Mamici de iulie-august 2004

Mamici de iulie-august 2004 | Autor: mitzura

Link direct la acest mesaj

M-am gandit sa deschid eu subiectul asta, ca am vazut ca nu ma pot incadra la celelalte. Mi-am facut testul de dimineata si a iesit pozitiv!!!
Vine !!!!
Termenul meu ar fi in iulie 2004 (7 sau 9 iulie).
Sper sa nu stau prea mult singurica pe aici! Imi astept colegele! Haideti fetele de pe "Asteptand un ingeras...", munciti din greu, ca sa am si eu cu cine povesti pe aici!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Felicitari Mitzura!!!!
Am fost mereu cu ochii pe tine si ma bucur mult ca ai fost in stare sa treci peste tot!!! Imi place mult entuziasmul tau!!!!
Sa ai grija de tine si de bebe!!!! Si mult mult succes!!!!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalita spune:

Si eu am de gand sa nasc in august anul viitor.
Asta inseamna ca trebuie sa raman insarcinata in noiembrie.
Deocamdata ma pregatesc luand tinctura de branca ursului (se vad rezultate dupa cateva zile, in sensul cresterii dorintei sexuale)si ulei de catina, mi-am facut vaccin atigripal, am facut schimbari prin casa, mi-am ales pana si doctorul dupa ce am facut investigatii pe site, asa ca toate sunt propice pentru a ramane insarcinata.
Incerc sa ma tin de cuvant.
Amalita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Felicitari Mitzura!
Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina frumoasa si o nastere usoara (si bebe sanatos si voinic bineinteles :-))
Ce se aude cu Mina? Ea a facut testul?

Pupici

Irina si bebe(ii?) din burtica

saptamana 9 (DPN 9 iunie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Alinkav, eu ar fi trebuit sa fiu la mamici de decembrie 2003, tu stii asta. Ce sa-i faci, asta e, n-a fost sa fie. Sper ca de data asta sa-mi iasa si mie. Tu vorbesti acum de entuziasmul meu, care intr-adevar e foarte mare, pentru ca de cand am pierdut sarcina atunci, asta a fost singurul meu gand, sa raman din nou insarcinata. Dar am trecut si prin momente de pesimism si deznadeje. Sper sa fie singurele.

Amalita, te astept cu mare nerabdare, dupa cum vezi deocamdata sunt singura. Si daca nu apare cineva in curand, va trebui sa vorbesc singura pe aici. Eu te sfatuiesc sa iei si napraznic. Eu am luat de doua ori si de doua ori am ramas insarcinata. Sunt ferm convinsa ca pe noi ne-a ajutat foarte mult.

Irinel, multumesc pentru urari. Despre Mina stiu ca a facut testul de dimineata si a iesit negativ. Dar parerea mea e ca l-a facut prea repede (oricum rusii nu-i venisera inca). Asa ca eu zic ca are sanse inca sa fie bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Mitzura pana apar alte fete aici, poti veni la Mamici de mai-iunie, nu suntem chiar asa inaintate fata de tine si daca ai unele intrebari poate te putem ajuta.
Si eu cred ca Mina poate fi totusi graviduta.

Cu drag,

Irina si bebe(ii?) din burtica

saptamana 9 (DPN 9 iunie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

vreau si eu !
inca nu stiu nimic, dar tati are o presimtire, ca ar fi un samburel de bebetel in burtica si ma tot pe burtica
eu nu am luat nimic pana acum, imi spuneti voi ce as putea sa iau, dar ceva natural care sa nu-mi faca rau, acidul folic de exemplu, iti dau la farmacie fara prescribtie medicala?
acum in noiembrie, si mai ales maine, cand e ziua lui tati, poate ne ajuta cineva acolo sus si vom avea si rezultatele "muncii" noastre placute, intr-o zi de sarbatoare, ar fi cel mai frumos cadou pentru noi.
va pup si-mi doresc sa fac parte din subiectul asta de mamici iulie-august 2004

nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Felicitari Mitzule, sa fie intr-un ceas bun! Sarcina usoara si bb sanatos si frumos!



quote:
Originally posted by mitzura

Amalita, te astept cu mare nerabdare, dupa cum vezi deocamdata sunt singura. Si daca nu apare cineva in curand, va trebui sa vorbesc singura pe aici.


Stai linistita ca apar ele de prin colturi, abia acum incepe seria, si unele chiar daca stiu ca-s gravidute prefera sa astepte o perioada. Asa am facut si eu,stiam deja de doua saptamani si tot nu imi venea sa deschid gura si subiectul... Dar pana la urma nu -am mai abtinut

DUpa cateva zile au inceput sa curga colegele...eheheiii!

Succes, si haideti si pe la noi,mamicile de mai-iunie ca deh,suntem veterane si va putem ajuta cu sfaturi si sperieturi

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena2001 spune:

Mitzura, ce e ala "napraznic" si cum se administreaza?
Stie cineva care este denumirea in engleza? Si de unde il cumparati?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

FELICITARI Mitzura si o sarcina cat mai usoara! Irina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Napraznic este o planta. Se gaseste la farmacie si sub forma de capsule, insa ceaiul este mai eficient. Nu conosc denumirea in englexa, nici nu stiu daca exista vreuna, eventual putem afla denumirea in latina.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mitzura, mi-as fo dorit enorm sa fiu aici cu tine, la mamici de de iulie- august, insa au venit nesuferitii de rusi, iar acum sunt atat de deprimata incat nu am cuvinte.

Crinuta

Mergi la inceput