Timisoara... si locuitorii ei....

Timisoara... si locuitorii ei.... | Autor: Lumi

Link direct la acest mesaj

Hai sa strigam si noi catalogul (nume, varsta, zona, copii) si sa ne asezam apoi la o barfa...

1. Luminita Dinescu, 27 ani, Calea Sagului, Denisa - 11 luni (aproape)


Lumi si Denisa
. . . http://community.webshots.com/user/denisadinescu . . .
. . . . . http://community.webshots.com/user/lumiyd . . . . . .
. . . http://community.webshots.com/user/bbdemai2003 . . .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Salut Timisoara de aici din Mtl.-Can!! Am si eu acolo doua matusi.Una pe Salajan, alta linga stadion.Aveti un oras frumos, ..sic chiar.Nu mai pun la socoteala ca tatal meu biologic, locuieste aproape de sensul giratoriu (linga BEGA)-Dr.Rusel.Ei ce zici? Le am? Mi-am petrecut vacante frumoase acolo..la matusi, verisori.Frumos, mi-ai trezit amintiri frumoase, multumesc.Poti sa-mi scrii, poate mai schimbam impresii.Te pup.PASTE FERICIT!(alaturi de cei dragi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coccinelle spune:

Timisoara...Daca m-as īntoarce vreodata sa traiesc īn Ro ar fi numai īn Timisoara!
Sīnt īndragostita de acest oras.Nu m-am nascut acolo, dar am locuit
8 ani,īnainte sa vin īn Elvetia.
Am facut si facultatea acolo si am adunat o tolba plina de amintiri frumoase.
Īn mai avem īntīlnirea de 10 ani de la terminarea facultatii si merg si eu.Ma bucur asa de mult sa revad orasul, Parcul Rozelor, Piata Victoriei, Catedrala, Violeta(cofetaria-mai exiata?), caminele studentesti...!Frumos oras!!!
Nu l-am vazut de 6 ani.Sīnt sigura ca s-au schimbat multe, īn bine sper.
Salutari calduroase de la cineva care face din toata inima galerie Timisoarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Si eu sunt din Timisoara si īmi place la nebunie orasul. S-au schimbat multe si in bine. Studentia īn Complex e o perioada pe care nu o voi uita niciodata. Teatrul, cluburile, Centrul Cultural Francez....si multe altele...

Acum nu mai stau īn Timisoara, dar vin acasa foarte des. Cofetaria Violeta e la locul ei. La fel si Parcul Rozelor.

Casa mea e īn zona Balcescu. E o zona foarte frumoasa, sper sa se termine odata cu reparatiile ce tin de cātiva ani pe linia lui 7.

Cam atāt. Va urez sa va regasiti cāt mai multe din Timisoara pe DC.
Duminica placuta.
Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

si noi tot din Timisoara
Silvana Popovici, 28 ani, "bebe" Paul - 3 ani si 3 luni
Locuim in zona Mehala

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Si noi tot din Timisoara
Daniela Nadasan si bebe Paul -9 luni,zona Circumvalatiunii.

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Timisoara- dragostea mea. M-am nascut si am petrecut 26 ani acolo. Calea Girocului, linga Spitalul Judetean.
Plec luni acolo pt 2 saptamini aproape, e asa de frumos cind vine primavara. Sau in iunie cind sint infloriti teii la Medicina...(mirosul de tei imi aduce si acum aminte de sesiune).
Stiu ca sint multi din Tm pe acest forum, cred ca nu au gasit subiectul inca.
Va pup si va impartasesc dragostea pt acest oras minunat!

si Francesca 1an9 luni
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Si eu sunt din Timisoara, dar, din pacte, din decembrie m-am mutat in Bucuresti. N-am apreciat niciodata oraselul in care am crescut, pana cand am ajuns aici, in Bucuresti. Tanjesc in fiecare zi dupa casa mea si dupa locurile mele dragi!!! Mi-e foarte dor de Timisoara, iar oameni ca acolo, mai rar gasesti!
Cred ca e minunat acum in parcuri! Ce bine ca v-ati adunat la taifas aici, n-o sa mai scapati de mine!!!
Va pup!!!
Si, de ce mi-e cel mai dor!!!! CEAU, CEAU, CEAU!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danab spune:

Salut fetele care iubesc Timisoara!

Si eu mi-am petrecut studentia in Timisoara, era atat de frumos!!!! Am cele mai frumoase amintiri din viata mea de adolescenta. Dupa terminarea facultatii am ramas in acest oras inca 4 ani iar apoi am emigrat in Olanda. Imi place Timisoara, legatura mea cu orasul inca exista, surorile mele locuiesc acolo, si abia astept sa merg in vacanta sa o colind. Imi plac centrul-nici macar Haga nu se poate lauda cu un centru atat de frumos!-parcurile cu copaci batrani,Complexul studentesc care a suferit transformari radicale de pe vremea cand ma gazduia ca studenta,era insa perfect si atunci,Bega cu salciile ei plangatoare si nu in ultimul rand Catedrala! Aaa, si pateurile cu branza de la Bega si profiterolul de la Trandafirul, oh, cate amintiri frumoase!

Va pup si va salut dragelor de aici din Haga!Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Dana,
din pacate la Trandafirul nu se mai poate sta linistit la o masa. Este plin de schimbatori de valuta, se fumeaza, se vorbeste f tare, este mic si ingramadit totul. Imi amintesc ca atunci cind ieseam de la liceu (Sanitar, pe Cetatii era situat) si veneam cu tramvaiul pina la "Tranda" ca acolo trebuia sa luam "firul", ne opream obligat la "Tranda" si mincam inghetata pe terasa. Prin 90 costa vreo 13 lei. Si iti punea si "limbi de pisica" in el...


si Francesca 1an9 luni
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilie spune:

...si noi suntem pe aici.....
... langa punctele cardinale ....



Lumi, buna idee cu acest subiect,

insa dupa ce termini cu catalogul ..... ce urmeaza ... sa nu ne lasi cu ochiii in ploaie

Ilie & Suzana


P.S Si Mariaa este tot din Timisoara

Mergi la inceput