La cate saptamani a miscat ?

La cate saptamani a miscat ? | Autor: miruna28

Link direct la acest mesaj

La cate saptamani au miscat bebeii vostri la a doua sarcina ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu sunt la a doua sarcina, prima sarcina am pierdut-o la 32 saptamani. Desi se zice ca ar trebui sa simtim mai repede la a doua sarcina, eu l-am simtit abia la 19 saptamani.
Codruta 25+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Mie mi s-a parut ca o simt pe bebitza nr 2 la 13 saptamani, dar doctorul spune ca este imposibil. Sigur sigur la 15 saptamani era ea ;). pe miruna am simtit-o la 16-17 saptamani.

Dar depinde de pozitionarea placentei.

Sanatate maxima!


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 29 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

La prima sarcina l-am simtit pe bebe miscand la fix 20 de saptamani. Acum, la a doua, la 17 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

AZI !!!! La 15 saptamani si 3 zile.
Sunt foarte bucuroasa !

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Sint la prima sarcina, l-am simtit la 15 saptamani pe pufuletul meu
Si de atunci n-a trecut nici o singura zi fara sa-l simt. Mai avem citeva zile si scoatem nasucul la soare si noi

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Burtici&mid=9189&cid=14896" target="_blank">Gabitza si bebe Andrei Stefan DPN 25.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

la prima sarcina, pe eva am simtit o pe la 17 saptamini, acum pe bebeitoiul din burica mea l am simtit pe la 13 saptamini, si sigur nu ma insel, e o sensatie unica si nici o crampa din lume nu se compara cu miscarea lina si unica a copilasului. Asa ca la eco l am vazut acum trei saptaminii, parca plutea, ce mai un omulet ce sarea de colo pina colo. Pe Eva nu am putut sa o vad, asa ca a fost nemaipomenit. Multa sanatate!

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Eu am simtit primele miscari pe la 17 saptamani..sunt la prima sarcina...sau cel putin asa am avut impresia iar la 19 sapt am simtit o minge de ping-pong care ciocanea in dreapta iar pe la 20 saptamani am simtit adevarate suturi .
24+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am simtit prima data miscarea in partea stanga. L-am intrebat pe doctor si mi-a zis ca acolo sunt mai sensibila. Poate asa e si cu miscarile in general, adica cine e mai sensibila la muschii abdominali, simte mai repede.
Care ati fost sportive sau sunteti, nu ati simtit mai tarziu?
Codruta 25+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

,
La mine a miscat la 17+. Am tot citit pe forum cum la una a miscat la 13+, la 14+, etc.. Am intrat in panica. Zic: Cum sa nu miste si bb-le meu. Si m-am pus in pat in seara de 25.04.05. Si surpriza l-am simtit sis eu si sotul. A fost emotionant. Acum ce sa zic. Misca de numa', face balet in toata regula. Am uitat sa va spun, e fetita.


si sarcini usoare,
Mary si bb 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

La 17 saptamani, a fost ceva unic, de neconfundat. A fost prima sarcina, dar am inteles ca la a doua misca mai repede si se vede burtica mai repede.

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput