Mamici din Arad...???(18)

Mamici din Arad...???(18) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-ANDRUSHKA - membru de onoare (Andreea - 28 ani)- DETROIT, USA

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978)- 26 ani, mamica lui Alesio-Andrei (balanta - 8.10.2004)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, mamica (octombrie) lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an
-flavia ramona (Flavia - peste - 14.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Sorin (scorpion - 24.10.1970)-34 ani
- dita(Edith- scorpion - 15.11.1970)- 34 ani, casatorita cu Eugen
-dianaR (Diana - gemeni) - 26 ani, casatorita cu Vasile(varsator) , mamica lu' Vlad (taur - 16 mai 2004)

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, multa sanatate si multe impliniri!!!

Revin si eu mai tarziu ca numai ce am scapat de musafiri


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Salutare,Alina se pare ca esti tare solicitata...tu unde i-ai facut teste lui Dragos pentru alergii?
Noi azi am fost la dermatologie ca i-a aparut la Dragos niste zone aspre pe picioare iar acolo unde a stat in genunchi i s-au inrosit.Acum ii apar in mai multe locuri si pe barbie si la cot.Se pare ca ar fi o alergie da nu stie.Ne-a dat o crema si mi-a spus sa ii mai iau o crema de corp de la Eucerin cu 5%uree pentru zonele unde nu este rosu.Cica are o piele mai uscata.
Sunt tare necajita ca nu stiu ce are.Miine imi fac programare si la SAtmarean.Singurul aliment ce i l-am introdus sunt bananele si cereale cu griu si bananne.A si ceai granulat de fructe de padure(pt 6 luni).
Da eu imi aduc aminte ca si inainte am obs o pata mica aspra pe picior da am zis ca asa o fi el.Cred ca avea vreo 3 luni cind nu incepuse diversificarea.
Cind am fost gravida imi aparuse si mie pe picior tot asa o zona aspra si rosiatica care nu ma minca si mi-au dat ceva preparat alb cremos cu ceva pudra si mi-a disparut.
Sunt necajita si nu stiu ce sa va mai spun

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by alina33

Salutare,Alina se pare ca esti tare solicitata...tu unde i-ai facut teste lui Dragos pentru alergii?
Noi azi am fost la dermatologie ca i-a aparut la Dragos niste zone aspre pe picioare iar acolo unde a stat in genunchi i s-au inrosit.Acum ii apar in mai multe locuri si pe barbie si la cot.Se pare ca ar fi o alergie da nu stie.Ne-a dat o crema si mi-a spus sa ii mai iau o crema de corp de la Eucerin cu 5%uree pentru zonele unde nu este rosu.Cica are o piele mai uscata.
Sunt tare necajita ca nu stiu ce are.Miine imi fac programare si la SAtmarean.Singurul aliment ce i l-am introdus sunt bananele si cereale cu griu si bananne.A si ceai granulat de fructe de padure(pt 6 luni).
Da eu imi aduc aminte ca si inainte am obs o pata mica aspra pe picior da am zis ca asa o fi el.Cred ca avea vreo 3 luni cind nu incepuse diversificarea.
Cind am fost gravida imi aparuse si mie pe picior tot asa o zona aspra si rosiatica care nu ma minca si mi-au dat ceva preparat alb cremos cu ceva pudra si mi-a disparut.
Sunt necajita si nu stiu ce sa va mai spun

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos


Alina,eu i-am facut testele pt.alergie la Dragos la Dr.Geanta la cabinet,el este si alergolog,nu numai pediatru.Are cabinet vis-a-vis de spit.Judetean la parterul unui bloc.
Bananele pot da alergie,dar nu e obligatoriu sa fie de la banane in cazul vostru.Nu stiu ce sa zic..la ce ar fi putut face alergie...subiectul asta e tare vast.
Dragos imi face ceva bubite pe maini si pe picioare de cate ori mergem la tara,dar nu stiu de la ce.Ii dau Claritin sirop si il fac cu ceva crema si in cateva zile ii trece.El face urat cu vezicule care se sparg,dar nu de fiecare data cand mergem la tara.Lui ia iesit ca e alergic la praf si pene.Pene nu mai avem deloc,dar de praf nu am cum sa-l feresc.
Sa ne spui maine ce a zis si dr.Satmarean.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, sper sa fie bine Dragos! multi de la noi!!! Si tu nu te speria, poate e daor o alergie si va scapa! De ce nu mergi la Geanta ca e un bun alergolog?Oricum sanatate multa!

Insanatosire grabnica tuturor celor bolnaviori!!

Eu din pacate nu sunt prea bine, nu stiu ce se-ntampla, cu ce am gresit dar Raul se trezeste noaptea urland ca din gura de sarpe, parca ii face cineva ceva rau si nu vrea decat la mine in brate si pana cand adoarme nu pot sa-l pun jos...acum a durat 2ore jumate...acum sunt cu nervii la pamant, imi vine doar sa plang ca nu-mi dau seama unde am gresit de se trezeste sau ce ii cu el...multi imi spun ca e normal, dar mie sincer nu mi se pare normal ca un copil care pana la 7 luni nu s-a trezit nici macar 1 min, acum sa se trezeasca urland...
Si pentru ca sunt cam terminata si n-am chef de nimic, am decis sa-mi iau cateva zile "libere"...va voi citi dar nu voi scrie nimic...sper sa ma intelegeti...
Va pup si va doresc tot binele din lume!!!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetelor va multumesc tare mult pentru urati! vad ca toate avem cam aceeasi stare de spririt! Cred ca de vina e si vremea asta!
Numai vesti proaste de la toata lumea!
Va doresc multa sanatate tuturor, si la bb.
Clau, sa-ti dea Dumnezeu putere si rabdare!

