Mamici din Arad...?!(10)

Mamici din Arad...?!(10) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 1 an si 8 luni
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 5 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 1 an si 9 luni
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978-26 ani), viitoare mamica al lui Alesio (sept.-oct.)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica (octombrie) a lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003)
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20 ian. 1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24 nov 2002)

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina nici mie nu-mi place Falca...!!!Dar chiar sunt in ceata cu cine voi vota duminica!!!

Li cu cand ai inceput faculta, in ce an, ca eu am terminat Marketing la Goldis, am inceput in 1998...Pe mine Popa m-a cazut dupa ce 15 min m-a frecat cu intrebari peste intrebari pana am inceput sa ma balbai si m-a cazut boul...nu vreau sa ma laud dar am fost o studenta destul de constincioasa, la drept am stiut cartea cuvant cu cuvant si cand a vazut ca stiu m-a intors si pe fata si pe dos pana la urma mi-a trecut un frumos 4...pentru mine a fost un soc pentru ca era primul meu examen la facultate si m-a marcat putin ..cate blesteme au cazut pe capul lui ca nu ma mir ca e atat de bolnav

Alina33, ma bucur ca sunteti bine..sa stii ca si raul face scheme, mai ales ca noi l-am obisnuit afara si acum e bai mare daca nu iesim...azi chiar "l-am pedepsit" ca nu vrea sa stea nici pe burta si nici pe partea dreapta..numai cum vrea el...azi l-am pus pe burta si l-am lasat sa strige cat vrea, ca el striga, ca de plans nu prea stie, dar pana la urma mi-a fost mila de el si l-am luat putin in brate si in nici 3 min a adormit...imi venea sa-l manc nu alta...

Alina M, sa stii ca nici eu nu sunt deacord cu bataia, dar cred ca uneori chiar o cer...si eu tot ziceam ca nu am sa-mi bat copilul dar nu acum nu mai zic, ca poate voi ajunge sa-mi pierd rabdarea...eu ii condamn doar pe aia care pentru orice miscare gresita sar sa-i bata, eu consider ca se poate vorbi si civilizat cu ei nu neaparat sa ii luam la bataie...Stiu ca nu faci tu asa, sa nu crezi ca faceam aluzie cumva la tine Si pupa-l pe Dragos ca tare drag mi-a fost de el si abia astept sa-l revad

AAAAANNNTTTTOOOOOOOOO??????????Pe unde umbli????

Pufi sa stii ca si eu am crampe la picioare, chiar sambata m-a luat la ambele picioare si eram singura in camera si nu puteam nici sa urlu nici sa ma duc la Claudiu in camera...vai dar ce nasol a fost apoi abia am mai putut umbla...am mai patit si cand eram gravida dar nu atat de rau...

Claudia e o frumoasa foc micuta ta!!!



http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau bine ca ai deschis subiect nou.Mai da' ce viteza avem!!
Calin tot spera ca-si va da examenul cu alt prof.daca e bolnav Popa.In anul intai era mai "maleabil",ii dadeai cat cerea el si treceai,acum nicicum.

Clau cred ca va castiga Falca daca se unesc cu celelalte partide,sincer nu prea as vrea,dar la urma urmei nu pierd si nu castig nimic.

Ma duc si eu la culcare ca mi-a cam somn,abia acum s-a culcat si Dragos.Dimineata se scoala la 9-10,ziua doarme 2 ore jumate -3 si seara nu se culca inainte de 23.
Sa va mai spun ce total a fost Dragos sambata.A facut mai multe boacane(a fost mai rau ca de obicei),l-am certat,l-am "mangaiat" putin cu lingura de lemn...si l-am intrebat:"Ce sa faca mama cu tine daca esti rau?",la care mi-a raspuns:"Mama,iala(adica iarta)".Va dati seama ca mi-a venit sa-l mananc si nu m-am putut abtine sa nu rad si sa nu-l pup si bineinteles l-am iertat.

Pupici si noapte buna!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,

Mai,si suntem deja la capitolul 10!!!!!

Alina M.,ce dulce ii Dragos al tau!!Eu stiu ca atunci cind eram mica si mami ma punea la colt ca eram rea,veneam la ea o trageam de capot si ii spuneam:"Mami eu te-am iertat pe tine,dar ma ierti si tu pe mine?".Deci era important sa o iert eu pe ea.Ce mai ,mintute de copil mic.

Clau,si eu in 1998 am inceput faculta deci am fost impreuna la faculta dar sincera sa fiu tot nu te cunosc.Eu nu prea am avut tangenta cu cei de la Marketing.O stiam doar pe una Mana(Emanuela) blonda,par lung statea si ea prin Vlaicu si a fost la Liceul German.Eu am participat la bal si am avut o rochie albastra pe mine cu care nu am putut dansa ca era prea strimta la genunchi.Nu stiu daca ai fost la bal si daca iti mai aduci aminte.Am fost si mult in barul de linga faculta.Poate totusi ma sti.Las ca o rog pe Diti sa mai puna o poza cu mine unde se vede mai bine.Iarasi m-am lungit.

