Pestisori, pestisori...(12)

Pestisori, pestisori...(12) | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj


Continuare la Pestisori, pestisori... www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30055" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31725" target="_blank"> 2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34490&whichpage=1" target="_blank"> 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36332&whichpage=1" target="_blank"> 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37837&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=42880&whichpage=10" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40742" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44396" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45508" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47971&whichpage=1" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50276&whichpage=10" target="_blank">11


Lista pestoaicelor ce inoata in apele


19 februarie - danamunti cu Eric Gabriel web
20 februarie - Anacami cu Sebastian Alexandru web
23 februarie - crig72 cu Mariuca
24 februarie - Yasmine cu Andreas si Yasmin www.rhp.ro/Andreasn/" target="_blank">web
26 februarie - Sigrid26
27 februarie - danyce cu Alma
27 februarie - liris
27 februarie- Dora cuAmi
28 februarie - Rodica cu Andrei si Mihai web
28 februarie - Clauditza
28 februarie - Laureta cu Inisa web

28 februarie - daniela daneza

1 martie - Crismir cu Robert-Cristian web
2 martie - fulguletz cu David web
3 martie - puiuDana
4 martie - Papadie cu Catrina
4 martie - Vanessa cu Andutu si Catalin web
4 martie - Felis cu Mihai Pozele mele!
4 martie - clauditzadennis
5 martie - i_carmen
5 martie - alinkav cu Alex web
5 martie - pufymic cu Alesio
6 martie - Sasuke
7 martie - Leta cu
7 martie - Allice2004 cu Andrei Florin
8 martie - mirelam cu Andrei
8 martie - Rayuela cu Amelia web
8 martie - Emilly cu Ilinca
8 martie - Alina
8 martie - lilly
8 martie - mirela dan
10 martie - ange
10 martie - naomi ioana cu Naomi
10 martie - amik cu Alexandra
12 martie - Anca oltean
12 martie - Salisa

13 martie - oanaralu cu Bianca Maria www.babiesonline.com/babies/b/biancamaria/" target="_blank">web
14 martie - simi
14 martie - Elly cu Daria
16 martie - Nally cu Sebastian
16 martie - Ioana Co cu Darius
16 martie - elyanne cu Elena web
16 martie - orhidee cu Diana
16 martie- dia_codat cu Caroline si Stephanie
17 martie - Denisam
18 martie - Scarmanus
18 martie - Denii mic
20 martie - Maruta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

...enervanta chestie mi se intimpla...de cite ori scriu un mesaj, sau modific ma trimite la pagina de start cu toate subiectele de discutie ale forumului...


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Buna ziua... hai sa ma dau si eu mare, ca si eu sun pestisoara: 27 febr. 1978! Poate mai reusesti sa mai modifici o data lista aia, daca nu iti e prea greu... Te pupam si cerem scuze ca am dat buzna!!!
Dora si Ami

I'm the best, so "beep" the rest!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Dora, bine ati venit!! te-am trecut pe listuta.

Pestisori, ce-i cu linistea asta??pe unde umblati?va reveniti dupa gratarele si bericile din weekend?

no, apai cind va reveniti va astept la povesti.

Noi am fost ieri la iarba verde, am jucat volei, tenis, fotbal, de toate si am papat...yammy bun de tot

pupicei!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
EMILLY,,deci tu nu mai ignorat...draga mea,Brasovul e tare frumos,multa verdeata acum ca a venit vara,multe baruri,restaurante nou deschise,dar....tare scumpa viata!...ma rog ,mie nu imi e chiar greu ca ,deh,vin bani de dincolo,dar ca sa traiesti aici,hmmm,e crunt!
DIA,parerea mea,eu tocmai am venit in Ro dupa 3 ani de SUA,cu un statut mai putin fericit decat tine,ma rog,noi eram ilegal acolo,dar am plecat pt ca ma saturasem de munca aia,si viata de restaurant,vroiam si eu sa-mi valorific studiile,sa fiu ca un om normal cu sarbatori si altele...dar,sotul meu a mai ramas un picut acolo,si acum multumesc lui Dumnezeu,bine am facut,ca eu vreau tare mult inapoi...deci scumpa,sfatul meu,din proprie experienta,ramaneti acolo,si veniti acasa doar in vizita...a,am uitat sa precizez si faptul,ca noua ne era tare dor de familii,dar parca acum tot mai mult vreau sa plec....sper ca nu ma vei intelege gresit,asta este parerea mea,fiecare face ce alegere doreste...eu insa vad acum lucrurile cum stau din ambele lumi!... pt familia ta!

