Naturiste si homeopate (31)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Denisa pe borcanul meu scrie 4LIFE C PLUS. Si tot California Fitnes. Am impresia ca firmele astea s-au amestecat. Dc e asta e OK. Stiu ca f periculos colesterolul mare , acum 2 zile am vazut o emis la TV in care spunea ca sunt f multi romani slabi si cu colesterol mare. Eu chiar incepusem sa am palpitatii si credeam ca din cauza ca am glicemia oscilanta dar am obs ca de cand mananc mai sanatos si am inclus graimile bune (ulei de masline, seminte de dovleac ) si am exclus grasimile rele nu mai am palpitatii. Si au fost zile cand nu am mancat deloc dulce (decat fructe). Deci totul era de la colesterlul rau (LDL) mare. HDL era sub lim inferioara la mine .
Nu cred ca din cauza epilatului ai ajuns la dureri de vene. Cauza e circulatia proasta a sangelui. Flavonoizii sunt f imp pt circ sangelui asa ca mananca toate fructele si legumele rosii (cirese, afine, capsuni, zmeura, sfecla rosie etc) Vezi ca e un sirop la plafar numai din afine care e f bun. Si tinctura aceea de usturoi e f buna , vreau sa mi-o prepar si eu dar o sa o iau numai seara. Sa-ti faci in f seara masaj la picioare stand cu ele in sus cel putin 5 min pt un picior. Asa face soacra mea care are varice intramusculare (neoperabile) si mi-a spus ca se simte mult mai bine de cand a inceput sa-si faca ac masaje.
Te pup si merci pt urare. Cred ca marti plec.
Criss supozitoarele le poti folosi concomitent cu tratam homeopat dar de polidin nu stiu ce sa spun. Cel mai bine o suni si o intrebi pe ea.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Miki_miki iti multumesc din sufelt pentru raspuns.
Sa-mi zici daca am inteles bine, pot sa-i dau in continuare naturistele, adica si in timpul antibioticelor.Iar dupa ce termina antibioticele sa tin cont sa nu treaca mai putin de 10 zile pana la efectuarea spermogramei.

Criss, si eu am luat homeopate si dupa parerea mea cred ca poti sa faci polidin linistita, ca nu cred ca este o susbstanta excitanta.Substantele excitante anuleaza efectul substantei active din granulele homeopate.Sper ca te-am indrumat bine, mai vezi si pararea altor fete.

http://tt.lilypie.com/pXRrp3.png
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

va multumesc mult pentru raspunsuri, de maine o sa incep si cu carpiconul sunt ziua 5 maine si o sa ma tin de el pana in ziua 19, e bine? eu parca asa stiu ca trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da Bitza. Tb sa lasi cel putin 10 zile de la terminarea antib ca sa repeti spermograma. Antib astea afecteaza gigeii si ca sa nu-l indopi degeaba pe sot cu un pumn de pastile ar putea abandona naturistele pe per tratam cu antib. Dr Soare spune ca degeaba se iau nat dc iei si antib in ac timp.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Miki merci inca odata de raspuns, m-ai luminat!!!!!!!

http://tt.lilypie.com/pXRrp3.png
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, voi ati auzit de TANG - KUEI PLUS de la Herbalife? Mi-am cumparat pt dureri menstruale si nu stiu daca sa iau. O afecta cumva bebe? Tang-kuei e Angelica Polymorpha Sinensis...
Uitati aici informatii: http://www.plantelevietii.ro/tang.html

Ioana

bebe?! - decembrie 2006



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna fetelor,

In mai am pierdut din pacate o sarcina. Acum trebuie sa astept ca trebuie sa scot un chist paraovaric. Dar as vrea sa ma pregatesc .....adica as vrea sa incep sa iau si eu Branca Ursului si Maca. Ca am auzit ca-s bune. Si as vrea sa-i dau si sotului una din doua......stiti sa ma sfatuiti in privinta lor? Cat sa iau, cand sa iau.......mi-a zis cineva ca ar fi toxice in sarcina.......se iau pana in ziua ovulatiei? Va rog daca va pricepeti sa-mi raspundeti si mie. Va multumesc








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu stiu exact ce inseamna chist paraovaric... Dar stiu ca Branca Ursului nu se recomanda femeilor predispuse la chisturi ovariene. E periculoasa. Si eu mi-am cumparat, dar nu pot sa risc sa iau pentru ca tocmai am scapat de multe chisturi si nu vreau sa se faca la loc. Maca este foarte buna. Poti sa comanzi pe site-ul Innovatics, este cea mai buna. Se iau 3tab/zi. Regleaza organismul. Este 28 RON si iti ajunge o luna. Mai bine, in loc de Branca Ursului, iei capsule cu napraznic, cate 2 de 3 ori pe zi.

Ioana

bebe?! - decembrie 2006



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Draga mea mi_ki,denumirea prenatalelor este :CITRACAL PRENATAL + DHA
sunt luate cu reteta de la,, doctorii astia destepti''.

Citracal Prenatal Vitamins with DHA and Calcium CitrateCitracal Prenatal + DHA and Prenatal Rx provide the vitamins and minerals your baby needs for proper growth and development.
www.citracalprenatalrx.com/ - 8k - Cached - Similar pages

Baby Due Date Calculator Based ... - www.citracalprenatalrx.com/DueDate.aspx
DHA benefits: Intelligence, ... - www.citracalprenatalrx.com/AboutDHA.aspx
Prenatal Vitamins: DHA, Calcium ... - www.citracalprenatalrx.com/WhyCitra...
Citracal Prenatal Vitamins with ... - www.citracalprenatalrx.com/UniqueAt...
More results from www.citracalprenatalrx.com »
In legatura cu colesterolul asculta-ma bine:dieta e cea mai importanta:mai poti lua lecitin soy-pastile,de usturoi
-exclus dulce ,nici inghetata
-carne numai de pui,peste,salate,cruditati in general
- NU:-oua,smintina ,pateuri,carne de porc,tot cei tinar ,...vitel,miel au mult colesterol
eu am o lista de la doctor dar in general astea c-am sunt.
Mie mi-a scazut mult si e mai bine daca maninci salate si pui
[Daca vrei sa ma intrebi ceva anume ,eu iti spun cu placere.iti doresc un concediu placut!
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IOANA multumesc de raspuns. Chistul meu nu e pe ovar. E langa ovarul drept. E destul de maricel. 6,5 cm. Multumesc. Bine ca am inbtrebat. Dar Maca il pot lua chiar daca am chistul? Sa inteleg ca da. Eu acum astept sa ma cheme sa-mi scot chistul. Sper sa se intample mai repede. Multumesc








POZELE MELE

Mergi la inceput