Constanta (12)

Constanta (12) | Autor: Otilia

Link direct la acest mesaj

...continuarea...
Ultimele raspunsuri sunt aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29598&whichpage=10

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

crixia eu si july mergem luni la 12. sper sa pot sa 12, daca nu pe la 16...vii cu noi?
sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

A!!
Crixia bine ai venit!!! Cred ca a fost super 3 saptamani prin plimbari! Si eu de abia astept...
Asteptam poze...
Sizni si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna dimineata fetelor,
La mine este iara vreme urata si ploaie.Doamne si cand ma gandesc ca vara trecuta nu a fost un strop de ploaie si numai temperaturi de peste 33 de grade ,nici nu zic ca acum este vara.
Bine ai revenit!Crixia.Se pare ca ati petrecut de minune timp de cateva saptamani, dar cred ca ati meritat cu toti aceasta relaxare.
Acum va las revin mai tarziu ca iar nu pot sa stau mai mult din cauza printului meu care imi tot apasa pe tastatura pe vrea sa ia de pe birou tot ce prinde.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cand am fost la Tatiana programul de vizite incepea la 13.
Prefer ora 12, avand in vedere somnul copilului, mai ales daca stiti alte intrari. Eu am intrat prin urgenta, direct la lift.
Dimineata am putin de alergat pe la Primarie, sper sa ajung. Daca nu, atunci dupa ora 16, dupa somnul fetei, ca trebuie sa o iau cu mine.


Pentru mine concediul a fost un pic obositor, caci Alexia a simtit schimbarile si a vrut din ce in ce mai mult in brate la mami.
La munte ne-am plimbat destul de mult pe jos, chiar daca era ceata sau ploaie, copila era bine imbracata si baricadata in carut, iar noi transpiram pe rand impingand carutul la deal. Am avut noroc si de parinti in ajutor, prietenii nostri din Bucuresti care au venit fara copil. Aerul de munte a tras-o pe Alexia la somn.
La mare am facut plaja, cam la ore nepotrivite pentru copil, de aceea o tineam sub umbrela si dormea in carut somnul de pranz. Cand era treaza trebuia sa stam cu ochii pe ea ca o gaseam in apa, pleca tiptil la mal si o auzeam cum se hlizea de bucurie ca a ajuns in apa.
Eu m-am bronzat ceva, dar as fi preferat sa stau si eu intinsa la soare fara sa-mi pese de ceva. Poate la anu' Noroc ca m-am balacit, ca tare dor imi era de apa marii linistita, curata si fara valuri. La inceput era cam rece de-mi amorteau picioarele, dar n-am rezistat tentatiei.
Sa va zic si despre petrecerea Alexiei. De pe tava de mot a ales: verigheta, bani si creion. A primit cadouri, iar cel mai potrivit este: o tricicleta cu tavita. E pasionata de ea, s-a urcat in ea de cum a vazut-o si radea satisfacuta la toti.
Cand voi avea timp am sa pun ceva poze.
Va pup!


















CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Deci Crixia ramane pe maine la 12? Eu am sa il las pe DAvid cu o strabunica si unde ne vedem?
sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu trebuie sa vin cu Alexia, caci nu am cu cine sa o las. Sper sa ma incadrez, ca mai intai trec pe la Primarie( si acolo sper sa nu fie coada).
Ca loc de intalnire, ar putea fi la intrarea in curtea spitalului, undeva la umbra. Da-mi un bip cand ajungi, iar eu am sa te sun. Tel meu : 0723428668

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

ma gandeam ca poate ne intalnim pe la vic's ma gandeam sa ii iau ceva celui mic...
july tu vii? la 12 la vic's?
sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Buna dimineata si de la noi.

Ne-am intors aseara pe la 8 de la nunta unde a fost f. frumos.
Sunt moarta de oboseala dar asta e.....
Dinu a fost f. cuminte in lipsa lui mami si tati.

Fetele care mergeti la Roxana spuneti-i ca suntem cu gandul la ea si la piciulica si ca o asteptam cu drag "acasa".

Va pupam si asteptam vesti de la roxi.

caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

' Neata !
Crixia, bine ai revenit !
July, Vlad e inca sub antibiotice, cred c-o sa-l mai tin asa 3 zile, pe urma incep cu tinctura de propolis. Tuseste mai rar, dar nu e inca vindecat. Ieri l-am dus la plaja dar nu l-am lasat sa intre in apa, in schimb l-am plimbat cu hidrobicicleta pana la digurile din larg si i-a placut tare mult.
Fetelor, intrarea pe care o stiu eu (in afara de cea de pe la morga, o stiu si pe aia dar e un pic mai ocolita)e cea din curtea interioara a spitalului, pentru personal, acum sunt niste schele si in dreapta , si in stanga, ca se lucreaza la renovarea spitalului. Cum intrati , se coboara cateva trepte care dau undeva la subsol, faceti stanga si o tineti tot inainte pe culoarul de la subsol pana vedeti undeva pe stanga o scara de serviciu. Noi (Oana, Raluca si cu mine)am urcat pe acolo pana la et. 8, ca la 7 era lacatul pus, apoi am luat-o in dreapta pe coridorul de la et. 8, si am ajuns la scarile principale (care dau la lifturi)pe care le-am coborat un etaj, si la 7 am intrat pe coridor si am cautat camera 7308.

Roxana mi s-a parut foarte fericita si linistita, nu avea nici o dezamagire ca i-au facut cezariana, era constienta ca asa a fost mai bine pt. bb. Operatia a fost cu epidurala , inca mai avea montat cateterul cand ne-am dus noi la ea si cum o apucau durerile, ii mai bagau analgezic.Ala micu' seamana cu ta-su, cel putin la guritza (asta a fost parerea noastra unanima ). Mugur era si el acolo si cum plangea putin Patrick Filip, cum il lua in brate. Se vedea ca e tare mandru de feciorul si de sotia lui...

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

Buna dimineata,
Crixia, bine ai revenit!
sinzi, july, crixia, multe salutari Roxanei si lui David; si asteptam vesti! eu din pacate sunt la servici..
o zi frumoasa
Cali

Mergi la inceput