Matern. Elias - Necesare lucruri pentru bebe?

Matern. Elias - Necesare lucruri pentru bebe? | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Stie cineva,
La maternitatea Elias este neces sa aduci de acasa inca de la internare lucruri pentru bebe si pampersi sau se dau de acolo?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:

trebuie sa aduci Pampersi ca nu-ti dau ei.
De imbracat nu este absolut necesar ca il infasa si il fac sarmaluta, dar daca ii duci tu, ti-l imbraca cu ale tale.



Andreea, mama lu' Tiberiu
http://community.webshots.com/user/axia1
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Si eu am nascut la Elias. Am dus Pampers si servetele pentru bebe,de imbracat am dus doar cand am iesit din spital. Restul il au ei acolo, nici cu laptele pentru bebe nu am avut probleme. Insa a trebuit sa am pentru mine multa vata, fasa si Ergomet (parca asa se numeste) si Algocalmin. Pentru mine am avut o gramada de camasi de noapte care le-am trimis acasa pentru ca a trebuit sa le folosesc pe cele de acolo. Oricum totul a fost foarte curat si ne-au schimbat si lenjeria de pat si camasile de noapte ori de cate ori a fost nevoie si nu am cotizat prea mult In rest nastere usoara si fara frica


Cristina si bebe Maria

"Heaven is not a place, it is a feeling
bebe Maria

varsta Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Ai nevoie de Pampers si servetele umede.Daca bb va avea pielea ft uscata, iti vor cere probabil si o crema sau un ulei de bb ca sa il unga(in general, ei recomanda Sanosan-ul).

Nicoleta si Alexia

Mergi la inceput