pe inima ca dr. DENISA PROTOPOPESCU si toata echipa de la Medsana cu cei doi embriologi greci au facut minuni ptr mine(poate ca asa a vrut Dumnezeu, asa a fost destinul meu cine stie....). Eu una am fost f multumita de conditiile de la Medsana, de modul cum s-au ocupat de mine, de anestezist(ptr ca atunci cand ai 2 stop cardiorespiratorii pe masa de operatie iti e cam frica de anestezia generala) si ce este cel mai important de felul in care dr Protopopescu a fost alaturi de mine si l-a adus pe lume pe Mihnea( cezariana cu a 5 anestezie generala la purtator cu aderente si endometrioza super urate momente cand dr nu stia daca va putea scoate copilul in timp util cu 2 ore pe masa de operatie). Veteranele la acest capitol stiu ca nu a fost o sarcina deloc usoara cu cerclaj, stat la pat 9 luni, cu probleme de coagulare, cu fibrom, cu rh negativ, cu incompatibilitate de grup sanguin si tot asa, dar uite ca dumnezeu si dr DENISA PROTOPOPESCU au facut minuni.
Uite ca m-am lungit si nu asta a fost intentia mea, am vrut doar ca eu si Mihnea sa ne luam la revedere de la niste fete speciale asa cum sunteti voi.
A si mai vreau sa va spun ceva traiti si iubiti la maxim, copii se fac din dragoste nu dupa grafice de temp, lasati folclorul la o parte si ce auziti referitor la problema voastra si documentati-va inainte ff bine ca sa stiti ce se intampla cu voi si cu organismul vostru si cautati medicul potrivit cel pe care il simtiti alaturi de voi si in care aveti incredere.
ptr toate fetele speciale de la acest capitol.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

MONICA-ELENA iti doresc SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU CU MULTE BUCURII.

Fetelor stiti ca DANUTZA a facut al doilea FIV?A facut ET luni .Ii doresc din tot sufletul ca de aceasta data sa se lase cu un .De saptamina viitoare o sa ne spuna ea cum se simte ,ptr.ca o sa fie si ea prezenta aici.Sa ii tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Moni - draga mea draga- eu nu vreau sa plecati de aici
Mihnea cel voinic si croitoras si Moni.

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Si inca ceva stabiliti-va f bine prioritatile. Daca vrei cu ardoare ceva se poate. In viata nu exista nu pot si credeti-ma pe cuvant o stiu pe pielea mea timp de 11 ani. Nici un sacrifiu nu este prea mare ptr a avea puiul tau. Si dupa ce il ai constati ca ce ai facut ca sa il ai nu inseamna nimic pe langa ce vei face de acum in colo.

Matusica Luli langa tine o sa fim mereu, mai ales cand va veni pe lume si puiul tau ca doar si tu ai fost alaturi de noi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

SEARA BUNA!!
Moni si pe aici am intrat sa iti urez o vacantza minunata , sa-ti de'a domnul sanatae tie si familiei tale..sa te bucuri de "globuletz" si sa fiti fericiti...sarbatori fericite si un an nou imbelsugat..
danutza ma bucur pentru tine..si ma ca de data asta sa fie cu ochisori..io tin pumnii si vreau sa'ti spun ca te mult,,,mult,,

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Buna, fetelor, n-am mai scris demult dar v-am urmarit pas cu pas.
Cami, n-am cuvinte...Eu am convingerea ca tu o sa reusesti, pt. ca esti o luptatoare si ai o fire puternica. Lasa timpul sa vindece ranile si mergi mai departe.
Monica-Elena, sarbatori fericite! Iti multumesc ca ai fost mereu alaturi de noi si ne-ai incurajat pas cu pas. Ce face sotul tau, cum se mai simte dupa operatie?
Crinuta, Cecilia, Lachione .
Eu in ianuarie voi face o laparoscopie, operatie pe care am refuzat-o intotdeauna dar uite ca de ce mi-a fost frica n-am scapat. Se pare ca n-am de ales...In urma tratamentului FIV m-am ales cu chisturi endometriozice, motiv pt. care doctorii presupun ca as avea endometrioza asimptomatica.
In ce priveste FIV-ul, dat fiind ca doua scheme de tratament au esuat (cea cu anticonceptionale si cea cu inducerea la menopauza), as mai avea sansa protocolului scurt. Inca nu stiu ce sa fac, care sunt riscurile acestui protocol. Deocamdata sa vedem ce vor gasi la operatie si dupa aceea voi mai vedea.
Va pup si va urez numai bine! Bucurati-va de sarbatori si de tot ceea ce este bun si frumos in jurul vostru!
Bafta multa ultimelor FIV-iste din 2005! Romaniau, cand faci testul?
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

buna fetele, Smita fiv-ul il fac la MED NEW LIFE e un dr. isdraelian nu stiu cum il cheama, mi l-a recomandat dr. la care merg eu in cta. Fetele care ati facut deja fiv e normal sa ma doara ovarele( pur si simplu le simt marite , unflate) si burta la fel, sinii nu mai vorbesc mari si greoi, sint obosita tot timpul( nici nu prea dorm )de nici nu mai zic nimic Smita azi afli cind va fii punctia, nu? pe toata lumea

meda rusu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smita spune:


Buna! Azi am aflat cand voi face punctia: vineri. Sunt pentru ca mi-a mai scazut endometrul. A mai patit cineva asa ceva? In el imi pusesem baza (la ultima eco avea 9,4)caci foliculii, cam putintei.Zice-se ca va mai creste de la pregnyl.
Medamaya1 si pe mine ma dor sanii, burticuta nu prea.

Va

Sa auzim de bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

smita: mie mi-a scazut endometrul intr-o luna in care doar ma monitorizam (deci nu luam nici un tratament), astfel incat in 2 zile am ajuns de la E 9 la E 5. In caea luna dr. a zis ca daca E a scazut in asa hal, e ciclu anovulator, desi cu foliculul stateam bine mersi, era gras si frumos. Subliniez ca nu era in timpul tratamentului pt. FIV, asa ca eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji. Dr. s-a aratat ingrijorat de faptul ca Endometrul tau a scazut putin?

O sa-ti tinem pumnii vineri sa ai cat mai multe ovocite si sa fecundeze toate, si apoi sa se divizeze etc etc si dupa 2 sapt. sa ne zici ca esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Smita, nu mai fii suparata si nu-ti mai face probleme , o sa vezi ca o sa fie bine , eu nici macar nu stiu cit e endometrul meu( poate e mai bine asa ca nu-mi mai fac griji si pentru asta) Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

MONI!!!! ce e cu tine mamica?????? iar te-a apucat????? Nu inteleg ce-i aia "locul nostru nu mai e aici???" Nu stiam ca pe forum fiecare are un loc anume stabilit...credeam ca putem scrie unde ne face placere... acum ma pregatesc sa te sun si sa te cert, ca nu-mi permit aici pe forum!!! Tine-te bine!!

Mergi la inceput