Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Oups....Alfa_anca scuze ca am gresit la data nasterii mele.....Corect era DN=02.05.1981

Sorry!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anitha LA MULTI ANI!!!!!!!!!! Sa fii sanatoasa si sarcina usoara.
Anca felicitari ptr fetita ,sa iti traiasca si sa fie sanatoasa.
Eu azi am plecat la servici si mi s-a facut rau in masina asa ca m-am intors acasa si am vegetat toata ziua.Am sunat la dr si mi-a zis sa intrerup utrogestanul si marti ma duc la el sa ma vada.
Pup fetele

Am facut azi 14 saptamani

anca 13+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor, da' aveti un chef de vorba!!!

eu maine mi-am luat liber ca nu ma simt bine. stiti ca va spun de o sapt ca ma doare in jurul buricului, akuma durerea sa extins si deasupra buricului si dedesubt aproape toata partea dreapta. simt ca si cum as avea o lama de cutit si din cand in cand se intoarce.... doamne sper sa fie bine. daca e mai grav si ma doare mai tare, diseara merg la urgente. daca nu maine la 15.45 la dr gineco, poate stie el ce e .........stie careva ce e organe sunt in partea dreapta???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

alfa_anca (Anca):DN=02.05.1981 UM = 8 .02.2007, dpn = 01.12.2007


Mesri ca ma adaugi si pe mine pe lista repectiva ca eu nu stiu cum ...!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB si pe mine ma mai inteapa din cand in cand in zona buricului dar nu asa rau cum spui tu,mai bine da o fuga la dr sa te linistesti

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, , la mine durerea nu mai e la buric, ci in partea dreapta de buric si sus si jos!!
sa vad daca nu se complica lucrurile astept pana maine cand am programarea!!

fetelor mi-ati facut o pofta de sarmale..., dar imi fac akuma conopida pane, si imi trece pofta de sarmale offf sa vina si mami meu odata aks , ca ea era cu facutul mancarurilor mai complicate noi eram cu papatu' doar!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB aceeasi durere o am si eu ..insa stiu ca am pietre la rinichiul drept si am avut si o infectie urinara destul de grava...si cand bebe sta pe partea dreapta imi impinge pietrele si urluu..imi intra colturile de la pietre in carne..bleach..remediul meu este no-spa, apa multa (plata)si stat in pat culcata pe partea stanga ca sa alunece bebe sa-l pacalesc...incearca sa iei un no-spa acum si unul diseara .....nu cred ca este ceva grav nu te speria stai linistita in patut si fara efort.

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANCUTZ felicitari pt cele 14 saptamani..MULTE INAINTE!!

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fetelor eu o simt pe Mariuca cand in stanga cand in dreapta ,este normal nu?


anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

Anitha , la multi ani, sa fii fericita si sa te bucuri de bebe!!!

Sarcina, din punct de vedere medical are 10 luni, formate din cate 4 saptamani fiecare. Doctorii pun in calcul de obicei si cele 14 zile cand poate avea loc ovulatia. Nu va mai stresati sa calculati dupa grila medicala. Oricum sunt rare cazurile cand se naste la DPN (in general sunt cezarienele fixate de dr). Eu dupa calculul medicului, primul copil ar fi trebuit sa-l nasc la 1 dec, aici pe site imi daduse 21 noiembrie si David a venit pe lume pe 18 noiembrie. Relevant pt voi e sa va calculati lunile normal (cu cate 4-5 sapt cum or fi ele) in functie de DPN-ul dat de dr ca sa stiti sa ziceti in cate luni sunteti, iar pt medici ziceti in saptamani, ca ei stiu despre ce e vorba.

Dany26, poti bea linistita cate o cafeluta zilnic, numai sa nu fie foarte tare sau poti opta pt una decofeinizata pt siguranta. Eu beau de ex o combinatie de cafea cu cicoare, nu stiu daca gasesti asa ceva, este foarte usoara si nu depasesc una pe zi. Eu am intrebat si dr (asta la prima sarcina) si a zis ca nu e nici o problema, mai grave sunt tigarile si alcoolul, de ex.



10+ si David (18.11.04)

Mergi la inceput