FIV 17

FIV 17 | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

fetelor! Ce mai faceti?
Gabid: Am vazut ca la capitolul precedent ai facut o mica lista cu fetele care fac FIV in toamna. Insa nu am inteles daca te referi si la cele care fac fertilizarea in alta tara. In caz ca da, fac FIV la sfarsitul lui noiembrie ( a doua incercare - cu embrioni congelati ), in .

Succes tuturor fetelor care fac FIV in aceasta toamna!

La multi ani tuturor fetelor care poarta numele de MARIA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Daca spermograma din alta parte este diferita semnificativ, pun o bomba la Giulesti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

nounou: uite asa se nasc ... teroristii! Glumeam, desigur!
Oricum, eu personal nu am incredere in rezultatele la spermograme la Giulesti! Ori nu au aparatura potrivita, ori nu se pricep sa le lucreze! Parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

si sotul meu trebuie sa refaca spermograma, pentru ca ltima data a iesit mult prea buna, fata de precedenta, si a zis dna doctor sa nu fie cumva gresita...asteptam sa o facem cat mai aproape de FIV, ca sa fie cat mai recenta.Oricum, emotiile cresc .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele inainte de punctie, la Medsana se fac si testele de hipercoagulabilitate ???

Eu am intrebat-o pe dr mea, si la Giulesti sunt incluse si obligatorii inainte de punctie...
Cum e la Medsana...ca eu mai fac acolo unele analize..etc..



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Nu ANIS...la Medsana nu se fac, nu se recomanda ( sau la mine nu s-au pomenit..), nu sunt incluse nicaieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Mie mi-au fost cerute probele de coagulare de catre dna dr Protopopescu inainte de FIV, si Monica le-a facut tot pt FIV, deci Ancar probabil ca nu este asa de pretentios in ce priveste investigatiile... Eu stiu ca am facut atatea analize ca nu mai aveam loc de o punctie pe vena. Un dosar intreg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Da...
Eu am "fixul" cu analizele...tot citind pe Forum...am primit o hartie cu ce sa facem, le-am facut , dar acum am fasit ceva diferente majore...si am constatat ca trebuia sa mai fac unele...
Nu stiu daca este corect, dar am gasit diferente intre ce a intrebat Anis si testul simplu de coagulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Ileana mie ptr lotul asta care va fi acuma ,dr Protopopescu asa cum zice si Anemona mi-a cerut probe de coagulare. Fata de anul trecut s-au mai cerut acum si probe respiratorii si EKG pe langa analizele hormonale, cele uzuale de sange si de virusologie.
Tu ce faci incerci din nou? Tot la Ancar?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

EKG am facut si eu...
Spirometrie nu.
Nu stiu inca...am ceva probeme ...


Mergi la inceput