Si noi am fost ieri la iarba verde,da aici au fost ceva nori si a batut vantul,cam frigulica,insa ma bucur ca am tinut gandacelul la aer curat!...mai ales ca ieri am facut 8 luni!

Bine ai venit DORA! la toata familia ta!
Fetelor dar pe unde sunteti?

Va ,pe mai tarziu!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Mirela si La multe luni sanatoase Robert!!!

Doar pentru curiozitatea mea, cit mai cheltuie o familie cu un copilas, sau chiar fara copilas, pe mincare intr-o luna de zile?zi-mi si mie niste preturi.

pupici!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Multumim, Emilly, pentru listuta!!! Noi suntem cam somnorosi, ca asa-i in concediu, in rest totul e ok! Va pupam si asteptam sa va dezmortiti!!!
Dora, mami de Ami

I'm the best, so "beep" the rest!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dia_codat si Dora78 bun venit!

Emilly sa o treci si pe Dia_codat in listuza, 16 martie daca am retinut e bine... scria la subiectul anterior

Va citesc zilnic dar nu mai apuc sa scriu nimic... am foooooarte mult de lucru... si trebuie sa termin pana plec la mare, adica pe 1 iulie...

Am reusit sambata sa mergem la padure... ca era atat de cald in Bucuresti... Am pus poze cu "fotomodeala" mea




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Elyanne, am vazut-o pe Elena ta in hainutele roz in iarba . Si la intalnirea din parc cu baietelul care ar fi vrut sa-i ia zdranganelele de la carucior! Ce frumos i-ai pozat pe cei doi bebei.

Crismir, ii dorim lui Robert multa sanatate, sa-i creasca dintisorii mai repede ca sa nu-l mai doara, si la cat mai putine nazdravanii!Dar cred ca asa ceva este aproape imposibil!

Bine ai venit Dora78!

Cat despre meleagurile natale si ganduri de genul celor pe care le ai tu Dia_codat, nici eu nu stiu ce sa-ti spun! Cert este ca noi cand suntem aici, ne lipseste Ro. Cand suntem in Ro tare ni se face dor de America. Dar poate suntem asa pt ca nu avem pe nimeni cu noi. Nu tu prieteni , nu tu rude, nimeni, doar noi trei!Avem niste cunostinte dar sunt in alt stat, pe care sotul meu nici nu-i cunoaste - isi vorbesc doar la telefon. De ajutat ne ajutam cu o familie de bulgari - adica copii, Diana mea si fetita lor se mai joaca in timpul vacantelor, ca sa nu se "salbaticeasca" copilul. De cand suntem pe aici nu pot spune ca am realizat mare lucru, de fapt nimic, stagnam!!! Stam cu chirie, copilul merge la scoala, eu acasa, pt ca nu ma pot baza pe nimeni sa o duca/aduca pe Diana mea de la scoala si sa stea cu ea. Daca am avea si noi o ruda la noi ar fi altceva. (doar presupun). Deci eu una daca ar fi sa trag linie si sa pun in balanta, nu as putea spune ca am cine stie ce avantaje ca suntem aici, cel putin pana in momentul de fata! Dar am sperante Dar fiecare este in alta situatie si el singur poate aprecia ce este mai important pt el. Cateodata trebuie sa te si sacrifici, sa mergi inainte si sa vezi lucrurile in perspectiva, ca sa poti avea puterea sa pasesti mai "sigur". Scriu lucrurile astea ca sa ma conving si pe mine ca este asa.

Va spun tuturor noapte buna pe oriunde "inotati", vise placute si ganduri pozitive! Cu mult drag, Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

ce de pestisori in acvariu...inghesuiala mare

orhidee nasol printre straini dar nici acasa nu aveai certitudinea ca te-ar fi ajutat cineva, doar ca nu ar fi fost nimic neobisnuit sa circule copilul singur de la scoala acasa si invers, ceea ce aici e cam ilegal.Si eu zic sa fii increzatoare ca se vor schimba lucrurile in bine o data cu trecerea timpului, incetul cu incetul ni se vor indeplini visele, nu dispera

Eu abia acum dupa 2 ani si 1 zi voi incepe cursul de franceza, curs pe care in mod obisnuit ar fi trebuit sa-l incep acum 2 ani dar gazuta a vrut sa vina si nu ne-am putut opune, abia astept sa cunosc lume noua, sa invat franceza, sa ies din monotonie...pe de alta parte cind ma gindesc ca nu o sa mai fiu mereu acasa cu gaza mi se cam stringe sufletul, offfff....nu le putem avea pe toate.

pupicei si nani bun!!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

elyanne am vazut si eu pozele cu mindretea voastra, are si cu cine semana frumoasa si fotomodel mami ei se tine tare bine


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput