test de sarcina pozitiv + menstruatie

test de sarcina pozitiv + menstruatie | Autor: maria215ro

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!Sunt noua pe acest site si as dori sa va intreb ceva.Am vazut ca sunteti foarte dragute si de aceea indraznesc sa va pun o intrebare (pentru cele care au trecut poate prin asa ceva): am facut un test de sarcina la 3 zile intarziere CM si mi-a iesit pozitiv_a 2 a liniuta slab vizibila; am repetat testul a doua zi si.......la fel.Seara mi-au venit rushii(o culoare rozalie).Mi-am facut al treilea test dimineata si mi-a aparut liniuta roz slab vizibila dupa cateva ore.Intrebarea: voi ce credeti, sunt insarcinata sau ce poate fi? Va multumesc mult, sunteti niste dulci

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Maria,eu stiu ca a 2-a linie trebuie sa apara in citeva minute ,si nu dupa citeva ore;mie asa mi s-a intimplat cind in sfirsit am ramas insarcinata.Sa dea D-zeu totusi sa fie cum vrei tu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Eu zic ca cel mai bine dupa ce trec " invadatorii", sa mergi la doctor!
Liniunta roz apare numai daca in urina e prezent hormonul de sarcina! Eu cred ca din moment ce a iesit de trei ori pozitiv, s-ar pute sa fie ceva,dat fiind ca sarcina e la inceput, iar hormonul respectiv e prezent, dar in cantitate mica! Exaca asa am patit si eu adica linuta a doua de un roz pal ! Testul era facut tot la trei zile de inatziere plus o stare de greata!
"Invadatorii" pot veni si peste doua luni- am o colega care s-a trezit la patru luni- cu menstruatie regulata cu tot!
Daca vrei poti schimba testul! Ca sa fii foarte sigura!Oricum e o bucurie mare !Succes si sa ne tii la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Buna Maria,daca ai doua liniute si chiar daca ti-a venit un pic rozalie sau chiar si un pic de singe este normal asa vine prima luna cind ramai insarcintä deci eu cred ca esti insarcinata atita timp cit ai avut doua liniute.Eu iti doresc toate cele bune si daca e bebe un bebe sanatos

Fabya
" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''
http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/sella1be/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Mie dr.Ginecolog mi-a spus ca daca a doua liniuta a aparut pana intr-un sfert de ora, deci in primele minute, esti insarcinata, daca apre a doua liniuta dupa mai mult de un sfert de ora inseamna ca nu esti insarcinata, iar a doua liniuta s-ar putea datora unor medicamente.
Sa stii ca mie o prietena mi-a recomandat testul femina, si nu barza pe care si eu l-am repetat de doua ori consecutiv, si intr-adevar a doua liniuta iesise slab rozalie, si uite acum ma mandresc cu burtica de 9 saptamani (dar si cu simptome adevarate de sarcina).
Kita (Alina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

va multumesc la toate pt. raspuns!
kita draga, eu tot test femina am folosit, am fost la dr. si din pacate... nu era sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

maria, vin si eu cu experienta mea de luna asta. O zi intarziere, test Barza pozitiv si menstruatie venita.
Am crezut ca o iau razna. Stiam de la fete ca a doua liniuta slab vizibila= sarcina.
Teapa! Nu a fost.
Fa un test de sange. Sunt cele mai sigure.
Iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Draga Maria, eu pot sa-ti spun ca sunt exemplul cel mai evident al faptului ca ciclul menstrual te poate pacali oricand.Eu am avut ciclu menstrual la termen si din cauza aceasta nici nu mi-am imaginat ca as putea fi insarcinata. Dar surpriza, dupa aproape 3 luni am facut un test mai mult din curiozitate. Iesea pozitiv.Dupa analizele de sange s-a ajuns la concluzia ca aveam sarcina de 10 saptamani.
Apoi mi s-a explicat ca ceea ce consideram eu a fi ciclu menstrual era o scurgere nu tocmai normala de inceput al sarcinii.
Sfatul meu cel mai sincer este sa faci niste analize de sange pe care sa le repeti in fiecare luna timp de 3 luni.
Oricum iti doresc sa ti se intample tot ceea ce-ti doresti tu.
Multi pupicei din partea unei viitoare mamici.

pupici multi de la o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenus spune:

Daii, tu nu ai avut alte simptome care sa te duca cu gandul la o sarcina (greturi, sani tari etc)? Iar menstruatia arata ca de obicei, nu era nimic schimbat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

Maria,
Depinde ce test de sarcina ai facut. Tocmai am citit despre acele strip-uri care se gasesc de vanzare pe internet, gasesti descrierea la: http://www.testsforless.com/dipstrip_pregnancy_tests.asp
Nu stiu daca un test de felul asta ai facut, insa in acest test iti apare o linie usor vizibila in aproape orice situatie...dupa cateva ore (parerea consumatoarele). Fara sa aiba legatura cu sarcina. Daca vrei sa ai incredere in rezultat, trebuie sa investesti intr-un test mai scump si sa citesti instructiunile de folosire cu mare atentie si daca zice ca in 5 minute ai rezultatul, sau poate 15 minute, atunci orice apare dupa acest timp nu inseamna sarcina. Am cazut si eu in capcana unui astfel de test, de aia m-a si interesat care e parerea celor care folosesc.
Multa bafta si sa fie cum iti doresti mai mult. Eu iti tin pumnii

Mergi la inceput