mirese de noiembrie

mirese de noiembrie | Autor: gabriela_tutuianu

Link direct la acest mesaj

am un anunt de facut : in noiembrie ma casatoresc !

cine are nunta in nov va invit aici pentru a schimba pareri pentru ca mi se pare asa de complicat sa treci prin asta singura , adica sa nu ai cui sa ceri un sfat .

a asteptat 14 ani momentul asta si amandoi ne dorim sa fie ceva deosebit .

help !!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:



sfaturi cu privire la florile pe care le veti alege . culoarea , aranjamentele , baloane , artificii .

voi pentru ce ati optat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gabi " Casa de piatra!"
Sa dea DD sa fiti fericiti pana la sfarsitul vietii!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Casa de piatra!si multa fericire!
Eu sunt casatorita de 2 ani, daca crezi ca te pot ajuta cu sfaturi...
Am organizat nunta singura de la A la Z,sotul era plecat in strainatate,a venit cu 2 sapt inainte de nunta

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc pentru urari !

si pentru voi sa fie la fel ! o viata lunga si fericita langa alesul vostru .

am nevoie de sfaturi pentru ca vreau sa fie ceva deosebit , iar agentiile care sunt pe piata imi ofera fiecare cate ceva care stiu ei ca ar merge , dar fie nu-mi plac fie sunt foarte scumpe . asa ca incerc sa fac comenzile singura - fara ajutorul lor , ca dupa nunta sa nu fiu ruinata - am un exemplu clar in familie ; un var care o organizat cea mai frumoasa nunta la care am fost , dar care a ami avut de plata la sfarsitul nuntii vreo 60 mil . nici asa nu as vrea ...


voi ce idei inedita ati avut ?

mi-am ales culoarea predominanta : bordo . ce idei imi dati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

E frumos bordo,imi place si mie.
Veti avea si huse pe scaune?
Eu am avut la nunta si sa vezi cata bateie de cap cu ele,inainte.
Restaurantul le avea pe ale lor,facute dupa forma scaunelor si vroiau sa mi le inchirieze cu 50.000 buc,f scump la 170 scaune.
Am cautat alta firma ce mi le dadea la juma de pret 25.000.
Dar cand m-am dus la restaurnat si le-am zis,nu le-a convenit ca aduc alta firma si le-am zis ca nici nu le dau atatia bani pe husele lor ,aia e sigur.
Mi-au lasat pana la urma la 25.000 bucata si ei,iti dai seama ce ma fraiereau daca nu faceam putin scandal.

Apoi aranjamente florale pe masa mirilor:
daca faceam ceva aranjament mare,ma costa peste un milion
am preferat sa pun buchetul meu in mijloc intr-o vaza frumoasa si pe margini niste aranjamenet micute si dragute,rotunde care au costat f putin,vreo 200.000 parca.

Iti mai zici si altele daca vrei.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna

voi avea huse de scaune de la restaurant dar inchiriate cu 2 ron - adica super bine . voi avea perdea de lumini pe pilonii din restaurant si fanioane pe tavan in alb/bordo la 250 ron tot de la restaurant . ptr ca nu au chirie , eu am acceptat ca un fel de chirie . ma rog , oricum faceam si eu .

pentru aranjamentele de mese ce flori ai folosit ? eu m-am gandit la crizanteme dar din cele micute - bordo . si cu fructele , probabil ulti struguri negri sau roze pentru ca sunt la culoare , mere si banane , poate piersici - cele de toamna sunt colorate frumos .

tu cum ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

fructe am avut asa:mere,banane,portocale,struguri negri
Husele ti le-au dat bine la pretul ala si aranjamentele celelalte.

Florile nu stiu cum se numeau,dar erau ceva floricele mai mici cu forma ASTA,avea de mai multe culori la florarie.
Vroiam bordo,nu aveau dar le-au dat pe cele albe cu un spray si le-a colorat pe loc,f faine au iesit.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Exista acele crizanteme marunte care seamana cu margaretele care sunt de la alb pana la grena sau bordeaux. Eu am facut o lumanare de botez superba sub forma de bla din ele, sunt f dragute cand sunt adunate laolalta. Uite va pun o poze:
http://good-times.webshots.com/photo/2958731920096777584FKGkhB
http://good-times.webshots.com/photo/2865402790096777584EHMKOu

Si eu caut aranjamente pt sora mea si nu stim pe ce sa mergem pe baloane sau pe flori ca cica nu merg amnadoua, cel putin nu mult din amandoua. Preferam florile dar sunt ceva mai scumpe. Am ales portocaliu pt huse dar tindem si catre un verde f pal care parca e mai frumos. F greu de ales. Am gasit niste boluri cu apa in care poti pune flori si o lumanare plutitoare, cred ca nu ar duce la prea mult, asta in loc de aranjamente pe mese: http://www.magic-moments.ro/Decoratiuni.php

Am vazut ca se poarta bilele astea din flori atarnate de tavan http://www.magic-moments.ro/Decor-cu-flori.php

Daca mai aveti si voi idei eu le astept, poate ma mai inspir.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc ca sunteti alaturi de mine !

eu am deja mari emotii si tot timpul meu liber il petrec pe net sau la cumparaturi .

imi plac floricelele tale daraban , dar m-am gandit sa folosesc floricelele pe care crinutz le-a folosit . imi plac si sunt mai ieftine .

lumanari as vrea sa folosesc bordo si sa imbrac sfesnicele de la restaurant in tul cu o fundita maricica bordo . vine chiar bine si este mult mai ieftin asa .

baloane cateva cu heliu si balon jumbo . nu vreau prea multe pentru ca va fi prea incarcat dupa aia .

va pupic si astept idei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

eu n-am avut baloane cu heliu,decat cele simple.
Aveam niste stalpi in sala de nunta si au fost impodobiti cu baloane.
Adica o floricica facuta din baloane pe fiecare parte a stalpului,daca am explicat bine...
Balon jumbo n-am luat mi s-a parut prea scump era 1.500.000 acu-s 2 ani.
N-am vrut sa dau atata pe un balon,asa am hotarat eu.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput