Mamici din Arad...?(9)

Mamici din Arad...?(9) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 1 an si 8 luni
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 5 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 1 an si 9 luni
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978-26 ani), viitoare mamica al lui Alesio (sept.-oct.)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica (octombrie) a lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003)
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20 ian. 1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24 nov 2002)

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:


Multumesc fetelor pentru urari.
Clau azi-noapte pe la 1,20 eu vizionam pozele tale.Sunt super,ti-am mai zis,si Raul e un scump,sa stii ca e foarte mare,arata de cateva luni.Am mai postat aici ca n-ai deschis subiectul,asteptam sa deschizi tu.

Anto,e o idee foarte buna sa ne intalnim pe strand.Abia astept sa ne intalnim toate,de data aceasta speram ca va fi si Clau si Cristina pe langa cele care am fost la prima intalnire.Cum stai cu gatul?,nu ne-ai mai spus.Azi mi-am amintit de tine ca a fost o fetita(de 1 an) la noi la cabinet si era toata infectata la urechi de la gaurile pt.cercei.Arata groaznic saracuta si avea ganglioni retroauriculari de la infectie.Ce a plans saraca cand am curatat-o,dar mie mi-a venit sa-i spun cateva la "inconstienta" de mama-sa care nu a dus-o la medic pana a fost in ultimul hal.

Ioana distractie placuta la chefuri.Voi cand veniti in Arad(in vizita)?

Li,vad ca esti tare fericita ca ti-a venit sotul.Mie nu-mi place singura acasa noaptea.Cand era Calin plecat(nu se intampla prea des)mergeam sa dorm la niste prieteni.

Gabbriela nu stiu gradinita in engleza in Arad,dar voi cauta si intreba pe prieteni.

Am postat si dincolo ca nu era deschis subiectul nou si apoi am facut copy-paste.


alina


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Nu stiu daca ati votat sau nu dar ma gadeam sa va propun si voua sa o ajutam pe pakos2004, de fapt pe fetita ei sa castige un aparat foto:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25870&whichpage=1



http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am votat Clau in fiecare zi.
Pupici!


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

La multi ani Alina si tot binele din lume!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Fetelor daca a-ti vedea cum arata apartamentul!!! Imi vine sa mor! Azi am dus jumatate din dulapurile din camera mare, am fost si la mami sa duc jardiniere si niste haine.Maine merg sa fac curat in viitoarea noastra camera ca mami se trezeste in fiecare noapte la ora 3 si la 4 merge cu tati la piata asa ca nu are timp de curatenie, macar pana voi sta acolo ma voi ocupa eu pt toata familia(cu ei cu tot).
Maine vreau sa merg la Billa sa le cer vreo 5 cutii mari sa termin odata cu impachetatul.
Anto sunt de acord sa ne intalnim pe strand, de data asta nu cred sa ma grabesc ca atunci m-am grabit pt apartament iar acum e vandut si daca e si Clau vorbareata trai pe vatrai!
Eu oricum o voi mai suna pe Alina M ca si ea e pe orange ca mine pot sa o sun dupa ora 19 berechet.
Se pare ca luni, cel tarziu marti demontam si calcul;atorul. Hei, o sa-mi fie dor de voi.
Acum ma retrag, pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,

Alina M. LA MULTI ANI si din partea noastra si din partea noastra,ce-i adevarat cu intirziere dar ieri nu am intrat de loc in net si alaltaieri inca nu am vrut sa-ti spun!



Alina M. de ce crezi tu ca m-am culcat eu tot la 4 dimineata?Nici mie nu imi place sa dorm singura,asa ca m-am uitat la TV pina am adormit si dupa aia s-a uitat TV-ul la mine pina m-am trezit!Asa ca am facut cu schimbul!Prietene am dar sunt toate casatorite asa ca nu pot sa-si lase barbateii acasa!

Ioana,iti doresc distractie placuta la chefuri!!!!

Magda sa nu ne uiti de tot,ok?!

Anto,ti-a trecut de tot durerea de git?

Va pup mult

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Alina M La Multzi Ani, multa sanatate si fericire altarui de cei dragi.
Multzumesc fetelor pt raspunsurile primite la tema "gradinitze sau scoli in lb engleza".
O zi buna si multa distractzie
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai, Magda, mai!!! Ce ai sa ne mai lipsesti!!! Oricum daca ne intalmin iti dam noi , ca doar nu crezi ca te lasam pe afara...

