Camasa pt alaptat - e musai in Municipal?

Camasa pt alaptat - e musai in Municipal? | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, acuma deh, va bombardez cu intrebari care probabil vi se vor parea unora stupide.
Auzind eu din mesaje ca trebuie sa ai nu stiu ce fel de camasa cu nasturi pina la burik, si stiind ca nu prea se gaseste acest model, intreb: nu este bun si un capotzel din bumbac cu nasturi de sus pina jos? Dintr-alea coloratele, de gospodina, care se gasesc peste tot? Adica intreb mai ales pe cine a nascut la Municipal, ca fiecare spital cu "politica" lui. Caci ma gandesc ca la mijlokul lui septembrie cred ca va fi tot cald, iar la spital orikum va fi irespirabila atmosfera, basca caldurile mele datorate hoardelor de hormoni tropaitori.
Cate halate sunt necesare, si ce alte lucruri de imbracat pt mine mi-ar trebui?
Inca o data, va multumesc pentru ajutor!

danat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ottisimo spune:

dana sigur gasesti numai ca trebuie sa cauti...io am gasit pe lipscani(acum un an)....dar cred ca si in obor,cocor gasesti..a mea nu-i cu nasturi...pur si simplu are doua taietauri ...nu stiu cum sa-ti spun...si nu se vede nimic...e foarte practica. Oricum cred ca si capotelul pare sa fie practic

simona si bb carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Danuta, maica-mea a gasit o astfel de cameasa in magazinul Cocor (nu stiu etajul, da' cica era un raion care cuprindea si diverse chestii de la Jolidon), si a costat vreo 200.000. Este bumbac 100%, subtirica, nu cine stie ce model, insa draguta, dar fara maneci (la umeri are un fel de volanas, asa, destul de simpatic).
In plus, cica a mai vazut (tot maica-mea, saraca, ea umbla mai mult ca mine si e cu ochii in toate partile) in piata la Floreasca (da' banui ca se gasesc si prin alte piete cu tarabe), un fel de rochita de casa, cu nasturi de sus pana jos, la pret de 80.000/buc. Astea nu stiu cum arata, da' daca nu-s de plastic, cred ca o sa-mi iau una, macar ca o port prin casa dupa ce vin cu bebe, si tot face banii.
Hai, ca zilele astea poate mai umblu si eu dupa diverse, si dau de stire daca mai vad ceva interesant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Initial creeata de danat

Dragele mele, acuma deh, va bombardez cu intrebari care probabil vi se vor parea unora stupide.
Auzind eu din mesaje ca trebuie sa ai nu stiu ce fel de camasa cu nasturi pina la burik, si stiind ca nu prea se gaseste acest model, intreb: nu este bun si un capotzel din bumbac cu nasturi de sus pina jos? Dintr-alea coloratele, de gospodina, care se gasesc peste tot? Adica intreb mai ales pe cine a nascut la Municipal, ca fiecare spital cu "politica" lui. Caci ma gandesc ca la mijlokul lui septembrie cred ca va fi tot cald, iar la spital orikum va fi irespirabila atmosfera, basca caldurile mele datorate hoardelor de hormoni tropaitori.
Cate halate sunt necesare, si ce alte lucruri de imbracat pt mine mi-ar trebui?
Inca o data, va multumesc pentru ajutor!

danat


Danat, rilax mami ca iti dau ei un jaf de camasa rupta pana la buric.
Nu ai voie sa vii cu camasa de acasa ca nu e sterila. Parca jaful lor ar fi. Sanchi!!!
Eu am nascut pe 17 septembrie si a fost foarte frig noaptea, ne-au dat ei un calorifer, dar nu trebuie sa faci nici prea cald la bebic, ca ii ies niste bubite. Dupa ce nasti iti este foarte frig, ia si sosete
Iti trebuie o tona de vata, pampersi pt bebit, un sapun de bebiti ca ii face baita Noi folosim sanosan sampon. Johnson e alergen pentru unii bebei.
Pentru incepu un halat e arhisuficient.
Ia si niste supozitoare cu novocalmin pentru copii ca doare al naibii epiziotomia. Eu nu am folosit decat unul pentru ca mi-a fost frica sa nu treaca in lapte.
Ia multi de 10 mii (io le-am dat de 50.000) pt asistente cand iti fac toaleta si orice alt serviciu minor. Si ca sa iti dea buna ziua tre sa le dai bani :)))
Daca e fetita poti sa ii faci imediat gauri in urechi si trebuie sa ai cerceii. Noi i-am facut la 2 luni.
Pupi la gravi frumoasa.
PS: daca mai ai nevoie de info, am nascut la Universitar

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

da,iti dau ei camasa in prima zi-in a doua poti sa te imbraci cu lucrurile tale.Eu am avut chiar o pijama cu pantaloni pana la genunchi si bluza cu maneca scurta ,de alaptat,adica are doua taieturi verticale in dreptul sanilor si pe deasupra un fel de platca astfel incat nu se vede nimic si e foarte comoda.Nastere usoara!

http://community.webshots.com/user/corinutza111

Mergi la inceput