Medlife-dezamagire

Medlife-dezamagire | Autor: verzica

Link direct la acest mesaj

Salut fetelor!
Sunt foarte dezamagita. M-am dus acum o luna si jumatate la Medlife din Calea Grivitei sa-mi fac un control ginecologic. Medicul mi-a recoltat analize pentru Papanicolau. Dupa doua-trei saptamani cand m-am dus sa-mi ridic analizele si sa mi le citeasca medicul, analizele mele nu erau. Dupa o ora si jumatate de cautari au gasit analizele mele. Numai ca nu erau ale mele. Numele era usor modificat, eram trecuta ca fiind nascuta in alta luna, alt an, etc. Am ajuns intr-un final la seful de laborator care a decis sa ma trimita la medicul care imi recoltase si sa-mi recolteze din nou fara a-mi percepe bani. Am crezut ca a fost o intamplare si eram convinsa ca urmatoarea data va fi totul bine. Numai ca vineri cand am fost sa-mi ridic analizele am facut o prostie mare cat capul meu. Nu am stat acolo sa ma uit pe ele. le-am luat si am plecat. In drum spre casa m-am gandit sa-mi arunc ochii pe ele. Ce credeti??? Nici de aceasta data nu erau analizele mele. Unele dintre date sunt, dar alte date sunt modificate imi scrie o alta varsta un alt CNP si mai mult cica sunt insarcinata in 14 saptamani. E strigator la cer. Cum pot face asemenea greseli de doua ori consecutiv? E adevarat ca mi-as fi dorit sa fiu insarcinata dar din pacate nu sunt. Asa ca eu nici acum la aproape doua luni de la prima recoltare nu stiu cum mi-a iesit Papanicolau. Eu una, sunt foarte dezamagita de personalul din aceasta clinica. Sa nu va mai spun ca am platit 1.000.000 lei: 400.000 lei consultatia, 300.000 lei testul Papanicolau si inca 300.000 lei secretia. Voi a-ti patit asa ceva????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Sincer, n-am patit, dar cred ca as da cu ei de pereti si n-as pleca de acolo pana nu mi s-ar returna toti banii!!
E de toata jena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Imi pare tare rau ai trecut prin toata nebunia asta. Cred ca ar fi fost bine sa te intorci inapoi cu rezultatul si sa le ceri explicatii, mai ales ca ti-ai pierdut si timpul si banii degeaba

If hope were not, heart would break.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

eu mi am facut niste analize de sange la ei..si mi au sparte vena...subliniez ca am vene bune aceasta fiind concluzia unanima a persoanelor care mi au luat sange..
Speriate au stat dupa mine sa imi puna comprese cu apa rece in timp ce imi faceau UN EKG...si ma tot intrebau daca mi e rau...
asa ca..nu ma mira..eu nu am platit analizele si celelalte controale pentru ca erau asigurate de firma la care eram angajata la acel moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am si eu o colega care a facut niste analize "normale" din singe, si i-au iesit niste valori foarte ciudate (parerea unui medic). Le-a repetat la Institutul de Hematologie si au iesit toate in limite normale. Deci, atentie!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Verzica, sunt drepturile tale. Cere-le. Cere sa vorbesti cu superiorul, directorul samd.
Cere rambursarea si despagubiri. Nu e posibil sa se intample in 2005! Mentioneaza ca aveai nevoie de analize corecte pentru diagnosticare, ca nu te simti bine. Poate poti uza de vreun nume. Stiu ca nu e ortodox, dar in Ro functioneaza tare bine.

Si fetelor, luati referinte despre locul unde urmeaza sa faceti un tratament, analize, un consult. Caci altfel, se pare ca, aruncati banii. Sau va riscati sanatatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

verzica, pai nu e normal sa taci cand ti-au gresit de doua ori sa-ti dea alt buletin de analiza, pai ce faci recoltezi analize pana la vara si rezultatul tot nu il stii? Cere-ti dreptul, mergi la director , sau la actionari nu stiu,...
Cred ca esti tare suparata si eu as fi !!!
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

Fetelor, asa este, am fost si sunt plina de nervi. Toti cunoscutii, si acum vad ca si voi, m-au sfatuit sa merg sa le cer banii inapoi. Credeti-ma ca nu banii ma intereseaza. Ma gandesc cu groaza ca pot fi atatea persoane in locul meu. Trebuie facut ceva tocmai pentru a nu se mai intampla si altora. Nu cred ca se duce cineva la doctor de placere si mai ales la ginecologie. Acum deja m-am programat in alta parte dar cred ca o sa merg cu analizele si o sa discut cu ei. Sa nu va mai spun ca dupa ce mi-a recoltat a doua oara am mers eu personal la laborator impreuna cu asistenta pentru a inmana lamele cu secretie. Si pe drumul spre laborator mi-a spus asistenta ca am facut foarte bine ca am cerut repetarea analizelor ca "cei de la laborator sunt niste ametiti si tot timpul fac greseli". Deci, nu sunt prima, nu a fost o intamplare. O sa merg sa discut cu ei. Si apropo de ce spunea cineva aici, sa stiti ca eu m-am dus la aceasta hyperclinica pentru ca mi-a fost recomandata cu toata increderea. Asa ca....
Multumesc ca m-ati ascultat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

verzica, de ce nu te uiti tu pe www.anpc.ro?????eventual poate gasesti acolo si un nr.de telefon la care sa-i intrebi dk poti face o plingere;mai ai analizele care nu sunt ale tale caci iti vor cere dovezi...

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

Da, dovezile le-am pastrat si dupa prima eoare si dupa a doua. Ba mai mult am pastrat si bonurile de la ei cu sumele achitate. de obicei le arunc in momentul in care ies pe usa institutiei dar acum nu stiu ce mi-a venit sa arun bonul intr-un colt de geanta. Si bine am facut pentru ca sefa de laborator m-a intrebat daca am achitat analizele. Si i-am aratat bonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

am mancat cam multe literescuze, dar mi-e foame, e oar mesei

Mergi la inceput