ALina si eu votez in fiecare zi si tare m-as bucura daca ar si castiga aparatul!!!

Gabriela dar nu ne-ai spus de ce te intereseaza gradinite in limba engleza???? te muti la Arad????

Li de astea faci tu???? Lasi televizorul sa se uite la tine??? Vai eu aproape in fiecare noapte(pe vremea cand nu era Raul) tot asa adormeam, cu televizorul aprins, dar noroc ca eram desteapta si-l programam sa se stinga, ca altfel mergea zi si noapte ...

Li, ce ii cu Claudia??? Ca nu a mai scris de cateva zile? A patit ceva?


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!
Alina M. noi nu stiu cand vom merge prin Arad, ca Ovi e ocupat cu lucrarea de diploma, apoi vine festivitatea de inchidere, apoi banchetul....toate astea se vor termina abia pe la sfarsitul lunii iunie....deci nu cred ca vom ajunge mai repede de iulie in Arad(din pacate, ca mor de dor)
Magda, spor la impachetat(poate ai si terminat deja).Cat va trebui sa stai departe de net si de forum?
Li, tu pe cand ajungi prin Arad?
Anto cum mai esti?Ti-a trecut de tot gatul?
Alina33, , ce mai face Dragos?Cum e acum cu mancarea?
Claudelu, voi ce mai faceti?Dragos e bine?
Linda N, tu cum te mai simti?Ce-ti face puiutul?
Fetelor, ce mai stiti de Claudiak?E bine?
Noi am fost aseara la serenade si la chefuri....a fost tare frumos...am stat pana la 2 cand am simtit ca pic de somn si a trebuit sa venim acasa.Saptamana viitoare inca o tura de serenade si de chefuri ne asteapta(tot vineri cred). Ma bucur ca acum ma simt chiar bine. Cred de cand sunt graviduta, acum e cel mai bine!Gandacelul e tare activ, azi dimineata a fost foarte miscaret.Ovi a zis ca poate e de la berea pe care am baut-o eu aseara, ca poate bb e inca beatsi are chef de dans.....
Pupici, Ioana si bb mic(21 sapt si 3 zile)


http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.Vine ploaia pe-aici!!!!!!!!!!! Nu vreau!!!
Gabriela vii in Arad in viitorul apropiat? Parca mi-a zis odata pe chat ca sotul tau e din Arad.Corecteaza-ma daca gresesc.Te asteptam sa mai postezi aici la noi la Mamici din Arad si sa ne mai spui despre baietelul tau.

Li,am vazut ca ai postat 3 jumate noaptea si de aceea ziceam ca te-ai culcat la 4.

Ioana probabil i-a placut la bb berea si distractia de la chef de a fost asa jucaus.Pacat ca nu poti veni si tu in iunie cand vine Anto sa ne intalnim.

Claudiak tu pe unde umbli? Ce mai face Vanessa? Te asteptam cu povestiri din jurnalul tau.

Clau ai mai fost pe la Inter Q,nu stii ce mai au nou? Noi ne-am cumparat aspirator de bucatarie de la Coraura (in urma cu 1 luna)cu 1.700.000 lei si la Pret pe Eminescu a vazut Calin cu 400.000 lei,marca TCM.Sa nu-ti dai cu capul de pereti?
Ce mai face Raul? Ii place afara?

Magda cum stai cu impachetatul? Cand va mutati de tot? Nu te-apuca plansul? Mie mi-a parut rau si cand ne-am mutat din chirie,ma obisnuisem si eu sunt foarte nostalgica de felul meu.

Anto ce mai face Deni? Se bucura cand vine in RO? Mai zi-ne ce a spus dr.

Alina,Dragoselul ce face,e bine,mananca? Ai fost cu el afara?

Linda mai spune-ne si tu cum esti.Esti bine cu sarcina,cum te simti?

Diana ce face Andrei? Mai povesteste-ne si tu despre el.

Sper ca n-am uitat pe nimeni.Clau noroc cu listuta ta ca altfel nu mi-as aminti de toate fetele,mai ales ca posteaza mai rar.
A inceput ploaia!
Va pup si mai revin diseara.

alina

Mergi la inceput