Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2 | Autor: Pegasis

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47719" target="_blank">partea I

Carmen
______________________________________________________
"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flyrosses spune:

Buna tuturor, ma numesc Paula si as dori sa spun parerea mea dupa ce am citit cam 50% din declaratile facute referitor la scosul din minti.
Ma deranjeaza enorm de mult sa vad cum femeile care traiesc inca in Ro sunt mult mai stresate in comparatie cu cele care traiesc in alta tara decat ``Home sweet home```care sunt mult mai relaxate, pana si aici se poate opserva diferenta, imi cer scuze daca cineva se simte ofensat dar sincer si eu sunt la fel cand sunt in ro, sun mult mai agitata, irascibila....cand sunt in alta tara ( slava domnului am avut ocazia sa fiu , Ungaia, Italia, Anglia, si acum Elvetia) sunt mult mai relaxata, degajata.
Vorba cuiva, ``Exista o explicatie``, probleme de zi cu zi sunt mult mai multe in ro decat in alte tari.
Hai sa va spun ce ma deranjeaza pe mine la modul general: politicieni care fura fara limite si alti nu au dupa ce bea apa, prostia care nu se mai termina ( vorba aceea `` Creierul lor refuza sa gandeasca``), persoanele carora li te adresezi la persoana a treia si iti raspunde ca si cum te-ar cunoaste de o viata, sa ma trezesc deoarece persoana de langa mine doreste asta, sa vb amaindoi una si a la fine sa fie doar cum vrea el, egalitatea care nu exista niciodata intre sexe, barbati care se cred superiori femeilor cu toate ca we are all human being, ar mai fi dar se pot trece cu vederea nu? ca doar suntem femei si daca iubim o putem face, oareeeeeeeeeeeeee?

va pupic , Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Dora78,Bravo! Pe sufletul meu ai scris!
Chiar e de neinteles mirosul de transpiratie dimineata,in ziua de azi oricare are o apa si un sapun....
Si mai sint aia care put a bautura statuta de seara,mamaaaaa,un deliciu,de multe ori ajung beata la serviciu....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Ma enerveaza cumnata-mea, care imi ia anumite lucruri de la tzara (vase, butoiase pt. muraturi, unelte de gradinarit etc.) si si le insuseste, si apoi se mira cand i le cer: "da' e al tau???"
Si ma enerveaza cumplit parintii care isi invata copiii cu bani multi, castigati usor, iar acesti copii nu pun mana pe carte ci vin si te sfideaza in clasa, iti rad in nas iar ei nu stiu nici sa se semneze, si-ti spun in fata ca lor nu le pasa de scoala, ca oricum vor mosteni afacerea parintilor, asa ca au viitorul asigurat... (ma refer, desigur, la copii mai mari si, de multe ori, la copii cu potential, dar care au fost prost educati de parinti..)
Ma enerveaza baba de la 9 care sta toata ziua in balcon si clefaie seminte, mama ei de cocalara, si-mi arunca mie cojile in balcon, de mi se face greatza cumplit, si babeta de deasupra mea, de la 8, care isi matura balconul si apoi arunca farasul peste parapet, fara sa-i pese ca ...mai sunt si altii dedesubt... si toata gashk de babe care ies dupa-amiaza in fata blocului si ocupa cele 2 banci de nu mai are nimeni loc de ele, si stau cu ceasurile si-i toaca marunt pe toti...
Si azi m-a enervat sotul meu care a luat radar!!!
Va pupacesc... Mama, ce misto e topicu' asta, chiar m-am racorit un pic!!!



Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hit_17dorahulpoi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si ce ma mai enerveaza cind te duci la fix sa cumperi ceva de la un magazin si ti se spune ca tocmai s-a terminat.....
Sau penele de curent ca pe vremea lui Ceausescu care se intimpla numai seara si tre sa stai la lumanare


BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Pe mine ma enerveaza lumea care iti spune ca "daca copilul tau ar sta cu ei sa vezi ce cuminte l-ar face!",dar ei nu au copii mici,nu au niste copii perfecti dar se cred parintii perfecti..Fiecare isi educa copilul cum considera iar daca nu sta ca bibeloul nu inseamna ca e rau sau needucat...In fine ,eu nu mi-am permis sa fac nimanui observatie despre felul cum isi creste copiii,asa ca pretind la fel..
M-am racorit si eu!

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Da, Mia, nota 10!!!
Toti se cred experti in educatie, pe mine nu ma ajuta nimeni, nu-mi ia nimeni copilul, macar o ora pe zi, in schimb multe persoane se cred indreptatite sa critice felul in care imi educ eu puiutza... Ia sa-si tina gura!!!
Pupici!

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hit_17dorahulpoi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

oh yeeesss!!!bine spus fetelor sa va spun o faza care m-a terminat de nervi vara asta la mare..era exact dupa ce iesisem cu copilul din antibiotic(o bronsita) din motive de aer conditionat in autocar..la genul 12 grade cand afara erau 40,ok,era ora pranzului,marc era in slip de la piscina si un..nene se trezeste sa arunce un pahar de apa foarte rece pe spatele lui,Marc se sperie,plange si nenea radea ca apucatul.Sa-i sar la jugulara nu alta,mai ales cand "ma lamureste" ca apa rece e cea mai buna pentru copii,mama,nu stiam pe ce limba sa ma iau de el ca eram in turcia.Sa faca asa propriilor copii,nu la altii straini.
Si inca ceva,puiul meu nu e tocmai bibelou,dar dupa 3 zile toti chelnerii ma sfatuiau serios sa nu mai fac altul ca mor de tanara si ma compatimeau ca nu mai rezist mult sanatoasa.Ca daca ar fi fost al lor..eheei,altfel ar fi fost treaba.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Referitor la ce-ati spus voi, citeam amuzata intr-o carte: Cand nu aveam copii, aveam vreo 6 teorii despre cresterea lor, acum am 6 copii si nici o teorie
Eu nu am copii si incerc sa ma abtin sa-mi dau cu parerea despre educatia copiilor prietenilor, chiar daca mi se pare ca unii intrec masura -asta fiindca am vazut si copii excelent educati si fac comparatie :D:D. In fine, cand oi reusi eu sa educ doi copii, m-oi apuca si de dat sfaturi, cine stie

Pana una alta pe mine ma streseaza condusul in bucuresti, eu conduc relaxata dar ma streseaza la nivel psihic... si ma streseaza seful meu (sper ca exista si persoane care sunt multumite de sefii) pe care imi vine sa-l strang de gat uneori. Sau sa-mi dau demisia (da pana nu-mi gasesc altceva, nu am curaj)



"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

"Anticamera" facuta la medici,unde astepti cu orele in timp ce in fata ta intra fele si fel de cunostinte sau persoane pline de bani.....si tu......putrezesti acolo,eventual poti sa si mori,poate nu mai e nevoie sa intri la cabinet.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Mda... am facut "anticamera" la dr. de familie joia trecuta, am stat cu fata mai bine de o ora la usa, pana s-au scarpinat toti vizitatorii cu dureri de matreatza... cunosc sentimentul...
ma enerveaza concediul asta care nu se mai termina!!!

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput