Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11) | Autor: Cristina

Link direct la acest mesaj

.........

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Vrabiuto Iosup face calculul de la UM. Deci ai 9 sapt si ceva de la UM - nu-ti iese si tie tot asa? Oricum esti in luna a 5-a pt ca tot dupa calculul de la UM in luna a 5-a esti incepand cu sapt 19 (deci cand ai 18 sapt implinite de la UM). Hai ca te-am ametit.


Pupici

Mel 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina78 spune:

Felicitari Mel pentru baietel vioi si voinic!

Apropos de burtici,a crescut si burta mea destul de mult,plus cei 10-15 cm de slaninuta ce ii aveam pe ea,s-a format un burtoi de juri ca am 6-7 luni

Cristina&Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu nu am asa burtica mare, dar si bb-ul meu e micut. Ce diferenta totusi intre sarcini. La prima aveam 8 kg in plus pana acum, purtam rochite de gravide si se vedea bine burtica. Acum trebuie sa te uiti f. atent ca sa obs ca sunt gravida.

Pupici

Mel 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

A aparut si listuta cu burtici:

Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL
Ana_a, DPN=30 Aug
anne33, DPN=01 Sept
Vrabiuta, DPN=05 Sept FETITA
Mina, DPN=10-11 Sept
alinah, DPN=11Sept
roxana_oana, DPN=17 Sept
Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL
Raluca B, DPN=22 Sept
Mari74, DPN=22 Sept
Doxi, DPN=24 Sept
Roandre, DPN=24 Sept
Camitza, DPN=25 Sept
Mel_g, DPN=25 Sept BAIETEL
Adela Iepure, DPN=26 Sept
Cristia, DPN=26 Sept
marimar, DPN=26 Sept
Corina G, DPN=28 Sept
mcm, DPN=28 Sept
Cali, DPN=29 Sept
Onilari, DPN=29 Sept
qstavarachr, DPN=30 Sept
Mada, DPN=01 Oct
pufymic, DPN=3 Oct sau 29 Sept
Monicatud, DPN=04 Oct
Cristina78, DPN=05 Oct
danyce, DPN=07 Oct
Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL
Vali02, DPN=17 Oct
nature, DPN=19 Oct FETITA
lorena_andreianu, DPN=20 Oct
babirusa, DPN=21 Oct
Garofitza, DPN=22 Oct
camys_2000, DPN=31 Oct
saory
ralucule


Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Nici burtica mea nu e foarte mare dar se vede ca sunt gravidutza. Doctorul de fiecare data cand vorbim imi spune sa am grija sa nu ma ingras. Pana acum l-am "ascultat" si nu am luat decat 1 kg.
Numar orele pana duminica pt a-mi vedea puiul, sa vad daca e bine si ce mai face.


Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salut burtici.

Am aparut si noi mai tarziu. Sa inteleg, Mel, ca ai baietel? Sa-ti traiasca voinicul si sa te bucuri de el.

La noi se vede burtica de ceva timp... Am pus deoparte toti pantalonii si mi-am innoit garderoba De ingrasat, tot asa, 1 Kg... 50 Kg acum o saptamana.

Pupici.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Buna fetele!
Scrisesem o gramada si cand i-am dat send a zis ca scriu la subiect inchis, eu scriam la partea a 10 a, nici nu mi-a salvat ce am scris....
Marcela si Vrabiuta sa fie sanatosii bebei vostri, sa va bucurati de ei. Deci la cate saptamani ati aflat?
Cand punem lista cu mamicile sa punem in dreptul nostru si ce sex au bebei.
Pe mine ma doare spatele in continuare, contractii usoare am cred si cu un pic de dureri dar imi trec repede, nu i-au nimic deocamdata ca nu i-am spus dr.
Maine probabil ma va chema la eco abia astept poate imi spune si mie ce sex are bebe.
Eu sambata fac 16 saptamani, fetele cand misca si la mine....??????????
La fiecare crampa sau durere ma tot gandesc oare e bebe misca?
Va pup

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Buna fetele

Vad ca marea majoritatea a medicilor recomanda no-spa, difera doar cantitatea. Al meu mi-a zis ca trebuie sa iau 3 pe zi chiar 4 la nevoie. Nu cred sa aiba efecte negative asupra lui BB, cunosc cateva proaspete mamici care au luat toata perioada sarcinii no-spa si au BB-ei super sanatosi si frumosi!

Mel draga, la noi eco a fost 3D si ne-a zis ca bataile inimii sunt 156/min adica normale.

Pufymic bine ai revenit din vacanta! Eu maine reincep serviciul dar recomandarea medicului o sa lucrez doar 6 ore iar daca contractiile nu se domolesc si nici placenta nu se ridica o sa trebuiasca sa stau acasa mai mult in pat. Indiferent cum o fi, sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Geo DPN 06 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Mada, medicul meu mi-a zis ca daca voi avea crampe inseamna ca e lipsa de calciu si vitamina B. Mai poate insemna si ceva probleme de circulatie... Eu inca nu am avut.

Dureri de spate am si eu mai mereu, seara. Evita sa stai mult jos sau in picioare. Dormi cumva pe spate? Se zice ca se apasa pe coloana si pot aparea dureri de spate. Se recomanda dormitul pe partea stanga (se oxigeneaza mai bine bb).

A cata eco faci? Deja a doua? Noi abia in iunie suntem programati pentru a doua...(?)

Bafta.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Nu Lorena eu sunt deja la a 4 a eco. cam una pe luna am facut plus prima care a fost tranvaginala pentru confirmarea sarcinii.


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput