Mamici din Constanta (16)

Mamici din Constanta (16) | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

Continuarea!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gen cred ca se poate juca si un "magarus" de 4 ani! Au casute, tobogane, balansoare...

Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

gen, fi-miu e mai mare ca al tau si am fost de mai multe ori la Krido la locul de joaca si nu l-a dat nimeni afara, chiar am vazut si copii de 7-8 ani (cand au pus proiectie cu film de desena animate).

Si eu as zice ca e mai bine 17.30 ca fi-miu doarme mult dupa-amiaza.

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

ok, atunce venim si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

oki doki, ramine asa atunci (zise mama leone intre doua inghetzate).
pitiku meu e tare marait azi...il cam doare burticusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Laura,Cadar este super echograf-ist.Ai mers vreodata la dr.Deleanu sa te consulte?Cel mai tare urolog,dupa parerea celor vechi de prin spital.Stii ceva de Oana,ca nici nr.ei nu-l mai am.Nu stiu unde-mi sta capul...

Crix,Teo doarme 3 ore la pranz,de la 16 la 19.Fara stimulare.Seara adoarme in jurul orei 23.Cam asta-i si programul parintilor de somn,exceptand somnul de pranz.Acum,ca-mi voi relua munca,trebuie sa-i umblu la program,incerc de saptamana viitoare.Acum am citit sub.cu urocult.,eu am mai scris cu Rombel,astia fac urocultura si din cateva picaturi,nu-i musai sa recoltezi o pungulita.Este tarziu sfatul,dar pe viitor sa stii.I-ai facut si sumar presupun.Si la noi a fost o intreaga aventura anul trecut cu recoltatul.Apoi cu rezultatele,nu mai vreau sa-mi aduc aminte.In final copilul n-avea nimic.Important este ca urina sa fie dusa rapid si anuntat ca-i urocultura ca sa insamanteze repede.

Roxana,tot la Tica-l duci pe Ghindu'?Stiam ca-i bagat intr-un proces penal mult mediat,isi permite inca sa dea consultatii?

Cali,dar de ce cezariana?Cu cine?

Tania,ce face mama?Nu ne zici nimica?

Cornelia,faci pofta la lume!Am pus si noi subiectul in discutie,Teo a hotarat:vreau o surioara,nu un fratior!Iar noi:nu acum,dupa ce faci tu 3 ani.Deja punem lucrurile la pastrare.

Marlen,sa ne zici cum a petrecut Andreas.

July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Sanzi,mey,cred c-ar trebui la mai multe sa puna acolo:cu capul in nori.
Imi place!Mi se potriveste!

July si Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am fost la dr. Totul este f. bine. Am vazut si eu foarte bine cum ii batea inimioara bobitei de fasole si am si auzit-o! Bb mic are 1 cm si ecograful spune ca are 7 sapt si 2 zile.

Intalneala placuta maine!

Vroiam si eu sa intreb de Oana. Daca aflu ceva, va anunt.

Va pup!
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

July si daca Tio doarme pana la 19 cum faci maine la 17.30?
Azi am fost la plaja si David a facut baie in mare. Sper ca nu a racit, el era foarte fericit, mai intai a intrat putin, apoi de tot fara sa am sansa sa il scot din apa. Si daca tot era ud, l=am dezbracat de tot si l-am lasat sa se balaceasca cateva minute. Era cel mai fericit copil si eu cea mai inconstienta mama!!! Noroc ca mereu am la mine haine de schimb (numai incaltari nu aveam, dar nu a protestat in picioarele goale).
Voi la ce pediatrii mergeti? In cine aveti incredere? As vrea si eu sa ii fac lui David un control asa amanuntit...la cineva bun care ar depista o eventuala pb...
Va dorim o seara placuta...

Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Sa ma laud si eu putzin, sinzi si capul in nori a reusit sa faca un hyperlink!!!! hihihi ce mandra sunt...


Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

hi!
Laura- cred ca banuiesc prin ce ai trecut!O singura data m-a trecut o durere asa ca un cutit prin shale, care m-a lasat fara rasuflare vreo cateva secunde.Asa-i durerea?Cumplit!Multa , multa sanatate si ai grija de tine! Mai lasa bikini si treci la cei de mamaitza pana te faci bine!
Cornelia, ma bucur tare sa aud si vesti bune!Sa de-a Dumnezeu sa ai parte numai de bine toata sarcina!
Sanzi, dulce foc ii David ! Sa sti ca l-am trecut primul pe lista la Bibi!.E si cel mai mare !
Sambata as vrea si eu sa vin, dar cred ca mergem la Dervent cu mama sa i-a apa sfintita si sa se roage! Poate data viitoare..
Oana este plecata din localitate. Stiu sigur pt. ca mi-a trimis mesaj.
Luna asta trec si eu pe abonament cu tel. ca m-am saturat de cartela cu restrictionari!Pana atunci o sa va stresez cu bip-uri!
Distractie placuta maine si o noapte linistita azi!Pupici tuturor!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput