Mamici de Arad...???(15)

Mamici de Arad...???(15) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-ANDRUSHKA - membru de onoare (Andreea - 28 ani)- DETROIT, USA

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978-26 ani), mamica lui Alesio-Andrei (balanta - 8.10.2004)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica (octombrie) a lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:


In sfarsit apuc si eu la calculator, ca azi am fost tare ocupata, iar spre seara am fost invitati la prietenii nostri sa ne uitam la King Arthur...super film, pacat ca nu am avut rabdare sa ma uit la el
Vad ca ati fost tare harnicute si de aceea m-am gandit sa deschid un subiect nou!!!
Raul a adormit, dupa spusele lu' mami foarte tarziu, pe la vreo 01.00...s-a chefuit si el, ca doar e sambata noaptea
BBBBBrrrr, ce vreme e afara!!!E foarte frig!!!
Va pup si va doresc o duminica frumoasa!!!

P.S: Alina33 , sa sti ca si eu am probleme cu RAul, nu prea are pofta de mancare...cu chin cu vai mananca 100ml de lapte...cu laptele avem probleme, ca in rest mananca foarte bine...il mai fentez cu crema de orez care nu are lapte incorporat si ii pun putina si in lapte si asa mananca, altfel...si asta doar de vreo saptamana...poate sunt dintii!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ce timp nasol!!!!!!

Clau,da' bine-ti merge,nici nu te stii ca ai copil!

Mai fetelor mi-e o lene ca merg sa ma culc imediat.Nici nu stiu ce sa mai scriu la ora asta,mi-a "pierit" inspiratia.
Vad ca nici voi nu sunteti prea active pe-aici.
Mai revin diseara.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor, ce vreme!!1...N-am chef de nimic, nici macar de scris!!!

AlinaM, sunt mare doamna, ce sa-ti spun, mi se intampla si mie o data la o mie de ani!

Noi am fost azi la soacra-mea in vizita si Raul a fost tare agitat, nu a vrut decat la mine in brate, doar la mine a ras...e foarte serios fiu-meu

N-am apucat sa mergem la film, dar saptaman asta neaparat trebuie sa-l vedem, ca am auzit ca e ffff fain!!!
Va pup!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau,e tare smecher Raul de pe-acuma,probabil nu-i place la cealalta bunica.Nici la Dragos nu prea ii place la parintii lui Calin,cand suntem acolo plange sa mearga la mama Lena(maica-mea) si la bunu.Toate ziua "vorbeste" cu parintii mei la telefon(de jucarie).Astazi zicea:"Alo,mama Lena,ce face vacuta? Daaaaaaaa?,Bine!,Ceau mama Lena",apoi acelasi lucru "vorbea" cu taica-meu.Eu abia m-am abtinut sa nu rad pana a terminat si apoi m-am distrat bine.
Cand era mic de cateva luni si mergeam la socri tot timpul plangea.Ei toto ma intrebau ce are pana ma apuca nervii.La parintii mei nu plangea aproape deloc.

Ma duc la culcare ca maine dimineata merg la lucru.Ce bine de voi care stati acasa maine.Cu timpul asta nu-ti vine sa iesi din casa.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

Clau,e tare smecher Raul de pe-acuma,probabil nu-i place la cealalta bunica.Nici la Dragos nu prea ii place la parintii lui Calin,cand suntem acolo plange sa mearga la mama Lena(maica-mea) si la bunu.Toate ziua "vorbeste" cu parintii mei la telefon(de jucarie).Astazi zicea:"Alo,mama Lena,ce face vacuta? Daaaaaaaa?,Bine!,Ceau mama Lena",apoi acelasi lucru "vorbea" cu taica-meu.Eu abia m-am abtinut sa nu rad pana a terminat si apoi m-am distrat bine.
Cand era mic de cateva luni si mergeam la socri tot timpul plangea.Ei toto ma intrebau ce are pana ma apuca nervii.La parintii mei nu plangea aproape deloc.

