Dr. Tutunaru ( 8 )

Dr. Tutunaru ( 8 ) | Autor: clio

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Salutari fetelor1
M-am cam lasat asteptata cu vestile de dupa cerclaj, dar abia ieri ne-a pus tati net si acasa si pot sa stau acum de vorba cu voi. Ce sa va zic acum suntem bine, am mai scapat de dureri, mai apar doar cand stau mai mult in picioare sau cand imi arde bebelina un picior pe acolo. Opertatia in sine a fost ok pt mine, Lui T insa i-am "scos peri albi - citez" pt ca erau tesuturile nasoale si a trebuit sa-mi puna doua cusaturi. Dar am fost acum 2 saptamani la control si a zis ca e ok. Notele pentru "impresia artistica" : 10++++++ bineinteles pentru T, si 10 pentru anestezista si asistenta ( s-au purtat exemplar chiar daca nu am apucat sa le dau nimik inainte ca m-au cam luat pe sus) si 1 pentru o asistenta handicapata care s-a chinuit 20 min sa-mi puna o branula de mi-a facut mana praf. Dar una peste alta bine ca s-a terminat cu bine!
Apropo, daca ajunge cineva mai devreme la T il intreaba cand mai e plecat, ca eu ma duca abia saptamana viitoare si eram curioasa! Mai ales acum cand vad ca ziceti ca nu v-a raspuns la telefon. Eu nu l-am sunat ca stiam ca e plecat dar cred ca treaba asta s-a intamplat doar in perioada asta, nu pot sa cred ca atunci cand a fost in tara nu araspuns la tel.
va pup si aveti grija de voi

Madau si 28 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Madau presupunand ca nu mor poimaine la laparo, il voi intreba eu cand mai pleaca.

Apropos.. voi v-ati tarat sotzii dupa voi pe la laparoscopii si alte interventii chirurgicale? Ca al meu a inceptu deja sa faca figuri cum ca n-o sa-l lase pe el acolo si ca mai bine ma duc cu vreo prietena. Ete scartz. Ori merge cu mine ori nu ma mai duc, asa l-am amenintat.

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cami, eu l-am carat... nu de alta, da' nu prea ma pricep sa dau eu spagi... si-l pun pe el. apoi, nu stii de ce ai nevoie... nu punem la socoteala sprijinul moral.
o sa-l lase... pe-al meu l-au lasat sa intre la reanimare cand m-am trezit. apoi m-au dus la salon, si dupa ce s-a asigurat ca am toto ce-mi trebuie l-am trimis acasa, ca de, mai aveam un bb lasat prin grija prietenilor...

Cristina 30+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si eu l-am carat dupa mine cand cu cerclajul. Mi se pare corect doar nu am facut copilul cu vreo prietena.Plus ca asa cum zicea Cristina nici eu nu ma pricep la dat spagi. El e mai bun de gura. De lasat l-au lasat sa stea cu mine in salon cand m-au adus ca aveam anestezie generala. Bafta multa si sa revii cu vesti bune!

Mada si 28 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adel_ivan spune:

Cami,curaj ca nu e chiar asa.Eu am facut o miomectomie laparoscopica si sunt chiar foarte bine.Sotul a fost seara pe la 21:30 cand m-au dus la reanimare dar eram cam adormita.Singurul lucru important e sa-si faca doctorul treaba bine restul n-are importanta......
Numai bine,Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Salutare fetele

Dr T pleaca pe 13 si se intoarce pe 23.L-am intrebat eu azi.
Pupici si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

stiti cumva ce parere are despre prezenta sotzului in sala de nastere? asta daca imi puteti raspunde mai repede, ca altfel aflu singura...

cristina 40+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Eu am nascut cu dr T, iar sotzul meu a fost prezent la datorie pt sustinere mami si mangaieri pe frunte...El e adeptul participarii sotzului, ideea este ca in Elias am senzatia ca nu-i asa usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor aveti mail-ul lui T? ca eu am unul dar nu mi-a raspuns si asa ca nu stiu daca e ala pe spaceage.ro

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

simodina, multumesc!

cristina 40+

poze

Mergi la inceput