NASTERE NORMALA DUPA O CEZARIANA??

NASTERE NORMALA DUPA O CEZARIANA?? | Autor: rodicaosoian

Link direct la acest mesaj

Buna,
iarasi eu mai revin cu cate o intrebare.Cate dintre voi a nascut normal dupa o cezariana?
eu am nascut prin cezariana si ma tot intreb daca pe al doilea il pot naste normal,am auzit si citit multe pareii dar nu stiu ce sa mai cred
haideti si povestiti din experientele voastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Poate e mai bine sa cauti www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=3" target="_blank">aici

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Eu zic ca se poate...eu sunt un copil nascut normal dupa o cezariana...pe sora mea mama a nascut-o prin cezariana iar pe mine, dupa 6 ani, m-a nascut normal, dar fff greu...Alegerea cred ca iti apartine!

Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandita spune:

iubita,
si eu vreau sa nasc normal. Am nascut prin cezariana acum 9 luni, si dupa tot ce am suferit sunt sigura 100%. Nu mi-e frica deloc. Daca am trecut de o cezariana, nasterea normala mi se pare cel mai usor lucru.
ma lovesc in schimb de doctori. pana acum nu am gasit unul in romania care sa ma asiste. in strainatate vbac (vaginal birth after caesarian) se practica pe scara f. larga, considerandu-se a fi o optiune mai putin riscanta decat o noua cezariana. cred ca doctorii sunt reticenti in romania pentru ca nu au aparatura necesara (aparatura de monitorizare a uterului).
Cu toate acestea exista o speranta. Se va deschide o clinica particulara de nastere in apa Aquamaterna la standarde occidentale. Relatii poti gasi pe www.aquamaterna.ro.

Daca mai sunt printre voi fete care doresc o nastere normala dupa cezariana trimiteti-mi va rog un pm.
Va pup.

www.mandita.tk
http://photos.yahoo.com/caterin_21

Mergi la inceput