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Mersi Alina M. Sa stii ca nu am mai putut sa mananc nimic aseara. Azi ma simt mai bine. Am fost la Dr. mea de familie si mi-a dat tratament.

Linda sa stii ca eu fac crize dinastea de pe la 14 ani, doar ca uneori nu asa rau. Acum am simtit ca nu e de bine cand mi-a amortit gura si nu am mai vazut nimic. Inca sunt putin ametita, dar restul ok.

Fetele sunt socata...... Cand am venit la lucru de dimineata am aflat ca un coleg de-al nostru a paralizat pe stanga. Are 49 de ani, deci nu e batran, doar ca se stresa mereu si se enerva din orice. Au fost doi colegi sa-l vada si au zis ca e mai bine. Acum 2 minute am sunat-o pe sotia lui sa vad cum e si saraca e terminata, el nu mai respira, l-au dus la reanimare, iar pe ea au scos-o afara ca a facut o criza de astm. Nu-mi vine sa cred. Colegii mi-au spus ca ieri a plecat de la servici mai vesel ca niciodata. Imi vine sa plang. Oare de ce e asa ciudata viata?

Va scriu mai tarziu mai multe.
Pupici.









http://community.webshots.com/user/flaviaramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Flavia,nu vreau sa te intristez,dar iti povestesc pe scurt un caz real.Tatal meu,37 de ani,pleaca dimineata la lucru,si din nu stiu ce motive a facut infarct si nu a mai venit acasa(mai bine zis,i-a explodat inima,s-o fi infundat vreo vena),curva viata asta,nu?Eu aveam 5 ani jumate,Diti 12 ani jumate si mama mea 30.Din pacate viata asta face ce vrea cu noi.
Cit despre crizele de spasmofilie la mine au fost aproape intotdeauna asa.Ultima am avut-o acum 1 an jumate la inmormintarea bunicii sotului meu.
Oricum ,ma bucur ca te simti un pic mai bine.
Clau,si eu am auzit sa fie normal.Cica au bb-ii o perioada cind au vise urite,si asta ii intre 1 an si 3-4 ani.Poate la Raul ii un pic mai devreme.Eventual intreaba un doctor.
Alina33,sper sa se faca Dragos bine.
Va pup pe toate si pe bb-i.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.Tare rau ma simt si eu,ma doare gatul,imi curge nasul si nu am chef de nimic.Azi la lucru am avut si control de la Casa de Asigurai pentru acreditarea cabinetului.Noroc ca nu au stat mult si nu au controlat prea multe ca pana saptamana viitoare trebuie sa mearga in control la toti medicii de familie.
Dragos cred ca o va lua pe urmele mele cu raceala,ii curge si lui nasul si stranuta.

Flavia,ce medicamente ti-a dat dr.de familie? Ma bucur ca te simti mai bine.Colegul tau avea tensiunea mare de obicei? Asta ar putea fi o cauza pentru accidentul cerebral.Bine ca e pe partea stanga ca se recupereaza mai repede si mai usor.Si tatal meu a facut un accident vascular cu paralizie tot pe stanga in urma cu 3 ani si si-a revenit complet,acum lucreaza si e bine.Nici medicamente nu mai ia,a luat cateva luni dupa,atat.

Clau,poate de la dinti face Raul asa,ca il doare.Sa stii ca Dragos imi facea chestii din astea,se scula noaptea si urla de parca nu stiu ce-a patit.Daca citesti la Parintii intreaba,parintii raspundvei vedea ca multe mamici au aceasta problema cu copii.Deci,nu te stresa si nu-ti fa griji ca nu are nimic.

Gabi,tu cum stai cu gatul? Tudor mai e bolnavior,ce ii medicamente ii dai? Sanatate!


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Linda, tu esti sora cu Diti??? Imi pare rau pentru tatal tau. Si al meu a murit la 53 de ani. Dumnezeu sa-i odihneasca.
Alina M , am fost azi la magazinul naturist de la UTA, si am luat tinctura de echinaceea. Mi-a zis doamna de acolo sa luam 3x15 pic pe zi in putina apa, si in trei zile o sa uitam de raceala! se gaseste si pe Blaga, daca vrei sa iei. Am luat mai demult de acolo.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Si eu trec printr-o pasa proasta, sunt obosita, afara ploua...
Si tatal meu a murit cind eu aveam 9 ani... Dumnezeu sa-i odihneasca.
Clau, nu te stresa si ale mele au mai avut perioade de urlat noaptea, poate si din cauza dintilor.
Sper sa-mi treaca ca miine e ziua mea si nu vreau sa fiu suparata...

Va pupam,
Cristina si gemenutele


--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput