Contract Colectiv de munca 2005-2006

Contract Colectiv de munca 2005-2006 | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

Am primit si am pus pe pagina legislativa Contractul colectiv de munca pentru 2005 si 2006. Adresa cunoscuta:

http://www.romleas.ro

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Marius, la mine nu se incarca paginaaaaaaaa.... !!!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Care pagina nu se incarca?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Apare doar in stanga un chenar albastru, in rest totul este alb si imaculat :)

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am intrat acum si merge perfect.

Si multumesc!




Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Inseamna ca chiar am o problema la calculator. Oricum, ii multumesc Cristinei ca m-a ajutat sa-l gasesc si eu (pe contract, I mean) :)

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papu spune:

imi poate spune si mie cineva la ce se refera practic urmatorul articol din contractul colectiv de munca? din cate stiu eu indemnizatia de maternitate e 85% din media venitului brut (salariu brut + prime) de pe ultimele 6 luni. ce e cu compensarea asta?

Art. 66
(1)În cazul în care salariata se află în concediu de maternitate, unitatea va compensa, pe o anumită perioadă, diferența dintre salariul de bază individual avut și indemnizația legală la care are dreptul.
(2)Perioada pe durata căreia se acordă compensarea va fi stabilită prin contractele colective de muncă la nivel de unitate, dar nu mai puțin de 6 săptămâni.
(3)Diferențele de salarii vor fi acordate din fondul de salarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Adica, pe langa cei 85% pe care ii dau asigurarile sociale, firma iti plateste 15%. In total, vei primi ca si cand ai merge la munca (100% din media veniturilor brute). Bafta!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna ziua, referitor la pasajul citat mai sus, inseamna ca in perioada de pre si post natal ar trebui sa luam 100% din media venitului brut pe ultimele 6 luni (85% suportat de asigurari si 15% de catre angajator)? si este aplicabil incepand cu 1 ianuarie 2005?


va multumesc

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Angajatorul nu e obligat sa completeze pana la 100% toata perioada concediului de maternitate (4 luni). Daca face asta in primele 6 saptamani, si-a indeplinit obligatia...

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput