mamici din Iasi (2)

mamici din Iasi (2) | Autor: tinatache

Link direct la acest mesaj

linkul de la prima parte :

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22721&whichpage=1

o zi buna!

Un Paste Fericit!
Cristina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

hai,ca trec si eu in fuga mare sa va salut,cit doarme Alex!!
Anna Maria eu tocmai am venit din oras de la un super-maraton prin Alexandru-Moldova-Podu Ros,in cautarea unei hainute de primavara pt Alex!!Hainute de vara ,gasesti o gramada in Siraj la preturi f bune.Eu inca mai caut hainuta ca nu m-am putut hotari la nimic dar sa stii ca am vazut aceiasi geaca la Moldova cu 300.000 si in Alexandru cu 180.000 lei asa ca...
Adi,refacere rapida !!
Roberta iti timem pumnii pt ambele problemutze sa scapati cu bine de ziua de azi!!
Ufff,bine ca a venit soarele ca mi-au mai venit si mie gindurile bune!!
Pupici tuturor si o zi superba !!
GAbi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Roberta multa sanatate sotului tau si asteptam vesti bune de la amindoi!!Sa ne spui cum a fost la control!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Roberta,multa sanatate sotului tau...E nasoala tare treaba asta cu maxilo-faciale...
Fetelor,eu imi revin..incet dar sigur(sper).Am treminat de facut(eu singura) injectiile in burtica...am fost super tare la faza asta....se uita sotul la mine printre degete ca la filmele de groaza...hi hi hi...
Acum imi propun cate ceva de facut zilnic,nu prea mult ,cat sa sparg monotonia si sa-mi revin la viata.Imi pare rau ca nu ma pot aventura afara,tare as dori sa fac o plimbare in Copou...dar singura nu indraznesc,inca.
Gabi ,si eu tot din Siraj am luat asta toamna lucruri pt un botez,si am gasit destul de bune si ieftine....si dragute...
Cristina,multi pupici lui Mihnea!Vineri o aduc si eu pe Catalina acasa,abia astept....
Va doresc o primavara frumoasa tuturor...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

hihi..Adi si eu tot singura imi fac injectiile!!
Si sotzul meu dispare din zona spunind ca nu vrea sa ma aiba pe constiinta.
In burta inca nu mi-am facut,dar in rest....
Unde a stat Catalina cit ai fost tu in spital?
Multa sanatate si ai grija de tine ,nu forta lucrurile prea tare.

Elena pe unde esti?Erica ce mai face,acusica face 2 luni,domnisoara mare,ce mai!!

Fetelor,sa va plimbati si pentru mine,fiindca eu nu mai "plec" de la serviciu week-endul asta!

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Cristina, salutari de la Erica cea draguta, care creste in fiecare zi cite un pic. Noi am ramas de vinerea trecuta singurele, pentru ca Vio a plecat in delegatie pentru 2 saptamini.
As mai scrie cite ceva, dar ma cheama gigilicea
Sanatate voua, iesence dragi, si sotilor si copilasilor vostri,

Elena si Erica
http://community.webshots.com/album/118077613bBQpCl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Azi a iesit soarele si pe strada mea! Deci- sotul meu e operat dar nu i-a gasit ceva foarte grav. L-am ingrijit aseara ca pe un bebelus, era umflat tot si s-a agitat toata noaptea. Dar se reface repede, maine se duce la control si saptamana viitoare ii scoate firele, deci va putea manca de Paste. Eu- la control am primit laude de la doamna dr. ca sunt mai bine si eu si puiul, nu mi-a facut echo pentru ca vrea sa-mi faca peste o luna cand poate vedea toate organele copilasului. Dar odihna si tratamentul si-au spus cuvantul, deci mergem spre bine cu conditia sa ma odihnesc cat mai mult si sa fac in continuare injectii+ sa iau pastilute. Si a fost foarte impresionata de faptul ca sotul meu, ametit de anestezie si cu o tona de pansament in gura, a mers sa auda cu urechile lui care-i starea mea si a copilasului. Va pup si tinem legatura, eu muncesc cu spor azi!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Heii Roberta,ce vesti bune in dimineata asta.
Sa fiti sanatosi amindoi si sa va odihniti impreuna.

Ce vint rece bate in dimineata asta...brrr...dar a inflorit magnolia.
In drum spre serviciu am vazut un copacel plin de flori care mi-a inseninat ziua!!

Pupicei si o zi usoara si calduroasa!!

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Este un copacel magnolie in spetele univ. Cuza. Il vedem cand asteptam sa intram la laboratorul de optica. Superb.
Sanatate multe fetelor, si la pitici si la sotiori.
Va pup dulce si sa aveti o zi si o primavara superba,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Pana acum cinci minute am vost vesela si zburdam ca un bondarel...Afara e soare ,frumos,azi imi aduc copilul acasa de la parintii mei,deseara vom fi din nou o familie....toti trei ...impreuna,credeam ca nimic nu-mi va putea alunga pofta de viata si buna dispozitie...
M-am inselat
Oare cand v-a ajunge justitia sa nu mai poata fi corupta...?Oare cand vei putea spera ca intr-adevar sa ti se faca dreptate cand ajungi pe mainile lor?
Ma scuzati, nu voiam sa va stric ziua...
Ma bucur pentru voi Roberta...
Cristina,la mama a stat Catalina,unde in alta parte puteam sa o las...:),mai ales acum ca nu mai am bona...
Poate reusesc sa ma intalnesc cu Gabriela saptamana asta...la o discutie...
La geamul din dormitor mi-a inflorit zarzarul...si cand am deschis geamul dimineata m-a intampinat nerabdator si mandru cu cateva floricele gingase...Nerabdator ,bineinteles, caci voia sa fie laudat pentru minunea ce o infaptuise....peste noapte...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Dia, da ce-ai patit?
Cine te-a necajit asa de tare?

Vezi ca afara e soare,dar e un pui de frig de iti taie respiratia.Bate un vint atit de rece incit mie una mi-a inghetat fruntea desi e ora 13,00.
Si zarzarul din fata geamului meu a inflorit!E PRIMAVARA!

O zi usoara si senina!

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput