FIV 26

FIV 26 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj




Esentele tari se tin in sticlute mici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

fetelor,
E pentru prima data cand scriu ... prima! Sper sa fie cu noroc!
Eu sunt inca in asteptare, am intrat in ziua a 14-a. De dimineata temperatura a fost tot 37,2, iar sanii umflati si durerosi, in special noaptea. Sambata dimineata as face un test de sarcina, daca nu se intampla nimic intre timp ...
Tineti-mi pumnii!
tuturor si mult succes celor care fac acum tratament: Nounou si Nicole 74.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shylili spune:

cami iti tinem pumnii stransi sa fie cu ochisori!
ar cam fi randul tau sa dai vesti bune

lili
Sometimes I lie awake at night, and I ask "Where have I gone wrong?" Then a voice says to me "This is going to take more than one night."



Charles M. Schulz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Cami, tin pumnii stransi-stransi, chiar ma gandeam ca de tine nu mai stim nimic, se cam apropia sorocul .. sper din toata inima ca va fi cu norok!
Eu nu stiu daca as rezista sa nu fac testul de sarcina la doua saptamani, de Revelion vom fi in ziua 12 si tare fain ar fi ca sperantele noastre sa fie confirmate cat de cat!
Fetele care ati trecut prin tratament, va rog sa-mi spuneti si mie ce parere aveti despre estradiol de 144,54 dupa 4 zile de cate 3 fiole de menogon? Cam care ar fi numarul si dimensiunea maxima a foliculilor dupa aceasta perioada?
Mi s-a marit doza de menogon la 4 fiole o data, sa creasca mai rapid voinicii, iar de sambata vor fi si injectii cu cetrotide pentru a nu se declansa ovulatia spontana .. voi ati facut asa ceva?
Multumesc nespus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Multumesc fetelor de incurajari!
Nounou nu te sfatuiesc sa faci testul in a 12-a zi, mai ales daca va fi de revelion! Bucura-te de revelion, ca daca va fi pozitiv te vei bucura oricum dupa aceea! Dar daca ar fi negativ ( Doamne fereste ) ti-ar strica toata dispozitia!
La primul FIV mi-am facut testul in a 12-a zi si nu pot sa-ti descriu cat de groaznic m-am simtit pana in a 14-a zi, cand mi-a venit ciclul! E mai bine sa nu stii, mai ales in situatia ca ar putea fi si negativ! Asa cel putin, daca te simti bine, ai sperante si esti optimista ... si daca va fi pozitiv ai sa afli oricum, nu?
Nu te mai gandi la asta, fii optimista si ai sa vezi ca va fi bine!


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nounou foliculii in faza finala trebuie sa fie peste 18mm. Vezi ca ti-am raspuns si la FIV 25. Nu conteaza dimensiunea lor acum. Eu am inceput cu 4 fiole si am facut cate 5 dupa prima eco timp de 14 zile.
Despre injectiile cu cetrotride nu stiu ce sa iti spun eu nu am facut, dar cu siguranta stiu medicii mai bine. Ai incredere in medicul tau.
Cami


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Monica, imi cer scuze, nu stiu cum am scapat exact raspunsul tau de la FIV 25 , fiindca oricum nu mi-am desprins ochii de pe subiect. Multumesc pentru el, dar intrebarile mele nu se opresc aici (aviz amatoarelor: nu-mi dati un deget daca vreti sa va pastrati mana ); so, in ce zi a tratamentului a fost prima eco?
Cati ani ai?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Cami, multa bafta, iti tinem pumnii sa fie bine.

Nounou si eu am inceput cu 3 fiole menogon, prima eco am facut-o in ziua a5a, si am crescut la 4 fiole, si apoi am scazut iar la 3, in total am facut 45 fiole de menogon.Despre cetrotide nu stiu ce sa-ti spun la Medsana se face inhibarea ovulatiei cu diphereline in ziua 2 sau ziua 21.
Bafta multa si pentru tine si pt. nicole74.

Anis si eu m-am speriat tare din cauza hiperstimularii, dar uite ca pana la urma a fost bine, sa speram ca va fi bine si mai departe...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Multumim din suflet!
Bafta multa Cami si Nounou!
Sa ne aduca mosu darul mult ravnit!
Si sa auzim numai de !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nounou stai linisita ca nu ma supar si mai ales pe voi. Am 34 de ani dar de ce ai scris atat de mic?Nu imi ascund varsta pe care oricum nu o arat. Deci eu de la diphereline pana am inceput tratamentul am facut 2 eco ptr ca asa a vrut dna dr. Probabil si vrasta m-a supravegheat sa nu fac chisturi ptr ca eu am si un fibrom care este si acum la locul lui dar care nu pune probleme asa ca a trebuit monitorizat atent. Dupa ce am inceput tratamentul am facut a treia eco dupa 5 zile si apoi parca la o saptamana a patra eco si la inca o saptamana a cincea eco.
(iti ai toata mana nu doar un deget)


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cami multa bafta...la cum descrii tu...e de bine..eu am facut testul de sarcina la 12 zile de la Et si a iesit slab a doua liniuta..l-am repetat peste 2 zile,deci a 14 si a iesit f pozitiv, era exact inainte cu o zi de testul de sange.

NONOU Eu a facut procedura lunga, 4 menogon pe zi, am stat 2 saptamani pe bara mai intai dupa diphereline...si dupa aia cred ca am pris doar 3 eco ca si m-a programat pt ET...la mine atat s-au stresat ca sunt prea tanara (28 ani)ca ..ba 3 fiole ...ba 4...de menogon..ca pana la urma am facut o super reactie la medicamente de a iesit hiperstimularea norocoasa.

Am vorbit cu prietena mea care a facut in Ungaria..costa in jur de 3000 si ceva de Euro, ei merg pe menogon si numai pe hiperstimulare...avand o rata mare de succes...dupa care se stie ca, dupa reusita....problemele pot aparea sau nu in functie de datele fiecareia...

Monica,nasa mea are un fibrom...la inceputul sarcinii avea 3 cm...acum are 7 cm...a intrat in 14 saptamani..si dr ia zis sa stea linistita ca e pozitionat exact inaintea colului..e ca un dop....ceea ce pt ea reprezinta inca un plus de singuranta..asta in caz ca ,colul i s-ar deschide..si i-a zis clar ca nu afecteaza sarcina..doar ca la fiecare eco monitorizeaza si fibromul..oricum ea e programata clar pt cezariana..Apropo datorita fibromului o sa ai burtica mai mare...asa ca eu zic sa stai linistita..



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput