A mai construit cineva casa?(2)

A mai construit cineva casa?(2) | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

Vistiana, sa-ti traiasca bb-ul si sa fiti sanatosi amandoi!


Racushoarele Cristina& Alexia

Clickwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39661&whichpage=1" target="_blank">Capitolul 1

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Vistianasa-ti traiasca bb mare si sanatos.Crixia ce succes are subiectul!Multa lume construieste, super!Mai invatam unii de la altii.Cum stai cu sesiunea?

Magda si Bianca 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Vistiana, sa iti traiasca micul bebe . cand ai nascut??
Si eu cred ca proiectul e ok acum.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

sa-ti traiasca bebelusul Vistiana si sa va bucurati de el!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Se pare ca iarna s-a suparat pe mine, ca m-am laudat zilele trecute ca am putut lucra pe santier, ca am turnat beton chiar!
A venit in toata regula si la Constanta!
Asta imi da ragaz sa ma mai informez cu privire la acoperis.
Va spuneam ca m-am hotarat la Bramac, vreau sa fie ventilat si as vrea sa am un pod izolat bine, cu posibilitati de mansardare. Adica as vrea si pe interior sa arate bine.
Vorbim putin de mansardare?

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns argo spune:


Ce bine, Crixia, ca iti faci si pod, eu tare mi-as fi dorit sa am asa ceva, dar din ratiuni de "economie" am hotarat sa fie "etaj mansardat"...
Am o mare problema, pentru dosarul ce trebuie depus pt. autorizatie constr., imi mai trebuie o aprobare pentru foraj put, cica de la "Regia Nationala a Apelor Romane". La fel si pentru canalizare. Stiti cumva unde anume trebuie sa ma duc si de ce acte am nevoie? Terenul apartine de judetul Ilfov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Ar trebui sa stie cel care ti-a facut proiectul. Cum e la mine: avizele de care am nevoie apar in certificatul de urbanism, insirate frumos. Mie mi-a spus arhitectul unde trebuie sa ma duc, si tot el a pregatit dosarele pt fiecare aviz in parte. Cred ca chestia cu putul tine de Agentia de Mediu, ca stiu ca ei m-au intrebat de put. Pt Ilfov e intr-o zona f ciudata....pe la Muncii pe undeva; tot acolo e si trezoreria pt ilfov. N-am o adresa, pot eventual sa-ti explic traseul meu de ajuns acolo, am fost de 2 ori si cred ca am retinut ceva. Pt canalizare intreaba la primarie cine se ocupa - ei iti cer avizele, ei sa-ti spuna si de unde sa le iei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns argo spune:


Multzam' frumos [purple]Deborah77[/purple]. Si la mine apar insirate in C.U., dar problema era unde sa ma duc. Primaria este in comuna Pantelimon, iar eu strabat tot Bucurestiul pana acolo, dar pana la urma tot o sa ajung...
"Pentru asigurarea apei potabile trebuie sa forati un put, aprobarea luind-o de la Regia Nationala a Apelor Romane,.." imi spun ei intr-o hartie de la primarie... Am inteles ca asta e pe Edgar Quinet, dar ma gandesc sa nu ma trimita la un alt sediu si sa ma chinuiesc degeaba o groaza sa gasesc pe E. Quinet loc de parcare. Mai ales acum cand totul e acoperit de zapada. Era bine daca as fi rezolvat-o unde spuneai tu. Pana acum eu am alergat dupa toate actele si avizele, si asa m-am saturat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Stiu ce simti, si la noi a fost la fel, tot eu am fost promovata in rolul de strangator de hartzoage. Dar nu pricep de ce mie nu mi-au cerut aprobarea asta cu putzul.....sau poate nu mi-au cerut-o INCA. Dar nu cred ca trebuie sa mergi pana la primarie ca sa pui o intrebare.....ar trebui sa-ti raspunda si la telefon. Incearca sa-i suni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Andreea, eu am in proiect P+1,, iar podul ar trebui sa fie nelocuibil. Ei, eu mi-as dori sa fie un pod izolat, elegant, as spune, adica pe interior sa fie frumos si "safe". Cat despre dimensiuni, am vazut in proiect ca trebuie sa am la mijlocul lui 2.85 inaltime, adica cat au si camerele. Asa ca, ma tenteaza ideea ca sa folosesc o parte din el, macar o camera sa pot face, iar scara de acces sa fie normala, adica nu un simplu "ochi"( o gaura in tavan).
Oameni ca mine, cu o astfel de ideea ati intalnit? Oare as putea face? Nu vreau sa modific proiectul sau dimensiunile acoperisului, ci doar sa ma folosesc de spatiul creat.

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Pai, daca faci scara catre pod si pui si geamuri in acoperis, ai cam modificat proiectul ... e deja P+1+M ...


vlad

Mergi la inceput