Nume ciudate

Nume ciudate | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Ma distram zilele trecute pe seama numelor unor cunostinte, cum ar fi: fam. Cantabine (da apropo, sunt afoni:)

Nici printre oamenii din fruntea tarii nu ducem lipsa de asemenea nume: Decebal Traian, sau Frunzaverde.

Nu stiu daca ati auzit de cazul celui pe care il cheama Mos Nicolae, iar pe parinti Mos Craciun si Mos Ana.

Daca mai stiti exemple, haideti sa le "contorizam"


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Nu-i frumos ce facem, dar......nu ma pot abtine.
Eu am avut un coleg pe care il chema Tarneci Apollo, chiar asa cu doi L.Asocierea celor doua nume este cel putin hilara.
Da tre' sa recunosti ca macar pe Frunzaverde l-au pus la Mediu

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu cunosc familia Icreverzi, fam. Pruna (niste oameni f de treaba) si o fosta colega pe care o cheama Trambitasu.

Da uitati ce am gasit pe un site: " Cartea de telefoane este plina de nume care mai de care mai amuzante sau ciudate, de la culinarele Pulpa, Gogoasa, Piper, Susan, Brinza, Turta, Pruna sau Ceapa, la epitetele Sarac, Gainar, Buda, Ciolan, Trintoru, Urechiatu, Taposu, Taran, Blegu, Blinda sau Purice."

de Trita Fanita nici nu mai zic

si in alta parte citeam de cineva care se numea Carteputreda

Dumnezeu cu mila! cred ca e cam nasol sa ai asemenea nume.

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Haideti fetelor ca m-ati facut sa rad :)

Mi-am amintit ca avem un prieten de familie care i-a pus baietelului 2 prenume: Alfredo Banderas (sa nu fie chiar ca si al star-ului, sa nu intre la belele:) De strigat, il striga "Fredi".

Joce da ce se fac cei care vor sa se casatoreasca cu cei care au un nume mai "ciudat", oare cum se impaca cu asta?

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Haideti fetelor ca m-ati facut sa rad :)

Joce da ce se fac cei care vor sa se casatoreasca cu cei care au un nume mai "ciudat", oare cum se impaca cu asta?

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara



Isi pastreaza numele.
Eu stiu o tipa care s-a maritat cu Mocofan, care a luat numele ei de familie. Acum se numesc amandoi Iacob. E cum sa te cheme Madam Mocofan ?Zau.
Eu aveam in adolescenta dilema asta, pentru ca nu-mi placea numele meu de domnisoara (nu era caraghios, dar suna ciudat si mi-l pocea toata lumea) si ma gandeam ce ma fac daca nu-mi place numele Alesului, ca nici sa-l pastrez pe al meu nu mi-ar fi suras. Norocul meu ca n-a fost cazul.

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Inainte de casatorie ma numeam Caciula si mi-a parut bine cind l-am schimbat, de multe ori vedeam zimbete la auzul numelui.

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)
Poze mai noi cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Personal nu il cunosc, dar exista un baiat care se numeste Turbatu Augustus Apollo. A fost coleg de facultate cu un prieten de-al meu (la Politehnica - Energetica)

Leta si un bebe
POZE DE OCTOMBRIE

want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Am avut un profesor in facultate pe care il chema Slanina. S-a insurat si a luat numele sotiei: Bularca. Nu mi se pare ca ar facut prea mare "afacere"...Si un coleg : Blujdea Viorel Nelu Belmondo. Pe cuvantul meu.Si era un baiat tare de treaba.Ce-o fi fost in capul parintilor lui?
Ai mei mi-au povestit ca atunci cand tata s-a dus la Primarie sa ma inregistreze, in fata lui era un tigan care incerca sa lamureasca o functionara ce nume doreste pt proaspatul sau odor: " Pardailan, cocoana, Pardailan!"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

:)
Eu ma numesc Abagiu (fara L in fata) :))
Haios este cumnatul cand se prezinta la telefon repede: doctorul abagiu, dar spus repede... se aude altceva :)
Mereu aud lumea razand... nu ma deranjeaza (inca) :)
Sanatate si pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misty spune:

Subiect incorect politic, dar nu pot sa ma abtin:
am avut elev pe numitul Ciobanu Fitzgerald.

Si o cunostinta a parintilor mei a preferat sa pastreze dupa divort numele fostului sot, Cracanescu. M-am tot intrebat, oare cum se numea inainte??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am avut un profesor in facultate- Napoleon Rata! Un om foarte de treaba, dar parintii si-au baut joc de el cu numele asta.

Mergi la inceput