Alina33 ma bucur ca ai mai mult lapte si ca nu mai trebuie sa ii dai supliment.

De abia astept sa vin in Arad sa va vad copilasii.

Ioana,vii in august in Arad?Sa nu ma faci sa vin si tu sa nu ajungi pe acolo ca te minc cu fulgi cu tot.Si crede-ma ca ti-as trimite si tie din bronz dar crede-ma ca nu m-a prins absolut de loc soarele .

Anto,chiar tu pe unde mai umblii?Sper ca nu te-ai suparat asa de rau ca nu vii ca acuma nu mai intri pe la noi!!Iti ducem lipsa!!!

Va pup si mai intru miine,acuma ma duc sa ma uit la serialele mele de luni seara.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Li sigur trebuie sa te stiu...Pe Mana o stiu foarte bine, ma intelegeam destul de fain cu ea...pai Adimistratia si Marketing-ul am facut cursurile impreuna pana in anul 2...eu aveam alta freza pe atunci si eram si mult mai subtirica

Alina ce m-am distrat...adica l-ai mangaiat???


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

hEI E CINEVA TREAZ?
Am o intrebare!!!!!!!!!

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!
Alina33, eu te pot ajuta cu ceva?
Li, in august trebuie sa fiu in Arad(numai daca cumva nasc mai repede-Doamne fereste! nu voi fi pe acolo!)!Asa ca ne intalnim!Eu de-abia astept!!!!
La ce soare te-ai expus de nu te-ai bronzat deloc?
Clau, Alina, asa mult imi place cum povestiti de puiutii vostri....de-abia astept sa il am si eu pe al meu gandacel....in brate, ca si acum il am in burtica, numai ca nu-l pot pupaci ....
Anto pe unde esti?Ne-ai parasit?Esti bine??
Eu m-am trezit dimineata cu un carcel la picior.....nashpa!Dar a trecut(acum ma doare piciorul, dar trece si ala).
Alesio era tare topaitor pe la 5 cand am iesit la baie, acum cred ca doarme iarasi
Pupici, Ioana si Alesio mic(23 sapt si 6 zile)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Pufy, am rezolvat-o.Eram disperata ca eu aveam crampe la burta si nu stiam daca sa il alaptez sau nu pe Dragos, ca sigur si el ar fi avut.Pina la urma mi-am facut un cei de colici si i-am dat sa suga, ca imi curgeau sinii si nu vroiam sa il arunc.
Mi-am zis Doamne da sa nu-l doara si gata.Dupa, am tras amindoi un pui de somn si sper sa nu fi patit nimic.
Am fost cam panicata ca nu era nimeni pe forum si nu stiam pe cine sa intreb.
Oricum n-am sa mai maninc asa multa salata ca tare pofta mi-a fost pe ea.Drept ii ca mergea cu cartofi prajiti dar uite ce patesc.Plus cam multe capsuni.Acum mi-am satisfacut pofta si mi-a ajuns.
Sarcina usoara.Te pupam

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alina, ma bucur ca ai rezolvat problemuta si ca e totul ok cu voi cu amandoi!
Acum cum sunteti?Tu mai ai crampe?Cred ca Dragos n-o sa aiba problemute,daca ai baut tu ceai de colici...
Mi-ai facut pofta pe cartofi prajiti cu salata!Azi ne facem si noi:)
Va pupam, Ioana si Alesio mic(23 sapt si 6 zile)


http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Am rezolvat-o ,vad ca nici pina acum nu l-a apucat durerea de burta si priveste peisajul din camera si gingureste.
Eu am aspirat si am facut curat si vad ca nu s-a suparat de la zgomotul de la aspirator.A stat cumintel.Acum vrem sa iesim un pic afara ca vad ca a iesit soarele.Cind vine tati mergem sa cumparam carut ca se anunta vreme faina si mami s-a saturat sa stea cu curu pe bancuta.
Pupici

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina33 ca sa nu ai probleme cu Dragos e indicat sa bei 2-3 litri de ceai de colici pe zi...eu am baut si n-am baut...noi la ora aia dormim de ne rupem...pe la 7 mancam si apoi pana pe la 9 dormim dusi, apoi ne imbracam si iesim la plimbare...azi am batut recordul, ne-am plimbat vreo 4 ore jumate si nu ne-a fost foame...i-am mai dat ceai...sa vedeti voi ce ma fac eu de la atata plimbat si impins carucior...

Ieri ne-a prins ploaia ca mi-a trebuit si mie sa merg la fantana de la UTA ...norocul meu a fost ca am copertina la carucior si repede l-am acoperit, dar Raul era tare debusolat saracul, nu pricepea el ce se-ntampla...

Am auzit ca de joi iar se strica vremea, de parca acum ar fi foarte fain..

Acum doarme dar mai incolo daca nu ploua iesim iar ca tare mult ne place la aer, sa ne uitam la fete

Ioana profita cat mai esti gravida ca e cea mai faina perioada din viata unei femei...las ca vezi tu cand vine ala mic, cum vin zile in care iti vine sa te ascunzi...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput