cum scapam de purici?

cum scapam de purici? | Autor: Ancade

Link direct la acest mesaj

Poate vi se pare putin nelalocul ei intrebarea mea insa de cateva zile in unul din paturi avem un purece(cel putin); pt ca si eu si baietelul meu suntem plini de muscaturi(si dormim in camere separate , insa eu mai merg la el si el la noi).Cum aici nu se gasesc sprayuri impotriva insectelor(cica contin otravuri) stie cineva vreo solutie babeasca de a scapa de ei?Nu stiu cum au aparut(poate i-a adus Vlad de afara ca ii place sa mangaie toate animalele).
Multumesc,
Anca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Initial creeata de Ancade

Poate vi se pare putin nelalocul ei intrebarea mea insa de cateva zile in unul din paturi avem un purece(cel putin); pt ca si eu si baietelul meu suntem plini de muscaturi(si dormim in camere separate , insa eu mai merg la el si el la noi).Cum aici nu se gasesc sprayuri impotriva insectelor(cica contin otravuri) stie cineva vreo solutie babeasca de a scapa de ei?Nu stiu cum au aparut(poate i-a adus Vlad de afara ca ii place sa mangaie toate animalele).
Multumesc,
Anca



S-a discutat recent despre asta. Uite:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27860

~~Adela &Julia -2 ani-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Parerea mea este ca trebuie sa il cauti si sa il vanezi pe cont propriu. Oricum sunt simplu de vanat. Spala lejeria de pat bine...si gata!
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancade spune:

Am schimbat ieri asternuturile in toata casa si am aspirat si noaptea asta inca mai era.Cum sa-l vanez? Ca nici urme de excremente nu vad ;cine stie unde se ascunde?
Ma duc azi prin magazinre sa vad poate o fi ceva contra lor;adica cine are animale are sigur si purici si treb sa existe ceva sa-i extermine.
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Prieteni mei au luat de la o farmacie veterinara o fiola de REGENT care se dizolva in 10 litri apa(ei au facut-o mai concentrata si au pus doar 5 litri)si se stropeste pe la geamuri,usi si colturile camerei,de atunci nu mai au musafiri nepoftiti,nici chiar muste!
Succes!

Mergi la inceput