FIV 14

FIV 14 | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia munteanu spune:

Draga Anca, merci ca mi-ai raspuns si imi pare rau ca n-a fost sa fie. Da, ma intereseaza informatii despre FIV in Ungaria si despre protocolul de la Cluj, doctorul meu e tare scump la vorba, dar altceva nu am ce sa-i reprosez. Daca ti-e mai usor, poti sa-mi scrii si la Mesaje private. Ai grija de tine, lucia.
Le mai rog o data pe aspirantele din Cluj si nu numai: cunoasteti reusite prin FIV la Gine 1, Cluj? De la fetele din Bucuresti am aflat, gratie acestui forum, cum stau lucrurile pe acolo; despre centrul de la Cluj nu s-a vorbit insa deloc. Bafta la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Cred ca sunt fete(printre care si eu) care sunt interesate cum poti proceda sa faci fiv in Ungaria cat costa si cati embrioni se pun? Cum se procedeaza cu asigurarea medicala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Eu pt ca voi face FIV in toamna...m-am interesat unde ar fi mai bine sa fac aici sau in Ungaria...Pana la urma am ales aici la Giulesti..din motive de siguranta, in sensul ca mi se pare complicat cu transportul dupa E.T si de fapt as vrea sa nu risc.


Ei spun ca dupa stimulare se asteapta sa obtina 6-12 ovocite ,iar la ET se transfera de obicei 3 embrioni.

Eu va dau site-ul institutului si discutati acolo, adica puneti intrebarile voastre la ei.

http://www.kaali.hu/angol/index.html

AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anis,ai luat cea mai intelgenta decizie!Dupa transfer e bine sa nu te zgudui prea mult!Eu nu am avut incotro...am facut 300 km pana acasa.Drumul atunci nu era inca facut...bine ca acum au facut drumul SUPER.




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

GAbi ,sper sa fi luat o decizie buna....

Am dat si peste dna Szabo, foarte cumsecade...asa ca m-am linistit si cu medicamentele...

Gabi ,parca ziceai ca si tu vei incerca FIv in toamna la Giulesti,nu?



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Anis, cum se procedeaza cu Dna Szabo pentru obtinerea medicamentelor? trebuie reteta, trebuie mers acolo, cat e partea ei? Care e orasul, unde e farmacia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Dna Szabo locuieste in Arad, dar lucreaza in Ungaria (Beckeskaba), la o farmacie. Pot sa-ti spun cum am procedat eu: am sunat-o si am stabilit cantitatea de medicamente de care aveam nevoie si data la care sa ne intalnim in Arad (cam cu 3 saptamani inainte). N-am avut nevoie de reteta. La telefon mi-a spus pretul medicamentelor in euro, apoi a mai adaugat 30 de euro transportul (sau comisionul). Daca te duci la Beckeskaba, nu mai dai cei 30 de euro, dar te costa oricum drumul + cartea verde.

Am inteles ca in acest moment este plecata si poti negocia cu seful ei de la farmacie, numai ca va trebui sa vorbesti cu el in lb. engleza. toate numerele de telefon sunt la FIV 13.

succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Ideea e ca am un prieten foarte bun in Arad care ar putea ajunge cativa km mai incolo, in Ungaria .. (deci scutesc costurile de transport + comision), numai ca ar tb sa stiu sa-i spun unde sa ajunga si ce ii trebuie (in afara de euro) pentru achizitionarea medicamentelor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

mai fratilor, nu va suparati pe mine ca am o reactie nepotrivita dar NU POT SA INTELEG CUM SE POATE?
citind posturile voastre mi-amintit ca acum doi ani, plecam in vacanta si am uitat niste medicamente acasa, erau pt alergii sau ceva in genul asta si am batut tot aradul in cautarea acelor medicamente, disperati, cred ca am fost la toate farmaciile, pe cele dichisite le-am bifat sigur!
si, ghiciti! am gasit la jumate de pret in oraselul asta in care ziceti ca lucreaza d-na szabo, la o farmacie, asa o camaruta la parterul unui bloc.
nu pot ca cred!
oricum, dragut oras, linistit, verdeata, super curat, uf!
succes fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Originally posted by nounou

Ideea e ca am un prieten foarte bun in Arad care ar putea ajunge cativa km mai incolo, in Ungaria .. (deci scutesc costurile de transport + comision), numai ca ar tb sa stiu sa-i spun unde sa ajunga si ce ii trebuie (in afara de euro) pentru achizitionarea medicamentelor ...



Farmacia KYGYO PATYKA
Dnul. Docs Janos (farmacistul despre care spuneam)
Tel: 00 36 20 9428 368
5600 - BEKESCABA

Dna Szabo (telefon sambata sau duminica)
0723 167 501

Mergi la inceput