Ortoped la Grigore Alexandrescu

Ortoped la Grigore Alexandrescu | Autor: Andreutza

Link direct la acest mesaj

Baietelul prietenei mele a fost diagnosticat cu platfus la ambele picioare. Are 1 an si 6 luni. I s-a dat trimitere catre spitalul Grigore Alexandrescu. Va rog mult, pentru cine are referinte, recomandati-mi un medic ortoped si daca se poate sa-mi scrieti si cum pot lua legatura cu el.
Multumesc mult!
Cu drag,



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Andreea,

Eu stiu de doi: Mihai Jianu si Basca, de fapt al doilea e urolog dar este foarte bun (am auzit numai lucruri bune adica, nu l-am vazut personal). Insa la Basca astepti cate 3 ore daca nu ai pile si nu iti explica mai nimic.

Jianu lucreaza si la Medicover, si-ar putea face programare. E mai vorbaret un pic, dar nu exagerat, cred ca depinde si in ce dispozitie il prinzi, dar mi-a facut o impresie buna. Eu nu ma dau in vant dupa Grigore Alexandrescu si doctorii de acolo in urma unei internari cu peripetii acolo.

A, si mi-am amintit de o doamna super la Budimex: Niculina Bratu, specializarea ei este chiar ortopedie. Am fost la ea pentru baietelul meu (pt alta problema) si mi-a placut cel mai mult. Din pacate, iti pot da mobilul abia maine, il am la birou.

Hm, nu stiu cat te-am ajutat, poate sint fete care stiu mai multe.

Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeff spune:

Draga mea,
Anna-Luciana a fost suspecta de probleme la sold si la piciorusul drept la 4 luni.
Doctorita mea care este o super doctorita ne-a trimis la Budimex la doctorul TOPOR. Mi s-a parut foarte competent si ne-a spus ca fetita nu are nimic la sold dupa ce a rasucit-o si a palpat-o vreo 10 minute .Ne-a indicat o pozitie in care sa o tinem tot timpul si totul a fost OK. Stiu ca este un medic bun chiar daca la prima vedere nu dai prea multi bani pe infatisarea lui.
Succes si sanatate!
Melania & Anna-Luciana

melania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Draga Andreea,
Am ajuns si eu la Alexandrescu acum cativa ani cand fii-mea si-a rupt mana la un an jumate. Am dat peste un fost coleg de liceu, ortoped, dr. Thiery. In cazul fetei mele, lucrurile nu au fost extrem de complicate si am fost extrem de multumita de rezultate. Acuma, eu il recomand dupa experienta pe care am avut-o. Tipul e amabil si dispus sa ceara si parerile altor colegi. Nu stiu insa ce rezultate are in cazul platfusului.
E bine ca ceri referinte despre medici. Noi am dat la una din vizite peste un chirurg ortoped, din pacate nu-i mai stiu numele, care vroia sa opereze mana fetei, desi nu era absolut deloc cazul.
Iti trimit pe PM nr. lui de telefon in cazul in care vrei sa iei legatura cu el.

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Eu ti-l recomand pe prof. Jianu de la Alexandrescu. Chiar astazi merg cu baietelul meu de 8 luni la control la el. Pana acum mergeam la spital insa cand s-a dus sotul meu astazi sa ia bonulet de ordine i s-a spus ca nu mai da consultatii in spital si l-au trimis la o policlinica pe Dorobanti. A fost sotul si acolo si a luat bonulet de ordine (ca asa e la el). Dupa ce merg azi, vad exact unde e si cum sta treba si iti mai scriu daca te intereseaza.
Mie spre deosebire de alti ortopezi de la Alexandrescu care te mai puneau pe drumuri si numa sa ia bani el mi se pare tare la obiect. Si am auzit numai lucruri bune despre el.

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

quote:
Originally posted by crisotexa

Eu ti-l recomand pe prof. Jianu de la Alexandrescu. Chiar astazi merg cu baietelul meu de 8 luni la control la el. Pana acum mergeam la spital insa cand s-a dus sotul meu astazi sa ia bonulet de ordine i s-a spus ca nu mai da consultatii in spital si l-au trimis la o policlinica pe Dorobanti. A fost sotul si acolo si a luat bonulet de ordine (ca asa e la el). Dupa ce merg azi, vad exact unde e si cum sta treba si iti mai scriu daca te intereseaza.
Mie spre deosebire de alti ortopezi de la Alexandrescu care te mai puneau pe drumuri si numa sa ia bani el mi se pare tare la obiect. Si am auzit numai lucruri bune despre el.


Pupa Crisa



Te rog scrie-ne unde este exact policlinica din Dorobanti unde il gasim pe dr. Jianu.
Multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Eu ti-l recomand pe dr. Ovidiu Iacob, Marti 11-14,
joi 8-11, la Camera de Garda, la Grogore Alexandrescu, pe usa unde este el, scrie Chirurgie. Noua ni l-a recomandat o prietena a carei familie este prietena cu Pesamosca, acesta fiind cam bolnav in acea perioada, i l-a recomandat pe acest Ovidiu Iacob. Noi am fost la el cu aceeasi problema, picioare plate si mers cu piciorusele inclinate catre interior, si ne-a placut foarte mult, a fost foarte dragut si amabil.




Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 6 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si noi am fost la Dr Jianu la medicover. Ne-a placut mult de el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Am fost la dr. Jianu, piciorusul nostru este bine, multumim lui Dumnezeu.
Noi l-am gasit la o policlinica de copii, de pe bd. Dorobanti la nr.58. De la hotel Dorobanti, cum o iei spre Perla, pe partea dreapta, chiar pe colt dupa o intersectie (nu mai stiu daca prima) e o caldire veche si neingrijita. Oricum e nr.58. Il gasiti sigur joia (parca mai era intr-o zi dar am uitat daca era luni sau marti) intre 12:00 si 14:00. Pentru bonulete e mai bine sa mergeti de dimineata si se dau la fisier. Apoi va duceti la 12:00 cu bonuletul.
Ati vazut ca Marina spune ca e si la Medicover. Uite un nr. de tel. 3140704.

Doamne ajuta
Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Multumesc mult de tot, fetelor!
Am sa-i comunic prietenei mele toate mesajele voastre sa-si aleaga ea. Si multumesc ca ati raspuns asa de repede. Sanatate!
Cu drag,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Noi am fost la Albert Stanciu cu tal valgus si displazie de sold. are program luni de la 18-20.
De fapt mai mergem odata lunea viitoare sa ne asiguram ca totul merge bine.
Nadina

Mergi la inceput