Unde se face triplu test la clinica particulara?

Unde se face triplu test la clinica particulara? | Autor: Kehleyr

Link direct la acest mesaj

Daca stie cineva... care dintre clinicile particulare din Bucuresti face triplu test? Doctorita m-a trimis la Emilia Irza, dar este ff departe si vreau sa evit cozile...



Luminous beings we are, not this crude matter.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Genetic Lab, la capatul tramvaiului 41, stadion Ghencea: www.geneticlab.ro/" target="_blank">http://www.geneticlab.ro/

IN iunie a costat 1.300.000.
Sarcina usoara!

Felicia mamica Ilincai Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Buna.
Si eu tot la Emilia Irza am facut triplutestul si te sfatuiesc sa te duci si tu tot acolo.
In primul rand, nu platesti NIMIC.
In al doilea rand nu e absolut deloc coada.
Eu cand am fost am avut o singura persoana inaintea mea, in conditiile in care am ajuns pe la 9 dimineata; se recolteaza pana la 10 dimineata....deci ai timp.
La clinicile particulare, triplul testul se plateste undeva in jur de 1,5-2 milioane lei.
Deci, sfatul meu e sa mergi la IRZA

Toanca si Matei Alexandru 32+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mersi. De Genetic Lab am auzit chestii nasoale si oricum e si mai departe decat Emilia Irza...

Toanca, spune-mi te rog, unde exact in Emilia Irza se face recoltarea si analiza si ce anume imi trebuie ca sa ma primeasca. Eventual si programul... Eu am o recomandare informala de la medicul ginecolog -- adica am triplu test in lista de analize, dar nu am o trimitere propriu zisa. Se poate face si alfafetoproteina acolo? Adevarul este ca e taaaare scump...

Mie mi-ar fi fost comod la CMU, la Medsana sau la Biomedica, dar cred ca nici una nu il face.


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

GENETIC LAB, in Drumul Taberei, 1200 000 lei, rezultate in 4-5 zile.DianaD 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Ce chestii nasoale ai auzit de Genetic Lab? e cazul sa repet testul in alta parte pt. linistea mea?La Irza trebuie eco facuta recent?DianaD 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Eu am dat o cautare pe google dupa "Triplu test Bucuresti" si mi-au iesit multe subiecte de aici de pe forum sau de pe alte forumuri de profil, in care nu era criticat propriu zis felul in care fac ei analizele, si faptul ca multi doctori trimit acolo pe motive monetare. Nu mai stiu exact si nu vreau sa te induc in eroare, mai bine uite-te singura .

Cat despre ecografie, mie mi-a explicat doctorita ca rezultatele de la triplu test trebuie colerate intotdeauna cu o ecografie facuta in aceeasi perioada pentru a putea interpreta exact semnificatia lor.


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Kehleyr, daca intri in Irza pe la camera de garda, analizele se fac la etajul I; te indruma oricum de la poarta.
Stiu ca trebuie sa ai bilet de trimitere de la medicul ginecolog in care sa se specifice si varsta aprox. a sarcinii.
Mie dr. mea mi-a completat un formular tip; intreaba dr.
Parerea mea e ca nu are rost sa dai bani cand le poti face gratis.
De cealalta analiza nu stiu daca se face sau nu tot acolo, dar banuiesc ca da din moment ce e Institut pentru Portectia Mamei si a Copilului;
Eu nici nu m-am dus sa-mi iau rezultatul; mi l-au trimis direct la spitalul unde o sa nasc in atentia dr. mele, si cand m-am dus la control aveam deja analizele la fisa



Toanca si Matei Alexandru 32+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Eu am facut triplul test de doua ori la Giulesti, se pare ca au un laborator ca lumea si nu ies atat de multe rezultate ambigue cum am auzit ca se intampla la Genetic Lab. Acum aproximativ un an costa 450.000 (la fel ca si acum 3 ani), si rezultatele se dau cam intr-o saptamana, 10 zile.
Recoltarea am impresia ca se face in fiecare zi, pana in ora 10 jumate, 11 (insa eu m-am dus ca duda pe la 1 si mi-au recoltat, totusi).

PS Stiu ca-s offtopic, dar cum sunt putine clinici particulare care fac triplul test, ma gandesc ca este o varianta si Giulestiul.

doua zgatii fac nazbatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

PS: am uitat de program; din cate imi aduc aminte, recoltarea se face zilnic intre 8-10

Toanca si Matei Alexandru 32+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Draga mea, cel mai bine mergi la Giulesti, costa 450 000 lei. poti face si la Centrul Medical Unirea, acolo iti recolteaza dar analiza propriu zisa se face tot la giulesti. PT.ca plibma sangele prin Bucuresti iti iau de 3 ori mai mult. Asta mi-a spus dr. mea care da consultatii la CMU.
Alina SI BEBE ANDREI

Mergi la inceput