Ma duc la culcare ca maine dimineata merg la lucru.Ce bine de voi care stati acasa maine.Cu timpul asta nu-ti vine sa iesi din casa.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici





Alina, sa sti ca are personalitate...mie imi doar sa nu faca asa si cand va crste, ca apoi Doamne fereste poate mai zic ca eu il invat sa faca asa...eu m-as bucura sa nu se intample asa, ca doar si ei sunt bunicii lui si il iubesc, dar vom trai si vom vedea!!! Oricum Dragos al tau e mortal! imi place tare tare mult de el, e foarte activ!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,ce mai faceti?Eu azi nu am avut internet asa ca nu am putut intra mai devreme.
Eu am fost simbata seara cu o prietena din forum intr-o discoteca romaneasca unde se baga mai mult manele dar a fost super fain cu multi romani,am dansat si hora si ne-am distrat bine.Daca cumva ma voi vedea in foto o sa va spun unde le puteti gasi.
Va pup si mai intru eu miine.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
N-am apucat sa mergem la film, dar saptaman asta neaparat trebuie sa-l vedem, ca am auzit ca e ffff fain!!!


Clau, ce film si unde, la Dacia??
quote:
Eu am fost simbata seara cu o prietena din forum intr-o discoteca romaneasca unde se baga mai mult manele dar a fost super fain cu multi romani,am dansat si hora si ne-am distrat bine.

Linda, dar numai voi singurele ati fost???

quote:
Ce bine de voi care stati acasa maine.Cu timpul asta nu-ti vine sa iesi din casa.

Alina , chiar ca e bine de noi cele care stam acasa!! Asa bine dorm cand e vreme urata...la 10 m-am sculat azi din pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

quote:
N-am apucat sa mergem la film, dar saptaman asta neaparat trebuie sa-l vedem, ca am auzit ca e ffff fain!!!


Clau, ce film si unde, la Dacia??




"Orient Expres", binenteles la Dacia...ne-au spus niste prieteni ca e excelent filmul si nu merita pierdut...asa ca nu il pierdem saptamana asta!!

Gabi, hai sa-ti mai spun de DF...sa nu razi!!!a cazut azi noapte tavanu'...iti dai sama ca conditiile de lucru acolo, sunt din ce in ce mai bune...Clau iar e nervos, ca tot el e de servici la aranjat si din cate am inteles a cazut si pe calculatoare!!!Bine ca NU A FOST IN TIMPUL PROGRAMULUI!!(scuze majusculele, dar sunt cu Raul in brate)

AAAAAAAAA, si eu abia la 10.30 mi-am ridicat fundu din pat!!!Ce bine e de noi!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
Gabi, hai sa-ti mai spun de DF...sa nu razi!!!a cazut azi noapte tavanu'...iti dai sama ca conditiile de lucru acolo, sunt din ce in ce mai bune...Clau iar e nervos, ca tot el e de servici la aranjat si din cate am inteles a cazut si pe calculatoare!!!Bine ca NU A FOST IN TIMPUL PROGRAMULUI!!(scuze majusculele, dar sunt cu Raul in brate)


Clau, unde a cazut tavanul, jos la caserie???
Doamne fereste!!! Bine ca nu a cazut in timpul programului.
Tot acolo unde a mai cazut??? de la atatea ploi nici nu ma mir.
Si eu vreau la film!!! De cand am nascut am fost o data!!!
Tot ne cheama niste prieteni la film . da sotul meu lucra non stop. n-avem vreme!! Las' ca mergem cand 'om fi la pensie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

quote:
Gabi, hai sa-ti mai spun de DF...sa nu razi!!!a cazut azi noapte tavanu'...iti dai sama ca conditiile de lucru acolo, sunt din ce in ce mai bune...Clau iar e nervos, ca tot el e de servici la aranjat si din cate am inteles a cazut si pe calculatoare!!!Bine ca NU A FOST IN TIMPUL PROGRAMULUI!!(scuze majusculele, dar sunt cu Raul in brate)


Clau, unde a cazut tavanul, jos la caserie???
Doamne fereste!!! Bine ca nu a cazut in timpul programului.
Tot acolo unde a mai cazut??? de la atatea ploi nici nu ma mir.
Si eu vreau la film!!! De cand am nascut am fost o data!!!
Tot ne cheama niste prieteni la film . da sotul meu lucra non stop. n-avem vreme!! Las' ca mergem cand 'om fi la pensie!!



A cazut in caseria mare, la ghiseele 4,5 si 6...a zis Clau ca au avut noroc ca a cazut in week-end, ca altfel se putea intampla ceva nasol!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput